12 Dev Adamdan Seriye Devam

15/01/2017 10:15


Haber: Hayati AkbaşArtvin Belediyesi Basketbol Takım ikinci yarının ikinci maçında kendi saha ve seyircisi önünde Tolgar Genç Karşıyakalıları 8 sayı farkla 71-63 yenerek üst üste yedinci galibiyeti aldı.

Artvin spor salonunda oynanan maçı Artvin Valisi Ömer Doğanay, Artvin Belediye Başkanı ve Belediye Basketbol Takımı Onursal Başkanı Mehmet Kocatepe, Belediye Başkan Yardımcıları Erkan Yazan, Aydemir Akköy, Zafer İnce, bazı kurum amirleri, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda basketbol sever izledi.

Türkiye erkekler basketbol ikinci liginde mücadele eden ve bu galibiyetle 19 puanla 2. sıradaki yerini alan Basketbol Takımı, maça etkili başlayarak Çağatay’ın ve Melik Sevda ile art arda bulduğu sayıları maçın ilk 5 dakikasını 10-6 önde tamamladı. İlk periyod sonlarına doğru savunmada ve hücumda istediklerini yapamayan Artvin Boğaları 5 sayı farkla 25-20 yenik ilk yarıyı kapattı.

İkinci periyoda daha etkili başlayan Artvin’in Boğaları, pota altında ve dış atışlarda etkili olarak 43-38 önde tamamlayan taraf oldu.

Maçın ikinci yarısına çok tutuk başlayan Artvin Belediyesi Basketbol Tamımı hücumda ve savunmada bir türlü istediklerini yapamayınca 10 dakikasını 2 sayı farkla 50-48 önde kapattı.

Maçın Son Periyodunda Adeta Nefesler Tutuldu

Artvin Boğaları son periyodda Can Yalman ve Melihle üst üste bulduğu sayıyla maçın son 2 dakikasında 8 sayı farkla önde girdi.

Maçın son 2. dakikasında her iki takımda karşılıklı sayılar bulunca Artvin Boğaları sahadan 8 sayı farkla 71-63 önde tamamladı. Üst üste 7. Galibiyetini alıp puanını 19’a çıkaran Artvin Boğaları son periyod da 2. sıradaki yerini korumasını bildi.

Maçın ardından Artvin Boğaları seyircisi galibiyet sevincini yaşadı. Artvin Valisi Ömer Doğanay ve Artvin Belediye Başkanı maçın ardından her iki takımın soyunma odalarını giderek tebrik etti.

Artvin Belediyesi Basketbol Takım Koçu Şahin Ateşdağlı maçın ardından basına şu açıklamada bulundu, “oldukça zor bir maç olduğunu biliyorduk. Bu gurupta her takımı yenebilecek güçte ama biz bu maçı kazarak üst sıralara tırmanmaya devam ediyoruz. Maçın genelinde üstün taraf biz olarak bunun sonunda 8 farkla galip gelmeye başladık. ”

Ateşdağlı artık bu maçı unutup haftaya Cuma günü kendi sahalarında oynayacakları Antalyaspor maçı için hazırlıklara başladıklarını belirtti.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 15.01.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin Belediyespor Adanaspor’u 82-...
 » Artvin Belediyesi Basketbol Takımı...
 » Boğalar Söke Söke Finalde...
 » Artvin Belediyesi Basketbol Takımı...
 » Artvin Belediye Spor Basketbol Takı...
 » Artvin Belediye Basketbol Takımı Fi...
 » Artvin Belediye Basketbol Takımı Se...
 » Kızlarda Esra-neslişah İkilisi Bir...
 » Artvin Belediyesi Basketbol Takımı...
 » Artvin Belediyesi Basketbol Takımı...
 » Artvin Belediyesi Basketbol Takımı...
 » Basketbol Heyecanı Başlıyor...
 » Kafkasör Festivali Boğa Güreşleri İ...
 » Yusufeli Barajı Masaya Yatırıldı...
 » Vali Doğanay Kamu Kurumlarını Ziyar...
 » Yurttaş Kazım Ve Köylüleri Bir Kez...
 » Gümrük Ve Ticaret Bakanı Sarp Sını...
 » Doka Y.k. Trabzon’da Toplantı...
 » Artvin Belediyesi Basketbol Takımı...
 » Hopa' Da Muhteşem Final...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Hopadan Çay’dan A. Hopaspor’a Tam D...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Bayraktutan, “Tercih Hakkını Ortada...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Hopa Köydes Toplantısı Yapıldı...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...