Mehmet Nazif Günal Arhavi’de

29/08/2012 11:24

Mng Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nazif Günal Arhavi’de


Haber: Necmettin NumanoğluArhavi’nin yetiştirmiş olduğu ünlü iş adamı MNG Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nazif Günal çok özel konuklarını kale mahallesindeki konutunda ağırladı. Heyette İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Rize Valisi Nurullah Çakır, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) başkanı Mehmet Büyükekşi, Ziraat bankası genel müdürü ve Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, TV8 Genel Yayın Yönetmeni ve MNG Holding Yönetim Kurulu Üyesi Abiş Hopikoğlu, İş Adamları, Ak Parti İl Başkanı Erkan Balta, Eski belediye başkanı Vasfi Kurdoğlu, Ak Parti Arhavi İlçe Başkanı Ufuk Yıldız ve MNG Karadeniz Bölge Koordinatörü Kenan Özyazıcı yer aldı.

Kale Mahallesindeki konutunda davetlilerle tek tek ilgilenen Mehmet Nazif Günal, onlara özel olarak hazırlattığı yöresel yemeklerimizden ikramda bulundu. Laz böreği ve lahana türü yemeklerin bolca olduğu masada özellikle bahçesinde ve mandırasında yetiştirdiği bitkisel ürünlerin yanında hayvansal gıdalardan oluşan peynir ve muhlama (minci) dikkat çeken ayrıntı idi. İ. B. B. Başkanı Kadir Topbaş yöresel mutfağımızdan oluşan yemeklerle özellikle ilgilendi.

Baba ocağı Arhavi’de olmaktan büyük bir mutluluk ve haz duyduğunu belirten Mehmet Nazif Günal “ Burası benim memleketim, fırsat buldukça gerek ailemle gerekse eş dost ve arkadaşlarımla birlikte bir arada olmanın ve huzurlu ortamdan çok mutlu oluyorum. Arhavi’ye her geçen gün yeni yüzler yeni devlet büyüklerini misafir edeceğiz. Büyüyen ve güçlenen bir Arhavi’yi oluşturmak en temel görevimiz. Gerek devlet eli ile gerekse bizler gibi iş adamların bir araya gelip hep birlikte Arhavi ortak paydasında seferber olmalıyız. Saygın, dürüst, çalışan ve iyi niyetli bir belediye başkanımız var. Kendisi 4 yıl içerisinde Arhavi’de çok önemli başarılara imza attı ve atmaya da devam ediyor. Böyle memleket sevdalısı genç kardeşimize destek vermekten her zaman mutluluk duyarız. Bu gün burada bulunan çok değerli konuklarımızla bir arada olmaktan onur duydum. Kendileri ile Arhavi’yi konuşacağız. İnşallah Arhavi’ye her alanda daha farklı güzellikler katarız” dedi.

Konuşma esnasında bir ara söz alan İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş “Arhavi’yi çok yakından takip ediyorum. Belediye başkanı kardeşimle zaten sık sık görüşme içerisindeyiz. Geçmişte olduğu gibi gelecekte de kendisine desteğimiz sürecektir. Türkiye’nin ve dünyanın tanınmış iş adamlarını bağrından çıkaran Arhavi ilçesine gıptayla bakıyorum. Coşkun beyle görüşmemizde ilçeyi adeta şantiyeye çevirdiklerini söyledi. Türkiye’nin birçok büyük belediyelerin dahi yapmaya cesaret edemediği çok önemli iki projeyi, İçme suyu ve Kanalizasyon projelerini hayata geçirmesi takdire şayan bir durumdur. Kendisini baş başa iken de tebrik ettim, huzurunuzda da tebrik ediyorum. “ dedi.

Türkiye’nin önemli simalarının bulunduğu ve Mehmet Nazif Günal tarafından ağırlanan konuklarla bir araya gelen Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu kendileri ile özel olarak ilgilendi. Arhavi Hakkında bilgiler veren başkan Hekimoğlu başta Günal olmak üzere tüm misafirlere Arhavi de yapılan yatırımlar ve çalışmalar hakkında bilgi verdi. Oldukça sıcak geçen sohbette Arhavi’nin geleceğini tartıştılar. Hizmetler devam edeceği konusunda görüş bildiren başkan Hekimoğlu, “ Çok saygın büyüklerimizle bir aradayız. Arhavi’de ve özellikle saygıdeğer büyüğümüz, abimiz Mehmet Nazif Günal beyin konağında kendilerini görmekten gurur duydum. Desteklerini her ortamda bizden esirgemeyen MNG Holding sahibi Mehmet Nazif Bey’in bizlere emeği ve katkısı çoktur. Hemşerimiz Sayın Kadir Topbaş başkanımla birlikte çok önemli çalışmalara imza attık, göreve geldiğimizden bu yana sürekli temas halindeyiz, aynı şekilde yine hemşerimiz olan Ziraat Bankası Genel Müdürümüz Hüseyin Aydın bey’le de sıcak dostluğumuz ve muhabbetimiz devam etmektedir. Gerek TİM Başkanımız Sayın Mehmet Büyükekşi, gerekse Rize Valimiz Nurullah Çakır bey olmak üzere tüm diğer misafirlerimizin de aramızda olmasından mutluluk duydum. ” Dedi.

Bir ara Arhavi Postası Gazetesini de inceleyen Mehmet Nazif Günal gazete sahibi Necmettin Numanoğlu’nu tebrik ederek, güncel ve seviyeli yayın yapmasından ötürü tebrik ederek yayın hayatında başarılar diledi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 29.08.2012 tarihinde Necmettin Numanoğlu tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » İstad Başkanı Altunbayrak Baba Ocağ...
 » Arhavi Kaymakamından Belediyeye Ziy...
 » Kırmızıgül Arhavi’yi Ziyaret Etti...
 » Gürkan Ticaretten Arhavi’de Müzik Z...
 » Kartalın Emektar Kaptanı Arhavi’de...
 » Arhavi’de Chp Ve Musa Ulutaş Sesler...
 » Futbol Federasyonu Eski Başkanların...
 » Milletvekili Kışla’dan Arhavi’ye Te...
 » İstad’dan Numanoğlu’na Plaket...
 » Hopaport Genel Müdürü Özer’den Heki...
 » Emin Özgün Artvin Chp’den Belediye...
 » Uefa Yetkileri Arhavi'de...
 » Arbidad Tarafından Anlamlı Gece...
 » Akparti Milletvekili Kışla Arhavi’d...
 » Vali Ve Kaymakam Atamaları Kararnam...
 » Arhavi Bir Değerini Ve Sevenini Kay...
 » Arhavi’de Musa Ulutaş Sesleri...
 » Gazeteciler Arhavi’ye Hayran Kaldı...
 » Arhavi’de Chp Seçim Bürosu Açtı...
 » Kurdoğlu Ailesinin Acı Günü...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa Bir Değerini Daha Kaybetti...
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...