Arhavi Dev Konserle Bir Defa Daha Çoştu

13/06/2008 15:46

Arhavi'li Esnafların Kurduğu Türk Sanat Müziği Topluluğunun Verdiği Halk Konseri İzleyenleri Adeta Büyüledi.


Haber: Necmettin NumanoğluArhavi'de değişik meslek gruplarından oluşan 35 kişinin bir araya gelerek kurduğu Türk Sanat Müziği Korosu 6'ncı konserini Özay Düğün salonunda verdi.

Arhavililerden oluşan 35 kişilik dev koronun içinde değişik meslek gruplarından 35 kişi yer alıyor. Banka müdüründen, Ev hanımına, İmamdan, Öğretmene, Kuaförden Çay eksperine, Memurundan doktoruna kadar herkesimden gönüllü katılımın olması ilçede büyük coşku yaratırken verilen konserlerde de salonların tamamen dolmasına neden oluyor.

Özay Düğün Salonundaki konsere Arhavi Kaymakamı Ali Akça bile yanına eşini alarak katılırken, İlçe Cumhuriyet Savcısı Filiz Bakırcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü C. Erdal Kâhya, CHP İlçe başkanı Bülent Özbirinci, kurum müdürleri katılırken TSM seven Arhavililerde salonu tıka basa doldurdu. Arhavililerin gönlünde taht kuran bayan savcı Filiz Bakırcı bile konsere katılımın böylesine büyük ve coşkulu olmasına hayran kaldı. Koro içinde anne ve kızı ile iki kız kardeşin bile yer alması konsere ayrı bir anlam verirken, CHP Arhavi Kadın Kolları başkanı Leyle Öncelin bile koro içinde yer alması koronun ne derece gönüllü Türk Sanat müziğinin sevildiğinin de bir göstergesi oldu.

Koro içinde yer alan Kız kardeşlerden Ayşe Yılmaz ve Neriman Erkan performansları ile alkış toplarken Ayfer Özyurt'un da kızı Ece Özyurt ile aynı sahneyi paylaşarak seve seve Türk Sanat Müziği eserlerini icra etmeleri izleyenleri adeta büyüledi.

Türk Sanat Müziğini çok seven ve Koronun kuruluş aşamasında kurucular arasında da yer alan Dr. Mustafa Özgül'de kendi sahibi olduğu Özay otelinin salonlarını koro çalışmalarına ücretsiz tahsis etmesi ve yine kendisine ait olan Roza Plaza Düğün Salonunu da konser için ücretsiz tahsis etmesi Arhavililerden takdir topladı.

Koro şefliğini yapan Oğuz Cebeci'nin de konser süresince Koro'yu Profesyonelce yönetmesi TSM seven izleyenler tarafından alkışlandı. Konser süresince Hicaz, Rast, M. Kürdi, Uşşak ve Nihavent parçalardan oluşan 30 şarkı seslendirilen konserde, koro içinde yer alanların seslendirdikleri solo şarkılara yer yer seyircilerinde katılması konsere ayrı bir güzellik kattı.

Gecenin sunuculuğunu yapan Öğretmen M. Remzi Öncel'de kendine has üslubuyla hatasız bir sunuş yapmasından dolayı izleyenler tarafından alkışlandı.

Gecenin sonunda geceyle ilgili kısa bir değerlendirme yapan Arhavi Kaymakamı Ali Akça "Arhavi'de hep güzellikleri yaşamaya devam ediyorum. Değişik meslek gruplarından insanların bir araya gelerek kurduğu böylesine başka gönüllü bir koro acaba başka bir yerde varmıdır diyerek kendi kendime soruyorum. Arhavi'de görev yapmanın mutluluğunu ve hazzını işte bu noktada alıyorum. Eşim ile beraber çok sevinçliyiz şu an. Müzik hayatın neşesi, ruhu ve sevinç kaynağımızdır. Böylesine anlamlı ve güzel bir geceyi bizlere yaşatan koronun içindeki ve perde arkasında emek sarf eden herkese, TSM. gönül vermiş Sayın Dr. Mustafa Özgül'e ve koro şefi Sayın Oğuz Cebeci beyefendiye, Arhavililer adına Konseri izlemeye gelenler adına çok teşekkür ediyorum. Bir konser ancak bu kadar güzel olabilirdi. " dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 13.06.2008 tarihinde Necmettin Numanoğlu tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Arhavi'de Muhteşem Tsm Müzik Şöleni...
 » Hopa'da Muhteşem Tsm Müzik Şöleni...
 » Agikad Hopa'da Tsm Konseri Veriyor...
 » Bu Koroya Şapka Çıkartılır...
 » Arhavi'de Tarihi Birgün Yaşandı...
 » Arhavi Yine Bir İlk'e Örnek Oldu....
 » Başkent'te Artvin Rüzgârı...
 » Chp Milletvekilleri Arhavi’ye Çıkar...
 » Engelliler Haftası Arhavi’de Kutlan...
 » Artvin Semalarında Türküler Yankıla...
 » Arhavi'de Türkü Şöleni Yaşandı...
 » Arhavi'ye Ayrı Bir Güzellik Kattı...
 » Hopa Semaları Türkü Sesi İle Yankıl...
 » Hopa'da Türkçülük Bayramı Münasebet...
 » Arhavi'de Yer Yerinden Oynadı...
 » İstanbul'da Bu Defa Da Chveneburi B...
 » Nuri Hoca Yine Coşturdu...
 » Hopa Festivali Bütün Çoşkusu İle De...
 » Hopa Semalarında Thm Nağmeleri Yüks...
 » Geçmiş Yıllarda Hopa'da Müzik...En Çok Okunan Kültür-Sanat Haberleri
 » Artvin’de Diktatör İsimli Oyuna İzi...