Artvin’de 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları Yayınlandı

29/08/2016 16:01

Vali İnce’den 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı.


Haber: Hayati AkbaşArtvin Valisi Muhterem İnce, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 94. Yıl dönümü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Vali İnce yayımladığı mesajda; “30 Ağustos Zaferi; ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyen devletlere karşı, yokluk içinde, en zor koşullarda ve her şeyin bittiği sanılan bir dönemde, yüce milletimizin sarsılmaz azmi, yüksek iradesi, vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılmış onurlu bir zaferdir.

Türk Milleti, haklı ve onurlu direnişiyle, savaşın kazanılmasında vatan, millet ve bayrak sevgisinin, sayısal güçten daha üstün olduğunu tüm dünyaya kanıtlamış, bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa da yol göstermiştir. Zaferin ardından kurulan Türkiye Cumhuriyeti de Milletimizin birlik ve beraberliğinin en anlamlı mesajını veren, gelişen demokrasisi, güçlü ekonomisi, tarihi ve kültürel birikimiyle bölgesinin ve dünyanın ışık saçan ülkelerinden biri haline gelmiştir.

Bilinmelidir ki, dün olduğu gibi bugün de Ülkemizin ve Milletimizin bölünmez bütünlüğüne, birliğine ve dirliğine yönelik her türlü hain saldırılara karşı, aziz Milletimiz, geçmişten aldığı ilhamla, şehitlerimizin bize bıraktığı mukaddes emanetin sorumluluğunun idraki olarak, milli birlik ve beraberlik şuuru içinde, hür ve bağımsız yaşama azim ve kararlılığını ilelebet sürdürecektir.

Bu düşüncelerle tüm halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 94. Yıldönümünü kutluyor, bu topraklarda hür ve kendi bayrağımız altında yaşamamızı kanları ve canları pahasına sağlayan, başta Devletimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi bir kere daha hürmet, minnet ve şükranla anıyorum” ifadelerine yer verdi.

Arhavi Kaymakamı Şeref Aydın, “Büyük Zaferin 94. Yılını Kutlamanın Gurur Ve Mutluluğu İçerisindeyiz”

Arhavi Kaymakamı Şeref Aydın 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımlayarak, “büyük zaferin 94. yılını kutlamanın gurur ve mutluluğu içerisindeyiz” dedi.

Aydın yayımladığı mesajda; "Milletimizin bağımsızlık uğruna gösterdiği azim ve kararlılığın tüm dünyaya ilan edildiği büyük zaferin 94. yılını kutlamanın gurur ve mutluluğu içerisindeyiz.

Tarihi şanlı zaferlerle dolu yüce milletimiz, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk komutasında gösterdiği eşsiz kahramanlıklarla, vatanımızı ve milletimizi yok etmeye çalışanlara karşı birlik ve beraberlik ruhuyla, verdiği mücadeleyle büyük zaferi kazanmış ve bize bu güzel vatanımızı emanet etmiştir. Bizler de emanet aldığımız vatanımızı her alanda en üst seviyelere çıkarmak için var gücümüzle birlik ve beraberlik içinde çalışmakta, ecdadımızın bize emaneti olan Cumhuriyetimizi hakkıyla muhafaza ve müdafaa ederek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği ‘Muasır Medeniyetler’ seviyesinin üzerine çıkma hedefine kararlılıkla ilerlemekteyiz.

Ülkemiz gelişen demokrasisi, güçlü ekonomisi, tarihi ve kültürel mirası ile bölgesinin ve dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olmaya doğru emin adımlarla yürümektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten duygularımla kutluyor; ulusumuza eşsiz zaferler kazandıran, başta Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve O'nun silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, saygılar sunuyorum” ifadelerini kullandı.

AGC Başkanı Zeki Alkan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı Yayımladı

Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Alkan yayımladığı mesajda; “30 Ağustos Zafer Bayramının Düşmana karşı verdiği bağımsızlık savaşı ile tüm dünyaya örnek olmuş yüce Türk ulusunun, onurlu ve inancın zaferi olduğuna vurgu yapılan Artvin Gazeteciler Cemiyeti’nin mesajında; “ 30 Ağustos Zafer Bayramının Düşmana karşı verdiği bağımsızlık savaşı ile tüm dünyaya örnek olmuş yüce Türk ulusunun, onurlu ve inancın zaferidir. Bizler Atatürk'ün yolunda 30 Ağustos'ların inancı ile cumhuriyetimizi ilelebet koruyacak ülkemizin birlik ve beraberliğini devam ettirecek güce sahibiz. En zor dönemde bile milli ve manevi değerlerinden taviz vermeyen ve bu amaç uğruna 30 Ağustos zaferinde olduğu gibi kendini feda eden birlik beraberlik ve sınırsız vatan sevgisiyle dolu büyük Türk milleti en kötü emellerin tufanıyla dahi yıkılmaz bir kale ve aşılmaz bir dağ olarak kalacaktır" dedi.

AGC Başkanı’nın mesajının devamında; “30 Ağustos, milletimizin doğulusuyla, batılısıyla, kuzeylisiyle, güneylisiyle, kadın , erkek, yaşlı, genç demeden, kan ve gözyaşlarıyla yazdığı onurlu ve eşsiz bir destandır. Aziz milletimiz ve eşsiz kahramanlarımızın diktikleri şanlı bayrağımız gönderden indirilemeyecektir. Başta Artvin halkı olmak üzere tüm ulusun özgürlük ve bağımsızlığın sembolü olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın gücünü” bütün dünyaya göstermiştir. Büyük zaferin bu mutlu yıldönümünde, yüce milletimizi ve onun bağrından çıkmış kahraman ordumuzu, meslektaşlarımız adına bir kez daha kutluyor, başta büyük zaferin büyük kumandanı Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm gazi ve şehitlerimizi bir kez daha rahmet, şükran ve minnetle anıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Ahmet Külekçi, “Şehit Babanın Mesajı Var”

Bugün 30 Ağustos Zafer Bayramı!

