Artvin Belediyesi Basketbol Takımı Lige Galibiyetle Başladı

22/10/2016 13:54


Haber: Hayati AkbaşTürkiye Basketbol Erkekler 2’nci liginde Artvin Belediyesi Basketbol Takımı ilk maçında İnegöl Belediyesi Basketbol takımını 78-70 yenerek lige galibiyetle başladı.

Artvin Spor Salonunda oynanan maçı Artvin Valisi Ömer Doğanay, Artvin Belediye Başkan Vekili Erkan Yazan, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektör Yardımcısı Aydın Tüfekçioğlu, İl Emniyet Müdürü Ahmet Şengün, Gençlik Hizmetleri İl Müdürü Bahattin Yetim, AK Parti Artvin İl Başkanı Erkan Balta, İl Genel Meclis Başkanı Hasan Dilberoğlu, bazı daire amirleri ve çok sayıda sporsever izledi.

Artvin Belediyesi Basketbol Takımı 1’nci periyotun ilk 4 dakikasına hızlı başladı. Pota altında Yiğit Emre Mirza’nın etkili oyununla 11-7 önde girdi. Ardından oyuna ağırlığı koyan İnegöl Belediyesi Basketbol takımı olurken oyun kurucusu Arın Soğancıoğlu’nun bulduğu üst üste sayılarla ilk periyotu 18-19 önde kapatan takım oldu.

2’ci periyota daha istekli başlayan taraf İnegöl Belediyesi Basketbol takımı pota altında istediklerini yapan taraf olurken maçın ilk yarısını 3 sayı farkla 35-32 önde tamamladı.

Maçın ikinci yarısına bir türlü istediği gibi başlayamayan Artvin boğaları 3’ncü periyotun son 2 dakikasına 10 sayı farkla yenik duruma düştü. Maçın 28. dakikasından sonra seyircisinin desteğini de arkasına alan Artvin boğaları 3’ncü periyotu 55-52 geride kapadı.

Son periyota Artvin Belediyesi Basketbol Takımı, oyun kurucu Cemal Bayraktar’la daha etkili oyun sergileyerek pota altında Melih ve Mirza’nın üst üste bulduğu sayılarla sahadan 78-70 skorla lige galibiyetle başladı. Aynı zamanda sahasında yenilmezlik serisini de 30 maça çıkararak, taraftarını sevince boğdu.

Maçta, Artvin Belediyesi’nde 17 sayıyla Melih Sevda ve Yiğit Emre Mirza olurken Bursa İnegöl Belediyesi Basketbol takımında ise Arın Soğancıoğlu 20 sayıyla en skorel oyuncuları oldu.

Vali Doğanay maç sonunda sporcuları tek tek kutladı ve bundan sonraki maçlar için başarılı dileklerinde bulundu.

Maçın ardın Artvin Belediyesi Basketbol Takımı Antrenörü Şahin Ateşdağlı gazetecilere yaptığı açıklamada, “Bizim içim zor bir maç olacağını biliyorduk çünkü oldukça genç bir takımız. Geç kurulmamıza rağmen iyi çalıştığımızı iyi bir takım oluşturduğumuzu düşünüyorum. Fakat belli bir süre gerekiyor bu takımın daha iyi olması için. Önemli olan evimizdeki ilk maçı kazanmaktı. Her zaman ilk maçlar çok zordur. Kazandığımız için çok mutluyum ama basketbol olarak baktığımızda olmamız gerekenin çok altında bir oyun sergiledik. Bunu zamana yayarak daha iyi hale getireceğiz. Önemli olan ligin son maçını oynaya bilmek. Bizim hedefimiz bu. Bir sonraki haftaya oynayacağımız Karşıyaka maçıyla devam etmek istiyoruz. ” dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 22.10.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin Belediye Spor Basketbol Takı...
 » Boğalar Seride 1-0 Önde Başladı...
 » Artvin’in 12 Dev Adamı Ezdi Geçti:...
 » Artvin’in Boğaları Bolu’da Bolu Bey...
 » 12 Dev Adamdan Seriye Devam...
 » Namağlup Antalya Sporu Artvin Boğal...
 » Artvin Boğaları Yeniden İkinci Sıra...
 » Boğalar Söke Söke Finalde...
 » Artvin Boğaları İnegöl Spora Parkey...
 » Artvin Belediyesi Basketbol Takımı...
 » Artvin Belediyespor Adanaspor’u 82-...
 » Artvin Belediye Basketbol Takımı Fi...
 » Vali Doğanay, Basketbol Takımından...
 » Artvin Belediyespor Basketbol Takım...
 » Basketbol Heyecanı Başlıyor...
 » Artvin Belediyesi Basketbol Takımı...
 » Artvin Boğalarından Rahat Galibiyet...
 » İstanbul’da Artvin Turizmi Masaya Y...
 » Açü Bünyesinde Akademik Yükselme, T...
 » Artvin Birlikte Şehrini Renklendird...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Hopadan Çay’dan A. Hopaspor’a Tam D...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Bayraktutan, “Tercih Hakkını Ortada...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Hopa Köydes Toplantısı Yapıldı...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...