Eşi Hopalı Olan Zerrin Bekar Beykoz’da Aday

02/12/2015 15:00

İstanbul’da Chp İlçe Kongreleri Devam Ediyor.


Haber: Hayati AkbaşCHP Beykoz’da 6 Aralık Pazar 2015 tarihinde gerçekleşecek olan kongrede İlçe Başkanlığına aday sayısı 4’e çıktı. Mahir Taştan, Seyit Usta ve Başkan Şevket Arıkan’ın ardından kongreye bir hafta kala adaylığını açıklayan Zerrin Bekar 7 Haziran ve 1 Kasım Genel Seçimleri’nde partisi adına köy köy, sokak, sokak dolaşarak partisine destek verdi.

Toplantı boyunca oldukça heyecanlı olduğu gözlemlenen Zerrin Bekar sempatik davranışlarıyla ve yaptığı şakalarla salonda bulunanları neşelendirdi.

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı’nda gerçekleşen toplantıya Bekar’ın eşi Artvinliler Hizmet Vakfı Başkanı Hakan Bekar ve çocukları da katılarak kendisine destek oldu. İlçe Başkanlığına aday olan Mahir Taştan, Seyit Usta ve Başkan Şevket Arıkan’da Zerrin Bekar’ı yalnız bırakmadı.

Bekar’ın adaylığıyla ilgili görüşlerini aktaran İlçe Başkanı Şevket Arıkan, Zerrin Bekar’ın bir farkındalık yaratacağını söyleyerek kendisine başarı dileklerini sundu.

‘Onur öğrencisi olarak mezun oldum’

Zerrin Bekar kendisini şöyle tanıttı: “1980 İstanbul doğumluyum. Karadenizli memur bir ailenin çocuğuyum. Evliyim, 2 çocuk annesiyim. 10 yıldır Beykoz’da yaşıyorum. İşletme bölümü mezunuyum. Üniversiteyi evlendikten ve çocuğum dünyaya geldikten sonra okudum. Derece yaparak, onur öğrencisi olarak mezun oldum. ”

‘Asla geç kaldıklarını düşünmesinler’

Bekar sözlerine şunları ekledi: “Bir şekilde eğitimi eksik kalmış içinde uhde kalan kadınlarımız, gençlerimiz herkes fırsatını bulduklarında asla geç kaldıklarını düşünmesinler. ”

‘CHP tüm kadınların evidir’

Zerrin Bekar şöyle konuştu: “Gücünü geçmişinden ve geleneklerinde alan CHP’ye 2009 yılında üye oldum. O tarihten bugüne tün seçim kampanyalarında gönüllü olarak çalıştım. Bu süre boyunca diğer etkinliklere de elimden geldiğince katkı sunmaya devam ettim. Yurttaş, birey ve bir kadın olarak cumhuriyete, CHP’ye çok şey borçluyum. CHP tüm kadınların evidir. Ben evimin ilçe başkanlığına aday olmaya talibim. Seçildiğim takdirde tüm ilgili birimleri aktif bir şekilde işleyen, komisyonları çalışan, iç düzenini sağlamış devamlılığı olan yönetim oluşturup; tekrar sokaklara dönmek istiyorum. Çünkü önümüzde ciddi bir sorun var. AKP iktidarının politikalarıyla yetişen bir nesil geliyor. Bu çok muhafazakâr bir nesil. Birkaç yıl sonra muhafazakâr bir seçmenle karşı karşıya kalacağız. Yüzde 25’ten çok daha kötü sonuçlar olabilir. Biz bugünden anketler yaparak mahalle bazında projeler üretmek zorundayız. CHP’yi halka yakın bir örgüt konumuna getirmek zorundayız. Bunun için özellikle parti okullarında; tarih, sosyoloji, edebiyat, siyaset bilimleri… İçinde yaşadığı toplumu tanıyan, partisinin programını karşısındakinin anlayabileceği biçimde anlatabilen parti emekçilerine ihtiyacımız var. ”

Defne yaprağını denize atmaya geldim’

Bekar şöyle devam etti: “Boğazın incisi Beykoz’un bir diğer adı da Deli Defne. Bir efsaneye göre Deli Defne ağacı Beykoz’da ve tılsımlı bir ağaç. Bu ağaçtan bir yaprak alıp gittiğiniz yere götürdüğünüzde orada bir kargaşa çıkıyor. Tek bir çözümü var. O da defneyaprağını denize atmak. Ben buraya defne yaprağını denize atmaya geldim. Ortak hedefe kenetlenmiş, Beykoz’da ve Türkiye’de iktidar isteyen bir örgüt olmasını sağlayacağım. Adaletli olacağım. Adaletin olduğu yerde huzur vardır. Huzurun olduğu yerde de mutluluk vardır. ”

CHP bu konuda muhafazakâr davranamaz’

Devrimciliğe dikkat çeken Bekâr şunları ifade etti: “CHP’nin devrimciliği gençlikten aldığı dinamizmde ve yenilikçiliğindedir. Yenilenmek ve gençleşmek zorunda olan CHP bu konuda muhafazakâr davranamaz. Aksi halde devrimci olmaz. Gezi ruhunun partimize egemen olmasını istiyorsak, göreve talip olanlara bu ruhun kendisine yetki vermek zorundayız. Bu ruh kendini temsil edecek kudrete, bilgiye, güce, inanca sahiptir. ”

Bir oy için bile olsa sahip çıkacağım’

Bekâr sözlerini şöyle tamamladı: “Bana inanan bir oy için bile olsa, ilkelerim; inancım; cesaretim için o sandığa gideceğim. Kendime ve bana inananlara bir oy için bile olsa sahip çıkacağım. Bu bir duruştur.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 02.12.2015 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » İstanbul Artvin’liler Hizmet Vakfı...
 » Chp Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Artv...
 » Artvinliler Beykoz’da Buluştu...
 » İstanbul Artvinliler Hizmet Vakfı M...
 » Artvin Chp Belediye Başkan Aday Ada...
 » Artvin Chp’de Yücel Kurt Güven Taze...
 » Milletvekili Kışla Teşekkür Ziyaret...
 » Artvin Btp Milletvekili Adayı Keski...
 » 559 Belediye Tarih Oldu...
 » Karçal'ın Zirvesine İlk Kış Tırmanı...
 » Kıskandıran Dostluk...
 » Nürnberg'i "Lazlar" Basacak...
 » Artvin Orman Fakültesine Yeni Dekan...
 » Arhavi "Lazlar" Belgeseli İle Büyül...
 » Lazlarla İlgili En Kapsamlı Belgese...
 » Muharrem İnce Ve Mustafa Balbay Art...
 » Artvin’de İşçi Partisi’de Belediye...
 » Gazeteci İsmet Başar Chp’den Aday A...
 » İstanbul Hopalılar Derneği Genel Ku...
 » “ Hizmet İçin Kolları Sıvadık ”...En Çok Okunan Politika Haberleri
 » Hopa Akparti 6. Olağan Kongresi Yap...
 » Hopa Ak Parti Gençlik Kolları Yeni...
 » Chp Merkez İlçe Başkanı Cüneyt Öztü...
 » Arhavi Chp 36 Olağan Kongresi Yapıl...
 » Şavşat Chp İlçe Kongresi Yapıldı...
 » İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşen...
 » Hopa Chp’de Gündem Birlik Ve Berabe...
 » Chp Artvin Kadın Kolları ‘ Eşitlik...