Trabzon Artvinliler Derneği Başkanı Ahmet Külekçi, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle açıklamalarda bulunarak, Hakkâri-Van karayolunda, terör örgütü PKK tarafından yola döşenen patlayıcının askeri araçların geçişi sırasında patlatılması sonucu şehit düşen Yusufelili hemşerimiz Jandarma Er Tunahan Doktur’un babası Mustafa Doktur’un yürek yakan mesajını yayımladı.

Külekçi yaptığı açıklamada; “Bugün 30 Ağustos 1922’de Mustafa Kemal’in baş-kumandalığında Dumlupınar’da zaferle sonuçlanan Büyük Taarruzun anma günü. Bugün bağımsızlığımızın ilan edildiği topraklarımızın özgür kaldığı bir gün! Büyük önder Atatürk ve silah arkadaşlarını minnetle-şükranla ve rahmetle anıyoruz.

Mekânları cennet olsun hepsinin. Değerli okurlarım ülke olarak nasıl bir hassas süreçten geçtiğimizi hatırlatmama gerek yok sanırım. Türkiye Cumhuriyeti kurulduğundan bu yana içerden ve dışarıdan sürekli hep hedef oldu. Terör örgütleri başımızın belası olmaktan vazgeçmedi. Onlar her türlü hainliği ve alçaklığı yapmaya devam ediyor ama bizlerde bu ülkeyi sonuna kadar koruyacağız Allah’ın izniyle İşte 15 Temmuz akşamı! Demokrasiye ve cumhuriyete nasıl sahip çıkıldığını dosta düşmana gösterdik. Darbeci hainler 12 saat içinde yerle bir oldu! Tankın önüne yatan bir milleti ezip-geçmek öyle kolay mı? Kolay olmadığını içerde ve dışarıda terör örgütlerine karşı verdiğimizi şanlı direnişle veriyoruz. Askerimizle polisimizle ve milletimizle!” ifadelerine yer verdi.

30 Ağustos Zafer Bayramı Ruhu Çok Anlamlı Ve Değerlidir

15 Temmuz’da ordunun içine sızmış bir avuç hainler yüzünden asla askerimize sırtımızı dönemeyiz, onları yok sayamayız. Şimdi her zamankinden daha çok onların morale ihtiyacı var şeklinde açıklamada bulunan Külekçi, şehit olan ve toprağa verilen Artvin Yusufelili şehidimiz Er Tunahan Doktur’un babası Mustafa Doktur’un mesajını yayımladı.

Şehit babası yayımladığı mesajda; “Hayatının baharında bir evladı kaybetmenin acısını nasıl tarif edeyim ki. Analar-babalar ancak bizi anlar. Ateş düştüğü yeri yakıyor. Ama şimdi birlik zamanı, şimdi ülkemizin dirliği için ayakta kalma zamanı. Terörün kökü kazınana kadar mücadeleye devam edilmeli. Başka acılar yaşanmamalı” dedi.

Külekçi açıklamasının devamında, “Ben de bir Yusufelili olarak şehidimizin babası ile gurur duymamak mümkün mü? Ülkenin her tarafında şehitler verdik vermeye devam ediyoruz! Gencecik fidanlar toprak oluyor. Geride bıraktıkları için ne diyebiliriz ki! Kolay değil bu acıyı yaşamak! Şehit babasının mesajını iyi okumak ve anlamak gerek! Artık bizim ayrışma ve bir-birimize karşı düşman kesilme hakkımız bile yok. Çünkü artık söz konusu vatan! Bakın vatan için kan akıyor gözyaşları dinmiyor. Hepimizin aklını başına alması şart.

Artvin Yusufeli İlçesi Kirazlı köyünden Mustafa ve Dilber Doktur'un oğlu, Jandarma Er Tunahan Doktur, Hakkari-Van karayolunda, terör örgütü PKK tarafından yola döşenen patlayıcının askeri araçların geçişi sırasında patlatılması sonucu şehit düşmüştü. Er Doktur dün Ankara’nın Kazan ilçesinde toprağa verilmişti” ifadelerini kullandı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 29.08.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin’de 30 Ağustos Kutlama Mesajl...
 » Vali Cirit Zafer Bayramı Mesajı Yay...
 » 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları...
 » Artvin’in 92 Kurtuluş Yıldönümü İçi...
 » Artvin’de 19 Mayıs Mesajları Yayınl...
 » Artvin’de Her Kesimden Teröre Kınam...
 » 19 Mayıs Gençlik Ve Spor Bayramı Ku...
 » Çanakkale Zaferinin 102. Yıl Dönümü...
 » 30 Ağustos Zafer Bayramı Artvin'de...
 » Zafer Bayramı Artvin Ve Hopa’da Tör...
 » Artvin’de Cumhuriyet Bayramı Kutlam...
 » Artvin’in Düşman İşgalinden Kurtulu...
 » Artvin’de 23 Nisan Kutlama Mesajlar...
 » Artvin’de Bayram Mesajları...
 » Artvin’in Düşman İşgalinden Kurtulu...
 » Artvin Ve Hopa’da Şehit Aileleri Ve...
 » Artvin’de Kurban Bayramı Mesajları...
 » 23 Nisan Ulusal Eğemenlik Ve Çocuk...
 » Artvin’de Peşpeşe Bayram Mesajları...
 » Milletimizin Başı Sağ Olsun...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa Bir Değerini Daha Kaybetti...
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...