Engelliler Haftası Arhavi’de Kutlandı

17/05/2013 09:56

Arhavi’deki Engelliler Haftası Etkinliğinin Adresi Agm İdi.


Haber: Necmettin Numanoğlu10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası münasebetiyle Arhavi’de etkinlik düzenlendi. Artvin ve ilçeleri olmak üzere Rize ve Ardeşen gibi komşu il ve ilçelerden de sivil toplum örgütleri ve vatandaşların katılımı ile gerçekleştirilen program bando ekibi eşliğinde Atatürk Ortaokulundan kortej yürüyüşü ile başladı. AGM gösteri merkezinde hazırlanan programda, engellilerimizin sahnedeki performansları görülmeye değerdi. Tüm engelleri kaldıran, coşkusuna çoşku katan, mutluluğunu gözlerindeki heyecan ve sevinçle anlatan bu çok değerli insanlarımız adeta tüm sorunlarını bir günlüğüne bir kenara atmışlardı. Kendilerini izleyenlere hayata tutunmanın ne demek olduğunu anlatıyorlar bu programı hazırlayan başta kaymakamlık, belediye, milli eğitim olmak üzere tüm dernek başkanlarına ve yanlarında bulunan ailelerine teşekkür ediyorlardı.

Engelliler haftası kutlama etkinliği kortej yürüyüşü sonrası Arhavi Belediyesi tarafından tahsis edilen Arhavi Gösteri Merkezi’nde devam etti. Etkinliğe ilçe kaymakamı Bülent Bayraktar, Garnizon Komutan Vekili Kemal Yıldız, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürü Orhan Külekçi, ilçe Milli Eğitim Müdürü C. Erdal Kâhya, Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürü Erol Tosun kurum amirleri, çeşitli il ve ilçelerden gelen özel eğitim kurumları, dernekler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Kaymakamlık, Arhavi belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Arhavi Bedensel Engelliler Dayanışma Derneği tarafından hazırlanan “Arhavi Özel Eğitim Şenliği”ne çevre ilçelerden de katılımlar oldu. Artvin, Rize, Ardanuç, Ardeşen ve Hopa Bedensel Engelliler Derneği yöneticileri ve bu derneklere üye engelliler ile aileleri misafir edildi.

Öğrencilerin hazırlamış olduğu ront gösterilerinin ardından, engelli çocuklar tarafından hazırlanan dans gösterileri izleyiciler tarafından çok beğenildi. Çoruh Üniversitesi Müzik Grubu “Grup Nisan”ın söylediği şarkıların ardından engelli kardeşlerimizle beraber eğlenceli yarışmalar yapıldı. İlçe dışından gelen misafirlere protokol üyeleri tarafından plaketleri takdim edildi. Etkinlik palyaço gösterisiyle sona erdi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 17.05.2013 tarihinde Necmettin Numanoğlu tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » İstanbul'daki Artvinliler 7 Mart Ku...
 » Öğrenciler Kuşak Bağlama Töreni İle...
 » Arhavi'de Atanın Huzurunda...
 » Kafkasör Festivali Boğaların Mücade...
 » Öğrenciler Kuşak Bağlama Töreni İle...
 » Arhavi Borçkalılar Derneği Muhteşem...
 » Hopa Bir İlk’e Daha İmza Attı...
 » Arhavi'de Muhteşem Tsm Müzik Şöleni...
 » Arhavi Dev Konserle Bir Defa Daha Ç...
 » Şampiyon Arhavi’ye Coşkulu Konvoyla...
 » Hopaport’a 2014 Sonunda Yılın Liman...
 » Arhavi Add’den 30 Ağustos Çocuk Şen...
 » 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk...
 » 23 Nisan Arhavi'de Coşkuyla Kutland...
 » 3. Uluslararası Tulum Festivalinin...
 » Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı'n...
 » 44. Uluslararası Arhavi Kültür Ve S...
 » Şavşat Kaymakamlığında Engelliler İ...
 » … O Köy Bizim Köyümüzdür...
 » Açü'de Akademik Giysi Ve Bilimsel T...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa Bir Değerini Daha Kaybetti...
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...