Bakan Eroğlu 12 Tesisin Temelini Atmak İçin Artvin’e Geliyor

03/06/2017 13:39

Haber: Hayati AkbaşOrman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu 134 milyon lira tutarındaki 21 adet yatırım müjdesi ile Artvin’ geliyor. Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Artvin programı kapsamında ilde Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilecek 11 adet tesis ile Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından yapılacak 1 adet tesisin temelini atacak.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 4 Haziran Pazar günü Artvin’de düzenlenecek olan toplu temel atma merasimi ile 185 milyon lira yatırım bedelli

12 Adet Tesisin Temelini Atacak

Ayrıca Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu düzenlenecek merasimin ardından vatandaşlarla bir araya gelerek iftar yapacak.

Artvin’e 185 Milyon TL’lik 12 Tesis

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, saat 18. 00’da Çoruh Park’ta düzenlenecek toplu temel atma merasiminde DSİ tarafından inşa edilecek Artvin İçme Suyu Arıtma Tesisi, Yusufeli İçme Suyu İsale Hattı ile 6 adet taşkın koruma tesisinin yanı sıra 2 adet ulaşım projesi ile 1 adet korkuluk imalatının temelini atacak.

Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, aynı merasimde OGM tarafından ağaçlandırma ve ormancılık projesi adı altında yapılacak 1 adet tesisin de temelini atacak.

Prof. Dr. Eroğlu, Artvin’de 4 aileye gelir getirici tür sertifikası ve 5 aileye Orköy sertifikası verecek. Yine 90 aileye 1. 800 adet arılı kovan ile 90 adet elektroşoklu çit sistemi dağıtacak. Ayrıca karayemiş, hurma, defne, incir, elma ve fıstık çamı fidan türlerinden oluşan toplam 2 bin 600 adet fidanı vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtacak.

Artvin’e Menba Kalitesinde İçme Suyu Sağlanacak

Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu tarafından temeli atılacak tesislerle Artvin’e memba kalitesinde 10 milyon metreküp içme suyu temin edilecek. İl merkezinin yanı sıra 6 ilçe, 16 yerleşim yeri ve 90 dekar zirai arazi taşkın zararlarından korunacak. Ayrıca 3, 5 km yol inşa edilecek.

Artvin’e Son 5 Yılda 957 Milyon TL’lik 67 Müjde

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, programı çerçevesinde ayrıca

26 Şubat 2013 ve 10 Ekim 2016 tarihlerinde Artvinlilere verdiği 823 milyon TL’lik 46 müjdeye ilave olarak 134 milyon lira yatırım bedeline sahip 21 müjde daha verecek. Böylece son 5 yılda Artvinlilere toplam 957 milyon TL’lik 67 müjde vermiş olacak.

Müjdeler arasında içme suyu isale hattı, taşkın koruma, fidan üretimi, bal ormanı, gelir getirici tür ağaçlandırma, orman köylülerine kredi verilmesi, Hatilla Vadisi Milli Parkı’na giriş kontrol ünitesi ve yaban hayatı gözlem kulesi, Şavşat İlçesinde 300 foto kapan ile Büyük Karnivorların Yönetimi Projesi yapımı, Yusufeli Küplüce Köyünde Kır lokantası ile 3 adet otomatik meteoroloji gözlem istasyonunun kurulumu yer alıyor.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 03.06.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin’de Yapımı Tamamlanan Tesisle...
 » Orman Ve Su İşleri Bakanı Veysel Er...
 » Hopa’ya Dsi Yatırımları Durmak Bilm...
 » Artvin İl Genel Meclisi Şubat Ayı K...
 » Şavşat Veliköy Karüstü Güreşleri Ya...
 » Artvin İl Genel Meclisi Haziran Ayı...
 » "Çoruh Nehri Havzası Rehabilitasyon...
 » Artvin İl Genel Meclisi Temmuz Ayı...
 » Akak Projesi Artvin’de Çiftçinin Yü...
 » Hopa Balıkçı Barınağı Yapım İşi Dev...
 » Artvin’e Ek Ödenekler Sağlandı...
 » Artvin Kafkasör’e Ayrı Bir Güzellik...
 » Hopa’ya 17,8 Milyon’luk Yatırım Yap...
 » Rektör Tilki; “Var Olan Projelerde...
 » Artvin İl Koordinasyon Kurulu Topla...
 » Artvin Köydes’e 8 Milyon 575 Bin Tl...
 » Artvin’de Kablo Hırsızlığı...
 » Deriner Barajı Elektrik Üretimi Yüz...
 » Artvin’de Köydes Projesi Tahsisat K...
 » Arıcılara Hibe Ve Eğitim Desteği...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Hopadan Çay’dan A. Hopaspor’a Tam D...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Bayraktutan, “Tercih Hakkını Ortada...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Hopa Köydes Toplantısı Yapıldı...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...