Sarp Yolunda Kaza 1 Ölü 3 Yaralı

08/10/2008 18:20

Sarp Yolunda 40 Gün Arayla Meydana Gelen İkinci Trafik Kazasında Kafa Kafaya Çarpışan 2 Araçda Bulunan 4 Kişiden 1.i Hayatını Kaybederken, 3 Kişide Yaralandı.


Sarp Yolunda Kaza 1 Ölü 3 Yaralı

Haber: Hayati Akbaş31 Ağustos tarihinde Sarp yolunda meydana gelen ve 2 kişinin ölümü 11 kişinin yaralanması ile sonuçlanan kazanın acısı hala hafızalardan silinmezken bu defa da Kemalpaşa'da meydana gelen kazada yine iki araç kafa kafaya çarpıştı. Kazada araç sürücüsü Türk ölürken 3 yabancı uyruklu vatandaşta yaralandı.

DPT. den Emekli olduktan sonra iş yaşantısına atıldığı öğrenilen ve Kemalpaşa'da bir ambalaj imalat fabrikası kurmak için yaptığı görüşmeden dönen Behçet Bayrak (53), kendi kullandığı 06. RA. 889 plakalı özel aracı ile Hopa istikametine hareket etti. Kemalpaşa balıkçı barınağı önüne geldiğinde sürücüsü tespit edilemeyen GAS 088 plakalı Gürcü plakalı taksi ile kafa kafaya çarpıştı. Kazada ağır yaralanan Behçet Bayrak kaldırıldığı Hopa Devlet Hastanesinde yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Yine aynı kazada yaralanan Maria Randadidze (49), Anzer Balabana ve Romani Raftaraze'de Hopa Devlet Hastanesinde yapılan ilk müdahale ardından Rize Devlet Hastanesine sevk edildiler.

BU KAZALARIN SORUMLULARI KARAYOLLARIDIR.

40 Gün arayla Karadeniz Sahil Yolunun Hopa-Sarp arasında kalan kısmında peş peşe 2 kazanın meydana gelmesi ve 3 kişinin hayatını kaybederek 14 kişinin yaralanması sonrası kaza yerinden Hopa Devlet Hastanesine gelen şoförlerde kazaların birbirlerine yakın iki ayrı noktada ama tek şerit olarak kullanılan bölümlerde meydana gelmesine dikkat çekerek "Bu güzergâhta uyarıcı tabelalar ya yoktur, ya da şoförlerin dikkatini çekmeyen noktalarda yetersiz konulmaktadır. Her iki kazada da yeterli uyarıcı tabela konulsa veya kazaların olabileceği noktaların orta kısmında bölünmüş yol olduğunu gösteren ipler çekilse belki bu kazalar meydana gelmezdi. Düz yollarda kaza oluyor ve canlar gidiyor. Demek ki uyarıcı tabelalar yetersiz konulduğu için şoförler bu bölümü tek yön olarak düşünüyor ve hareket ediyorlar. Bu kazalarda Karayollarının ihmali vardır. Başka canların gitmemesi için acilen tedbir alınmalıdır" dediler.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 08.10.2008 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Taziye Mesajları...
 » Önal, Ardahan - Çıldır İzlenimlerin...
 » Arhavi Belediye Başkanı Musa Ulutaş...
 » Artvin’in Yüz Akı Faruk Çelik İle M...
 » Bakan Çelik, Üreticimiz Artık Boşa...
 » Arhavi'de Can Pazarı...
 » Soba Zehirlenmelerine Dikkat!...
 » Vali Yemlihalıoğlu, Sel Felaketinde...
 » Hopa Devlet Hastanesi Kalitesini Yü...
 » Bölge Yürüyüş İçin Hazır Durumda...
 » Artvin’de Asfalt Plenti 2016 Yılı İ...
 » Gül: “İnadına Gökorman Yolunu Yazı...
 » Artvin Yollarında Yaşanan Kazalara...
 » Trafik Sinyalizasyonu Olmayan Tek Ö...
 » Hopa'da Meydana Gelen Kazada 1 Kişi...
 » Ankara'da Dakika Dakika Hopa Davası...
 » Bu Kazanın Sorumlusu Kim?...
 » Borçka, Kaldırımda Otomobilin Çarpt...
 » Artvin’de Gözaltına Alınanlar Serbe...
 » Arhavi’de Kaza 1 Ölü 2 Yaralı...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Hopadan Çay’dan A. Hopaspor’a Tam D...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Bayraktutan, “Tercih Hakkını Ortada...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Hopa Köydes Toplantısı Yapıldı...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...