Hopa Engelliler Derneği 3. Olağan Genel Kurul Toplantısını Yaparak Başkanını Belirledi

30/04/2012 17:19

"Yeni Başkan Evren Yazıcı"


Haber: Turan ŞentürkHopa Engelliler Derneği 3. olağan genel kurul toplantısını yaparak yeni başkanını belirledi, 201 üyesi bulunan Hopa engelliler derneğinde 55 üye oy kullandı oyunun tamamını alan Evren Yazıcı başkan seçildi.

Hopa Öğretmenevi toplantı salonunda gerçekleştirilen Engelliler Derneği genel kurulu divan heyetin oluşturulması ile başladı. Divan başkan başkanlığını Ali Altunkaya, Üyeler Ümmiye Yeğen Özgen ve Metin Ustabaş yaptı.

Bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. Hopa Engelliler derneğinin 3 yıllık yönetim kurulu faaliyet raporu okundu. Ardından gelir ve gider tablosu okundu. Denetleme kurulunun raporunun okunmasının ardından okunan faaliyet raporlarının aklanması yapıldı.

2005 yılında kurulan Hopa engelliler derneği kurucu başkanlığını yapan ve ardından 2 dönem başkanlığını başarı ile yapan Niyazi Yılmaz kısa bir konuşma yaptı. Başkan Yılmaz kısaca şunları söyledi.

"2005 yılında kurulan derneğimiz bugünlere gelmesinde ben ve yönetim kurulu tüm üyelerimizle ile birlikte yaptığımız özverili çalışmalarımızla ve siz sayın üyelerimiz büyük gayretleri ile Başta Hopa kaymakamlarımızın, belediye başkanlarımızın değerli iş adamlarımızın, sivil toplum kuruluşlarımızın Hopa ve diğer şehirlerde bulunan şirket sahiplerimizin maddi ve manevi destekleriyle büyük çabalarımızla derneğimiz bugünlere gelmiştir. Sizlerin huzurunda hepsine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Ben derneğimizin kuruluşundan bugüne kadar başkanlık görevimi yürüttüm. Yoruldum demiyorum. Çünkü bu görevi yürütecek genç başkana yanında durarak yine her konuda yardımcı olacağım. Çünkü bu derneğin başarıya çok ihtiyacı var. Çok önemli bir kitleyi temsil ediyoruz, " dedi.

Bu konuşmanın ardından Hopa engelliler derneği başkan adayı Evren Yazıcı kısa bir konuşma yaptı. Başkan adayı Yazıcı şunları söyledi.

"Bu kutsal göreve sayın başkanımın bıraktığı yerden onun çalışma prensibini de örnek alarak engelli ailelerine daha verimli hizmet yapabilmek için adayım. Ben derneğini kurulmasından bugüne kadar önce üyelik daha sonra 2007 yılından sonra da yönetimde başkan yardımcılığı görevini yürüttüm. Şimdi başkanlık görevine hazır olduğumu hissettiğimden dolayı aday oldum. Beni bu göreve layık görerek bana destek veren herkese teşekkür ediyorum. Bana olan güveninize layık olmaya çalışacağım, " dedi.

Bu konuşmanın ardından bir sure önce kaza geçirerek iki ayağını kaybeden Cevat Uzun kısa bir konuşma yaptı. Cevat Uzun'un konuşma sırasında salonda duygulu anlar yaşandı. Uzun şöyle konuştu.

Ben sürücü kursu direksiyon öğretmeni iken geçirmiş olduğum trafik kazası sonucu iki bacağımı kaybederek bu duruma geldim. Yanı sağlam iken engelli oldum. Engelli doğmak veya sonradan engelli olmak suç değildir. Yarın ne olacağımıza kim garanti verebilir. Ne olduğum önemli değil, yarın ne olacağımız bence daha önemli. Ben engelli olduktan sonra anladım ki " Engellilerin çok büyük engelleri var" İşte bunu hep beraber aşmaya çalışalım. Derneğimiz ikinci katta. Bi kere bu derneğimizi giriş kata taşıyalım. Sokakta engelli arabamla gidemiyorum. Çünkü her tarafta araçlar park etmiş durumda. Şehir merkezinde engelliler için yeni parkurlar yapılıyor. Ancak cadde başlarındaki engelli arabalar için yapılan giriş yolu arabalar park edilerek kapatılıyor. Ozaman ben nasıl gideceğim. Vatandaş olarak duyarlı davranırsak, hepimize düşen görevi en iyi şeklide yaparsak zaten sorunlar ortadan kalkar.

