Artvin’de Satranç Şöleni İlgi Gördü

03/10/2015 10:54

“Sokakta Satranç Var” Projesi Başladı.


Haber: Hayati AkbaşBu yıl ilki gerçekleştirilen Sokak Satrancı Şenlikleri kapsamında Artvin Merkez ilçede Atapark’ta ve Arhavi İlçesinin Arhavi Gösteri Merkezi’nde düzenlenen satranç etkinliklerine yoğun katılım gerçekleşti. Şenlikler çekişmeli mücadelelere sahne olurken, organizasyon vatandaşlarca beğenildi.

Artvin’de Türkiye Satranç Federasyonu tarafından organize edilen “Sokakta Satranç Var Projesi” kapsamında 7’den 70’e herkes açık havada satranç oynamanın tadını çıkartıyor. Türkiye Satranç Federasyonu tarafından ülke genelinde başlatılan “Sokakta Satranç Var Projesi” Artvin ili ve ilçelerinde ilgi görmeye başladı. Sokak, park ve bahçelerde buluşan bütün satranç severler açık havada satranç oynamanın tadını çıkardı.

TSF Artvin İl Temsilcisi Saffet Çakmak, yaptığı açıklamada hedeflerinin Artvin’i satranç ile anılan bir il yapmak olduğunu, yıl içerisinde bir birinden önemli satranç turnuvaları yaptıklarını ifade etti. Çakmak açıklamasının devamında; “Türkiye Satranç Federasyonu, satrancı sokaklara taşıyacak yepyeni bir projeyi hayata geçiriyor. Her yıl hayata geçmesi planlanan “Sokakta Satranç Var!” isimli proje ile her ilde ve ilçede sokaklara çıkarak satranca büyük ilgi gösterdi. Bu yıl ilki gerçekleştirilen Sokak satrancı şenlikleri kapsamında Artvin Merkez ilçede Atapark’ta ve Arhavi İlçemizde Arhavi Gösteri Merkezi’nde düzenlenen satranç etkinliklerine katılım yoğun olmamakla birlikte oldukça beğeni kazandı.

Hem okul sezonu başlarken ülke genelinde satrancı daha görünür hale getirmeyi hem de birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de satranç parklarının yapılmasını sağlamayı amaçlayan proje çerçevesinde tüm sporcularımızı, antrenörlerimizi, hakemlerimizi bu tarihler arasında sokaklarda satranç oynayarak bizlere katılmaları ve destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Sokak Satrancı etkinliklerine katılan vatandaşlarda organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ederek, bu tür etkinliklerin sayılarının arttırılmasını talep ettiklerini söylediler.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 03.10.2015 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » İnönü'nün Torunu Artvin'de...
 » Cerattepe Artvin’de Bir Kez Daha Ma...
 » Teşekkürler Atatürkçü Dostlar...
 » Artvin 38. Başkanlar Konseyi Sonuç...
 » İstanbul Bostancı Gösteri Merkezind...
 » Trabzon Valisi Ve İş Dünyası Amerik...
 » 8. Dağ Filmleri Festivali 28 Şubat’...
 » Ataşehir Belediyesinden Yeşil Artvi...
 » Artvin’de Hayatı Yakala Sergisi Açı...
 » Artvin’de Ata’yı Anma Töreni Düzenl...
 » Kars Kongre Merkezi Olmaya Doğru Gi...
 » Uluslararası Kafkasya-orta Asya Dış...
 » Yerel Ve Akademik Mucitler Rize’de...
 » Uluslararası Logitrans Fuarı 21-23...
 » Hasan Fehmi Güneş’ten Artvin’den Ça...
 » Feyzioğlu Ve Batum, Anayasa Değişik...
 » Türkiye - Azerbaycan İlişkileri Sem...
 » Sektör Öztürk’e Sahip Çıktı...
 » Yöresel Ürünleri Geliştirme Çalışma...
 » Murgul Kaymakamı’ndan Rize Güneysu’...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...