Artvin Boğaları İnegöl Spora Parkeyi Dar Etti

14/10/2017 09:45


Haber: Hayati AkbaşArtvin Belediye Spor Basketbol Takımımız, Türkiye Basketbol 2. Ligi 1. haftasında İnegöl Belediye Spor ile karşı karşıya geldi. Takımımız Merkez Kapalı Spor Salonunda oynanan mücadeleden 99-83 galip ayrıldı.

Artvin Spor Salonunda oynan maçı, Artvin Belediye Başkan Vekili Erkan Yazan, Belediye Başkan Yardımcısı Zafer İnce, Protokol üyeleri, bazı daire amirleri ve çok sayıda sporsever izledi.

Artvin Belediye Spor Basketbol Takımımız, Parkeye maskotumuz BOĞAÇ ile çıkarak beraber ısınma hareketleri yaptı.

Artvin Belediye Spor Basketbol Takımımız Mustafa, Mehmet Ali, Kemal Can, Aydın beşlisiyle maça başladı. İlk periyot iki takımında karşılıklı sayı bulmasıyla çekişmeli bir şekilde geçti. İlk çeyreği deplasman takımı İnegöl Belediye Spor 29-23 önde tamamladı.

Mücadelenin ikinci çeyreğine hızlı başlayan takımımız üst üste bulduğu basketlerle farkı kapatarak. Periyodun ilk 5 dakikalık bölümünü önde tamamlarken. Konuk takım oyuna ortak olmaya çalıştı fakat ikinci periyotta yalnızca 11 sayı üretince soyunma odasına 52-40 önde giden taraf takımımız oldu.

Karşılaşmanın 3. Periyodunda harika oyun ortaya koyan Artvin Boğaları üçüncü çeyrekte 24 sayı üretirken, İnegöl Belediyespor 13 sayıda kaldı.

Final periyoduna 76-53 önde giren takımımız. 4. Periyotta aradaki farkı koruyarak karşılaşmadan 99-83 galip ayrıldı.

Takımımız adına en skorel oyuncular; 8 sırt numarasıyla 19 sayı üreten Mustafa Erdoğan, 11 sırt numarasıyla 18 sayı üreten Oğuzhan Turan, 35 sırt numarasıyla 13 sayı üreten Kemal Can Aktuna oldu.

Maçtan sonra Artvin Belediye Spor Antrenörünün yaptığı açıklamada “Bu seneki hedefimiz ligi en üstte bitirmek bunun için elimizden gelenin en iyisini yaparak evimizdeki bu tür maçları kazanarak deplasmandaki bir iki hatayı telafi etmiş oluruz. Bugün buraya gelip bize destek olan Artvin halkına teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonraki maçlarda daha da dolu tribünlere oynarız” dedi.

Şehir dışında olduğu için maça katılamayan Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe takımı görüntülü arayarak aldıkları galibiyetten dolayı tebrik etti ve lige iyi başladıklarını belirterek sezon sonunda bu takımı şampiyon görmek istediğini söyledi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 14.10.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin Belediyesi Basketbol Takımı...
 » Artvin Belediyesi Basketbol Takımı...
 » Artvin Belediye Spor Basketbol Takı...
 » Artvin’in Boğaları Bolu’da Bolu Bey...
 » Basketbol Heyecanı Başlıyor...
 » Polislere Verilen Taltiflerdeki Ayr...
 » Boğalar Söke Söke Finalde...
 » Artvin Kafkasör’e Ayrı Bir Güzellik...
 » Saakaşvili'ye İstanbul'da Büyük İlg...
 » Ali Osman Ulusoy'a Üstün Hizmet Şer...
 » Artvin Bir Spor Organizasyonunu Dah...
 » Çağlar Aksoy Arhavi Belediyesi G.s....
 » İzmit, Arvin-batum Tanıtım Günlerin...
 » Artvin Belediyespor Basketbol Takım...
 » Murgul Ve Borçka'da Aile Hekimliği...
 » Gürcüler Tiflis'de Bir Araya Geldi...
 » Zafer Şahin Gelibolu’da Barış İçin...
 » Arhavi'de Aile Hekimliği İlçe Topla...
 » Şavşat Belediyesi İnegöl Belediyesi...
 » Bayraktutan “Hani Artvin’e Doğalgaz...En Çok Okunan Spor Haberleri
 » Hopaspor'un Şampiyonluk Yürüyüşü De...
 » Hopaspor Taraftar Grubundan Nano’ya...
 » İstanbul'da Artvin Hopaspor Rüzgârı...
 » Hopaspor’da Bilal Çebi Tribünleri C...
 » Hopaspor’da Iğdır Galibiyeti Büyük...
 » Hayde Artvin, Kar Voleyboluna...
 » Artvin’de Kar Voleybolu Türkiye Şam...
 » Hopaspor Masterler Bu Yıl Da Şampiy...
 » Karate Artvin İl Birinciliği Arhavi...
 » 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Karat...