44. Uluslararası Arhavi Kültür Ve Sanat Festivali Sona Erdi

30/08/2016 10:43

Üçüncü Günde Yapılan Off-road Yarışları Büyük Beğeni Topladı.


Haber: Hayati Akbaş







44. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali gündüz programı etkinlikleri final gününe özel yarışma ve sportif etkinliklerle başladı. Festivalin son gününde yapılan yarışma ve etkinlikler eğlenceli anlara sahne olurken vatandaşlar tarafından da ilgi ile takip edildi. Özellikle Ulukent/Balıklı/Omatğore Düzünde yapılan Off-Road Yarışları heyecanlı anlara sahne oldu.

Gündüz programı çerçevesinde Yemişlik Mahallesi’nde Saat 11. 00’da ilk olarak Çay Toplama Yarışması yapıldı. Yarışmalarda katılımcılar en kısa zamanda en çok çayı toplamak için kıyasıya yarışırken, izleyenler de bir o kadar eğlendi. Yarışma sonunda dereceye girenlere ödüllendirilerek katılım belgeleri takdim edildi.

Daha sonra Ulukent/Balıklı/Omatğore Düzünde Off-Road Yarışları başladı. Off-Road tutkunu yarışmacılar kıyasıya yarışarak gerek araçların gerekse kendilerinin hünerlerini sergilediler. İzlemeye gelenler ise unutulmayacak anlar yaşadılar. Heyecan içinde geçen yarışların ardından dereceye giren yarışmacılara kupaları, ödülleri ve katılım belgeleri verildi.

Ardından Sahil Dolgu Alanında Tahta Araba (Lazralli) Yarışması yapıldı. Geleneksel bir eğlence aracı olan tahta arabalarla yarışan yarışmacılar arasında ralli yarışları düzenlendi. Bu sene ilginin çok fazla olduğu Tahta Araba (Lazralli) Yarışması eğlenceli anlarla son buldu.

Arhavi Gösteri Merkezi’nde 3 gün boyunca karma sergi ve el sanatları sergisi düzenleyen başta İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin Yılmaz ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Hüsnü Özcan olmak üzere usta öğreticilere plaketleri takdim edildi.

Son olarak düzenlenen Plaj Voleybolu, Tenis ve Halı Saha Futbol Turnuvası final maçlarının ardından yapılan ödül töreni ile 44. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivalinin finali yapılmış oldu.

Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu bu yıl gündüz etkinlikleri kapsamında yapılan etkinlik ve yarışmalarda yer alan, ulusal ve uluslararası katılımcılara, vatandaşlara, festivale katkı sağlayan kurum kuruluş ve emeği geçenlere teşekkür etti.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 30.08.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » 44. Uluslararası Arhavi Kültür Ve S...
 » 44. Uluslararası Arhavi Kültür Ve S...
 » Pilarget Köyü Omatğore Düzü Şenliği...
 » Arhavi Ve Hopa'ya Beklenen Kar Niha...
 » Artvin Valisi Muhterem İnce De Etki...
 » 45. Uluslararası Arhavi Kültür Ve S...
 » 4. Hamsili Ekmek Ve Laz Böreği Şenl...
 » 43. Uluslararası Arhavi Kültür Ve S...
 » Arhavi Festivali Final Gecesi...
 » Şavşat Saperkule Festivalinde Coşku...
 » Artvinli Kızakçılar Uludağ’dan Kupa...
 » Artvinli Off-road’cuların Ardeşen B...
 » Arhavi’de Festival Çoşkusu Yaşanıyo...
 » Artvin'de Etkinliğe At Yarışları Da...
 » 7. Geleneksel Mençuna Şelalesi Yürü...
 » Berta Şenliğini Yağmurda Engeleyeme...
 » Hopa’da Doğa Yürüyüşü...
 » Hopa'da Bilgi Yarışması Yapıldı...
 » Tüik Arhavi Nufusunu Açıkladı...
 » Festival Kapsamındaki Sportif Aktiv...



En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Arhavi’de Kurdoğlu Ailesinin Acı Gü...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...
 » Hopa Esnaf Odasında Osman Küçükali...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...