Arhavi Belediye Başkanı Musa Ulutaş Kaza Geçirdi

23/09/2007 18:54

Fındıklı'da Meydana Gelen Kazada Karayollarının Köprü Çalışması Yaptığı Noktada Uyarı Levhası Konmayan Boş Bölüme Arabasıyla Düşen Ulutaş Ve Gazeteci Necmettin Numanoğlu, Kazayı Hafif Yaralı Olarak Atlattılar.


Haber: Necmettin NumanoğluArhavi Belediye Başkanı Musa Ulutaş ve Gazeteci Necmettin Numanoğlunun içinde bulunduğu Özer Üşümüşün kullandığı araç Fındıklı Çay Fabrikası önünde açık bırakılan köprü bağlantısında bulunan boşluğa düştü. Kazada araç da bulunan Belediye Başkanı Musa Ulutaş, Gazeteci Necmettin Numanoğlu ve araç sürücüsü Özer Üşümüş hafif şekilde yaralandı. Sürücü Özer Üşümüş ve Belediye Başkanı Musa Ulutaş'ı çarpmanın etkisiyle açılan hava yastıkları kurtardı.

Arhavi Belediye Başkanı Musa Ulutaş Özer Üşümüş'ün kullandığı 08. AN. 001 Plakalı araç ile beraberinde Necmettin Numanoğlu olduğu halde Fındıklıya girerken Çay fabrikası önündeki Arılı deresi üzerine yapılan Köprünün yol bağlantısının olduğu noktada ki boşluğa düştüler. Kazayı hafif sıyrıklarla atlatan Başkan Ulutaş ve Gazeteci Necmettin Numanoğlu olay yerine gelen ambulans ile Fındıklı Devlet Hastanesinde kaldırılarak ayakta tedavi edilip taburcu edildiler.

HANİ BU YOL BİTMİŞTİ

Karadeniz Sahil Yolu 2007 ilkbaharında Başbakan Erdoğan'ında katıldığı görkemli bir törenle hizmete açılmıştı. Hâlbuki yolun birçok noktasında çalışmaların devam etmesi de yapılan açılışı seçim yatırımı olarak değerlendirilmesine neden olmuştu. Özellikle Hopa-Sarp yolunun tek şerit olarak hizmete verildiği bölümden Başbakan yanında yolu yapan Cengiz İnşaat'ın sahibi Mehmet Cengiz'de vardı. Kimse bu rezalet nedir diye sormazken Başbakan bile dönüp de bu yolun hali ne dememesi yadırganmıştı. Yolu teslim alan Karayolları aynı yolu bu defa yine aynı firmaya 16, 5 milyon dolara ihale etti. Şu an bu yolda ek şerit yapım çalışmaları da Cengiz İnşaat tarafından sürdürülüyor.

BU KAÇINCI KAZA

Karadeniz Sahil Yolu kapsamında yapımı devam eden Fındıklı ilçe geçişi üzerinde bulunan Arılı köprüsü yapım çalışmaları devam ederken, Köprünün yol ile bağlantısının sağlandığı yerde boşluk bırakıldı. Hiçbir uyarı levhasının konulmadığı bölümde hareket halinde olan araç köprüyü yola bağlayan noktadaki boşluğa düştü.

Kazayı gören ve olay yerine gelen vatandaşlar "Başkanın ve Necmettin bey ile sürücü Özer beyin verilmiş sadakları varmış. Bu nokta trafiğe kapatılsa ve uyarı levhaları konsa idi bu kazada meydana gelmezdi. Bu vurdumduymazlık sahil yolunda onlarca kazaya neden oldu ve canlar kaybedildi. Yeter artık. Karayolları yapılan çalışmaları neden yerinde denetlemiyor ve gerekli önlemleri almıyor, anlamakta zorlanıyoruz" dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 23.09.2007 tarihinde Necmettin Numanoğlu tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Arhavi'de Yine Trafik Kazası;1 Ölü,...
 » Hopa Ödp "12 Eylül'e Ve Akp Anayasa...
 » 7 Saat Haber Alınamadı...
 » Karadeniz İsyandadır Platformu: "Me...
 » Sarp Yolunda Kaza 1 Ölü 3 Yaralı...
 » Orman Ve Su İşleri Bakanı Veysel Er...
 » Çoruh Güvenlik Görevlisini Yuttu...
 » Ragıp Zarakolu'dan Hopa'ya Mesaj Va...
 » Artvin’de Gerçeğini Aratmayan Kbrn...
 » Kahvecioğlu'na Yapılanı Kınadılar...
 » Gazeteci İsmet Başar Chp’den Aday A...
 » Kültür Ve Turizm Bölge Çalıştayı Ge...
 » Bayraktutan Meclis’te Cerattepe Geç...
 » Demokratik Sol Parti (dsp) Genel Ba...
 » Yayla Ve Köy Evlerine Standart Geli...
 » Artvin’de Ata’yı Anma Töreni Düzenl...
 » Akparti Yusufeli Mitinginde Gövde G...
 » Dsp Genel Başkanı Hopa'da...
 » Artvin Btp Milletvekili Adayı Keski...
 » Chp Genel Başkanı Deniz Baykal Artv...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...