Futbol Federasyonu Eski Başkanlarından Kemal Ulusu Arhavi’de

06/06/2013 12:32

Başkan Arhavi’ye Hayran Kaldı


Haber: Necmettin NumanoğluBir dönem Futbol federasyonu Başkanlığı’da yapan yazar, bürokrat ve sporcu kimliği ile tanınan Kemal Ulusu yakın aile dostu olan Özaltın ailesinin tavsiyesi ile geldiği Arhavi’den adeta ayrılmak istemedi. İlçede bir dizi incelemeler ve gezilerde bulunan Ulusu, 15. baskısını yaptığı “Atatürk’ün Yanı Başında” adlı kitabının tanıtım, dağıtımı ve Arhavi’nin tarihi doğal güzelliklerini gezmek için ilçede idi. Ulusu’ya Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu’da eşlik etti. Mençuna’daki ahşap konakta misafir eden başkan kendisine Arhavi’yi unutmayacak hediyeler takdim etti.

İlk kez Arhavi’ye geldiğini belirten Kemal Ulusu eşi ile birlikte ilçenin doğal güzelliklerini barındıran çifte köprü ve Mençuna şelalesine hayran kaldı. Burada bir süre vakit geçiren aile, Arhavi Anadolu Lisesi’nde söyleşiye de katıldı. Kemal Ulusu 1 saati aşkın yapmış olduğu söyleşisinin ardından kendisinin imzalı “Atatürk’ün Yanı Başında” adlı kitabı öğrencilere dağıttı.

Başkan Hekimoğlu ile bir araya gelen aile, gördükleri ilgi karşısında büyük memnuniyet duydular. Bir dönem Futbol Federasyonu Başkanlığı yapan Ulusu bu yıllardaki hatıralarını paylaştı. Kendilerini ziyaretten büyük memnuniyet duyduğunu belirten başkan Hekimoğlu “Ulusu ailesinin misafir etmek ve ağırlamaktan onur duyduk. Umuyorum ki kendileri memnun olmuşlardır. ”dedi.

Mustafa Kemal Ulusu Kimdir…

Mustafa Kemal Ulusu 1940 yılında Ankara’da doğdu. Yüksek Ticaret Lisesi’ni bitiren Ulusu, uzun yıllar özel sektörde yöneticilik ve danışmanlık yaptıktan sonra 1989-2001 senelerinde sırasıyla Ulaştırma Bakan Danışmanlığı, Sanayi ve Ticaret Bakanı Danışmanı ve Başbakanlık Spor Danışmanlığı yapmıştır. 1998’de DYP’den Beşiktaş Belediye Başkan Adayı olmuştur. Aynı zamanda aktif bir sporcu da olan Ulusu, Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği, Üsküdar Anadolu Kulübü Genel Kaptanlığı, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü görevlerinde bulunmuş ve 1984-86 tarihleri arasında Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı olmuştur. 1990 senesinde Ömür Boyu Türkiye Futbol Federasyonu Genel Kurulu üyeliğine kabul edilmiştir. Cumhuriyet, Tercüman, Takvim, Akşam, Star gibi gazetelerde spor yazarlığı, TGRT’de kendi adına bir futbol programı yapmış olan Mustafa Kemal Ulusu, halen İstanbul’da yaşamaktadır.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 06.06.2013 tarihinde Necmettin Numanoğlu tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Arhavili Sezgin Pişmişoğlu Güreş’te...
 » Arhavi’de Chp Ve Musa Ulutaş Sesler...
 » Artvin’de 4 İlçe Kaymakamı Ve Bir V...
 » Artvin’de Cumhuriyet Bayramı Kutlam...
 » Gürkan Ticaretten Arhavi’de Müzik Z...
 » Mehmet Nazif Günal Arhavi’de...
 » Kartalın Emektar Kaptanı Arhavi’de...
 » Arhavi Bir Değerini Ve Sevenini Kay...
 » Artvin Akparti İftar Yemeği Verdi...
 » Giresun’dan Başarılı Sonuçlarla Dön...
 » İstad’dan Numanoğlu’na Plaket...
 » Hopaport Genel Müdürü Özer’den Heki...
 » Arhavi Kaymakamından Belediyeye Ziy...
 » Arhavi Add Uçurtma Şenliği Etkinliğ...
 » Artvin’in 92 Kurtuluş Yıldönümü İçi...
 » Hdp Milletvekili Adayı Neden Hdp’de...
 » Hopa Meslek Yüksek Okulu Seminerler...
 » Artvin’de Çevre Ve Orman Konulu Pan...
 » Artvin’de Chp Kongreleri Devam Ediy...
 » Arhavi Add Çalışmalarını Üyelerine...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa Bir Değerini Daha Kaybetti...
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...