Arhavi'de Muhteşem Tsm Müzik Şöleni

09/06/2009 16:17

Arhavi'de Toplumun Her Kesiminden İnsanın Bir Araya Gelerek Oluşturduğu Türk Sanat Müziği Korosu 6'ncı Konserinde Yine İzleyenleri Müziğe Doyurdu.


Haber: Necmettin NumanoğluArtvin'in Arhavi ilçesinde değişik meslek gruplarından insanların bir araya gelerek 35 kişilik Türk Sanat Müziği 6'ncı konserini Özay Düğün Salonunda verdi.

Banka müdüründen, Ev hanımına, İmamdan, Öğretmene, Kuaförden Çay eksperine, Memurundan doktoruna kadar herkesimden insanın gönüllü katılımı ile oluşan Türk Sanat Müziği korosunun verdiği konserde salon yine tamamen doldu.

Özay Düğün Salonundaki konsere Arhavi Kaymakamı Bülent Bayraktar ve eşi, Hopa Kaymakamı Mustafa Erkayıran ve eşi, İlçe Cumhuriyet Savcısı Filiz Bakırcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü C. Erdal Kâhya, CHP İlçe başkanı Bülent Özbirinci, kurum müdürleri ve kalabalık bir Türk Sanat Müziği hayran kitlesi dinledi.

Arhavililerin gönlünde taht kuran bayan savcı Filiz Bakırcı bile konsere katılımın böylesine büyük ve coşkulu olmasına hayran kaldı. Koro içinde anne ve kızı ile iki kız kardeşin bile yer alması konsere ayrı bir anlam verdi. Koro içinde yer alan Kız kardeşlerden Ayşe Yılmaz ve Neriman Erkan performansları ile alkış toplarken Ayfer Özyurt'un da kızı Ece Özyurt ile aynı sahneyi paylaşarak seve seve Türk Sanat Müziği eserlerini icra etmeleri izleyenler tarafından büyük takdir topladı.

Türk Sanat Müziğini çok seven ve Koronun kuruluş aşamasında kurucular arasında da yer alan Dr. Mustafa Özgül'de kendi sahibi olduğu Özay otelinin salonlarını koro çalışmalarına ücretsiz tahsis etmesi ve yine kendisine ait olan Özay Düğün Salonunu da konser için ücretsiz tahsis etmesi de sanata ve müziğe olan hayranlığının bir göstergesi olarak alkışlandı.

Koro şefliğini yapan Oğuz Cebeci'nin de konser süresince Koro'yu Profesyonelce yönetmesi TSM seven izleyenler tarafından alkışlandı. Konser süresince Hicaz, Rast, M. Kürdi, Uşşak ve Nihavent parçalardan oluşan 30 şarkı seslendirilen konserde, koro içinde yer alanların seslendirdikleri solo şarkılara yer yer seyircilerinde katılması konsere ayrı bir güzellik kattı.

Gecenin sunuculuğunu yapan M. Remzi Öncel'de kendine has üslubuyla hatasız bir sunuş yapmasından dolayı izleyenler tarafından alkışlandı.

Gecenin sonunda geceyle ilgili kısa bir değerlendirme yapan Arhavi Kaymakamı Bülent Bayraktar "Arhavi'de hep güzellikleri yaşamaya devam ediyorum. Değişik meslek gruplarından insanların bir araya gelerek kurduğu böylesine başka gönüllü bir koro acaba başka bir yerde varmıdır diyerek kendi kendime soruyorum. Arhavi'de görev yapmanın mutluluğunu ve hazzını işte bu noktada alıyorum ve yaşıyorum. Eşim ile beraber çok sevinçliyiz şu an. Müzik hayatın neşesi, ruhu ve sevinç kaynağımızdır. Böylesine anlamlı ve güzel bir geceyi bizlere yaşatan koronun içindeki ve perde arkasında emek sarf eden herkese, TSM. gönül vermiş Sayın Dr. Mustafa Özgül'e ve koro şefi Sayın Oğuz Cebeci beyefendiye, ve bu müzikle dolu gece de sevinci bizlerle paylaşan meslektaşım Hopa Kaymakamı Sayın Mustafa Erkayıran beyefendi ve eşi hanımefendiye çok teşekkür ediyorum. Bir konser ancak bu kadar güzel olabilirdi. " dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 09.06.2009 tarihinde Necmettin Numanoğlu tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Arhavi Dev Konserle Bir Defa Daha Ç...
 » Hopa'da Muhteşem Tsm Müzik Şöleni...
 » Agikad Hopa'da Tsm Konseri Veriyor...
 » Bu Koroya Şapka Çıkartılır...
 » Arhavi Yine Bir İlk'e Örnek Oldu....
 » Engelliler Haftası Arhavi’de Kutlan...
 » Artvin Semalarında Türküler Yankıla...
 » İstanbul'da Bu Defa Da Chveneburi B...
 » Hopa Semalarında Thm Nağmeleri Yüks...
 » Arhavi'de Türkü Şöleni Yaşandı...
 » Başkent'te Artvin Rüzgârı...
 » Hopa'da Halkevlerinin 80. Yıl Coşku...
 » Arhavi Halk Eğitim Merkezi Kursları...
 » Hopa’da Muhteşem Gece...
 » Artvin’de Muhteşem Bir Festival Haf...
 » 8. Hopa-kemalpaşa Halk Festivali So...
 » Arhavi Birincisi Mng İöo. Oldu...
 » Gürkan Ticaretten Arhavi’de Müzik Z...
 » Arhavi Halk Eğitim Merkezi Yılsonu...
 » Artvin Kültür Evi İnşaatı İçin Somu...En Çok Okunan Kültür-Sanat Haberleri
 » Artvin’de Diktatör İsimli Oyuna İzi...