Salih Yılmaz Konseri Geceye Damga Vurdu

26/08/2017 14:26

Arhavi’de Festivale Halk Dansları Gösterileri Ve Salih Yılmaz Konseri Geceye Damga Vurdu.


Haber: Hayati Akbaş45 . Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali dün gerçekleştirilen 3. Gün programıyla devam etti. Gündüz programında yapılan çay toplama ve Laz ralli yarışları ilgi odağı olurken. Gece programında ise halk dansları gösterileri ve Salih Yılmaz konseri geceye damga vurdu.

Etkinlikler saat 11’de Yemişlik Mahallesinde yapılan Çay Toplama Yarışması ile başladı. Geleneksel yapılan Çay Toplama Yarışması’nda sürprizler de yaşandı. Çay toplamaya katılan Meksikalı konuklar kırk yıllık çay toplayan vatandaşlarımıza adeta taş çıkarttı. Aynı zamanda çalınan Tulum eşliğinde de horonlar kurularak yarışma adeta coşkuya dönüştü. Büyük bir mücadeleye sahne olan Çay toplama yarışmasında dereceye giren ilk altı kişiye Arhavi Belediye başkanı Coşkun Hekimoğlu tarafından çeşitli hediyeler ve katılım belgeleri verildi.

Gündüz etkinliklerinin bir diğer yarışması ise Laz Ralli oldu. Sahil yürüyüş parkurunda yapılan yarışmalarda yine eğlenceli anlar yaşandı. Festivalin uluslararası katılımcıları Güney Afrika ve Meksikalı misafirler yarışlara katılarak tahta arabalar kullandı.

3. Gün etkinliklerinde ilçenin ört bir yanında sportif, kültürel ve eğlence programları eksik olmadı. Yarışmalar Kaçkar TV tarafından canlı yayınlarla izleyiciler ulaştırıldı.

Gece programına geçildiğinde ise Arhavi Gösteri Merkezi muhteşem halk dansları gösterilerine sahne oldu. Spor İstanbul bünyesindeki Spor Aşk Gösteri Ekibi ve dünyaca ünlü gösteri ekibi Gürcistan Halk Dansları Topluluğu’nun sahne performansları izleyicileri adeta büyüledi.

Sıra Salih Yılma konserine gelindiğinde ise izleyiciler büyük bir coşkuyla şarkılara eşlik etti. Söylediği şarkılar ve sahne performansıyla geceyi taçlandıran sanatçı alkışların odağı oldu.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 26.08.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » 44. Uluslararası Arhavi Kültür Ve S...
 » İstanbul'daki Artvinliler 7 Mart Ku...
 » Artvin Çoruh Üniversitesi 3. Bahar...
 » Hopa Engelliler Derneği 3. Olağan G...
 » Klasik Otomobil Rallisi Doğu Karade...
 » Yusufeli’li Kanoculardan Büyük Başa...
 » Arhavi Festivali Final Gecesi...
 » Gelenekler Yeniden Yaşatılırken, Ya...
 » Artvin’de Yapılan Halk Oyunları Gru...
 » Arhavi Dev Konserle Bir Defa Daha Ç...
 » Hazırlıklar İçin Festival Komitesi...
 » Engelliler Haftası Arhavi’de Kutlan...
 » Atlas Sirki Gösterileri İle Hopalıl...
 » Arhavi'de Muhteşem Tsm Müzik Şöleni...
 » Türkiye Kano Şampiyonası Yusufeli’n...
 » Hopa'da Muhteşem Tsm Müzik Şöleni...
 » Dünyaca Ünlü Avrasya Sirki Rize'de...
 » Hopa'da Jeep Safari Ve Kuş Gözetlem...
 » Arhavi Add’nin Tiyatro Etkinliği Bü...
 » Çevre Haftasında Kafkasör Temizlend...En Çok Okunan Kültür-Sanat Haberleri
 » İstanbul Devlet Tiyatrosu Artvin’de...