Kısacası bizler hepimiz engelli adayıyız. Kimin ne olacağı Allahtan başka kimse bilemez, " dedi.

Genel kurulda divan başkanlığını yapan emekli öğretmen aynı zamanda Özel Hopa rehabilitasyon merkezi sahiplerinden Ali Altunkaya' da kısa bir konuşma yaptı. Altunkaya kısaca şöyle konuştu.

2005 yılında kurulan bu dernek bugünlere gelmesinde çok önemli bir mesafe kat ettiğini görüyoruz. Ancak ne derece yeterli olduğunu kendimizde sorgulamalıyız. Toplum ne kadar bu derneğe sahip çıkıyor. İlgili birimler, sivil toplum kuruluşları ne derece sahip çıkıyor. Değerli üyeler, Engellileri toplumda yok sayamayız. Dünyaya kimse engelli doğmak istemez. Veya sonradan kimse engelli olmak istemez. Bugün rahat gezebiliyorsak, yarın ne olacağımıza kim garanti verebilir. Onun için ne olduğumuz hiç önemli değil, ne olacağımız çok önemlidir. Bu bakımdan başta yerel yönetimlerimiz olmak üzere herkese düşen görevini en iyi şekilde yapmalıdır. Engelli kardeşlerimizin sokak ve caddelerde arabaları ile gitmeleri şu anda çok zor. Bunlar için cadde başlarında yürüme parkuru yapılmalıdır. Bazı yerlerde görüyorum. Engelliler için yürüme parkurunda vatandaşlar arabaların park ediyor. Ve engellilerin yolunu kapatıyor. Önce kafamızdaki engelleri kaldırabilirsek sorunlar zaten ortadan kalkar. Vatandaşlarda duyarlı olup, bu yolun ne işe yaradığını öğrenmelidir. Kısacası bu konularda hepimiz bilinçlendirilmeliyiz, " dedi.

Bu konuşmanın ardından başkanlık ve yönetim kurulu seçimine geçildi. Divan başkanlığına tek liste sunuldu.

201 üyesi bulunan Hopa Engelliler derneğinde 55 üye oy kullandı. 55 Oy'un tamamını alan Evren Yazıcı başkan seçilirken yönetim kurulu üyelerine de Aydoğan Yılmaz, Uğur Lokumci, Ümmiye Yeğen Özgen ve İnci Alp seçildiler. Denetleme kuruluna da Hüseyin Cinkaya, Turan Altunkaya ve Hasan Temel seçildiler.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 30.04.2012 tarihinde Turan Şentürk tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa'da Özel Eğitim Ve Rehabilitasy...
 » Nedim Koyuncu “Akparti İçin Her Zam...
 » Artvin Şoförler Ve Otomobilciler Od...
 » Hopa Halkından Aldığı Destek İle Yo...
 » Hopa Kaymakamı Özkan’ın Konukları V...
 » İşkur 2013 Yılında 671 Bin Kişiyi İ...
 » Şavşatlı Engellilere Yeni Kaymakam...
 » Hes'lerle Macahel'de 150 Milyon Dol...
 » Şahin, “Artvin Belediyesini Adım Ad...
 » Arhavili Bedensel Engelliler Sevind...
 » “ Hizmet İçin Kolları Sıvadık ”...
 » Hopa Chp İlçe Başkanı Fehmi Ustabaş...
 » Hopa Esnafından" İlçene Sahip Çık"...
 » Erdoğan Köse Akparti'den Aday Adayı...
 » Deriner Barajı Şubat 2012’te Elektr...
 » Yeşil Artvin Derneği Ankara'daki Ar...
 » Hopa'nın Trafiğini Rahatlatacak Yen...
 » Bu Otel 16 Yıllık Aşkımızın Şaheser...
 » Artvin Lif-levha Fabrikası Emekçile...
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa Bir Değerini Daha Kaybetti...
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...