Arhavi Add’nin Tiyatro Etkinliği Büyük İlgi Gördü

02/05/2016 11:35

Arhavi Atatürkçü Düşünce Derneği’nin Tiyatro Etkinliği Büyük İlgi Gördü.


Haber: Hayati AkbaşAtatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi Çarmıklı Sinema Salonu’nda Tiyatro Birileri’nden Utku Erışık’ın yazıp oynadığı “Kan Ağlıyor Anadolu” tiyatro oyununu gösterime sundu. İki perde ve üç saatlik oyun kalabalık halk tarafından büyük ilgiyle izlendi. Konuklar arasında Garnizon Komutanı Nihat Çağlar, CHP İlçe Başkanı Engin Erkan, CHP Hopa ilçe örgütü, ADD Hopa Şube üyeleri, ADD Frankfurt Şube üyeleri, kurum çalışanları, emekliler, gençler ve Rize’de konferansa katılacak olan Ergenekon’dan sehven tutuklanan pilot teğmen Mehmet Ali Çelebi vardı.

ADD Arhavi Şube başkanı Emine Hekimoğlu etkinlik öncesi yaptığı konuşmada “Kan Ağlıyor Anadolu” oyunu; Çanakkale Savaşlarının, Kurtuluş Savaş’ımızın ve sonrasında kurulan Cumhuriyet’imizin gizli kalmış ayrıntılarının izini sürüyor. Gündeme gelmemiş bilgilerle, rafa kaldırılmış fotoğraflar ve belgelerle muhteşem bir arşiv çalışması sahneye taşınıyor. Kalpağı gül oyalıların ağıdı, 15’lilerin ağıdı, “Gençliğim eyvah” diyenlerin ağıdı, Türk ulusunun ağıdı, vatan toprağının ağıdı. . . dün ile bu gün arasında usta bir köprü kurulup adeta Mustafa Kemal’in sahnedeki sesi oluyor” diye konuştu.

Oyun sonunda performansıyla ayakta alkışlanan sanatçı Utku Erışık’a ADD başkanı teşekkür ederek bir buket çiçek sundu. Sanatçı her zaman yaptığı gibi çiçeği yine izleyiciler arasında bulunan bir öğretmene elini öperek verdi. Daha sonra Utku Erışık “Aferin Çocuk” adlı kitabını okur severlere imzaladı.

Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Emine Hekimoğlu “Amacımız kültürel bir etkinlik çerçevesinde tiyatro severlere güzel bir oyun izletmek ve verdiğimiz eğitim bursu için katkı sağlamaktı. Bunu başarmamızda tiyatroya gelen, maddi ve manevi destek veren tüm sanatseverler dostlarımızın katkısıyla başardık. Bu nedenle buraya gelen gelemeyen tüm dostlarımıza, konukları ağırlamamızda katkı veren Özay Otel, Valide Sultan ve Pınar Alabalık tesisleri işletmelerine; Ar-mel çiçek evine ve Çarmıklı Sinema Salonu’na ADD Arhavi Şubesi yönetim kurulu adına teşekkürler ediyorum. Barış ve huzur içinde aydınlık yarınlarda, bir başka güzellikte buluşmak dileğiyle herkese sevgi e saygılar sunuyorum” dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 02.05.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Şehit Polisin Baba Ocağına Ateş Düş...
 » Arhavi Add Çalışmalarını Üyelerine...
 » Add Arhavi Şubesi’nin 23 Nisan Etki...
 » İstanbul'daki Artvinliler 7 Mart Ku...
 » Artvin’de 30 Ağustos Zafer Bayramı...
 » Artvin Ve İlçelerinde 19 Mayıs Coşk...
 » Artvin’de Atatürk’e Ve Cumhuriyete...
 » Akparti Yusufeli Mitinginde Gövde G...
 » Artvin’de Kadınlar Unutulmadı...
 » Hisarcıklıoğlu Yaptıkları Sınır Kap...
 » Muhammed Altunal Bu Defa Kendini An...
 » Judo Turnuvası Sona Erdi...
 » Artvin’de Kan Bağışının Faydaları A...
 » Rize’de Gençler Türkiye Judo Şampiy...
 » Başkan Özgün’den Folklorculara Jest...
 » Artvin’de Öğrencilerden Kızılay’a K...
 » 3. Türkiye - İran Forumu Düzenleniy...
 » Artvin İl Genel Meclisi Haziran Ayı...
 » Hopa Meslek Yüksek Okuluda Kan Bağı...
 » Kızılay’ın Kan Bağış Tır’ı Artvin’d...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa Bir Değerini Daha Kaybetti...
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...