Hopa’da Organ Bağışının Önemini Anlattılar

10/11/2014 07:25

Hopa Halk Eğitim Ve Kültür Merkezinde Düzenlenen Organ Bağışının Önemi Konulu Toplantıya Vatandaşlardan Yoğun İlgi.


Haber: Hayati AkbaşHopa Devlet Hastanesi tarafından Halk eğitim ve kültür merkezinde düzenlenen Organ Bağışının önemi konulu toplantıya vatandaşlardan yoğun ilgi gösterdi.

Hopa Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, Hopa müftüsü Selami Aydın, Hopa TSO başkanı Osman Akyürek, Ak parti İlçe başkanı İlyas Güven, daire amirleri hastane yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını Hopa Devlet Hastanesi Müdür Yardımcısı Sonnur Yazıcı yaptı. Yazıcı Kaymakam Özkan ve diğer katılımcılara “Hoşgeldiniz” dedi ve Organ Bağışının önemine değindi.

Hopa Devlet Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Güngör Sitar’ın sunumu ve izletilen Organ bağışı konulu kısa film gösterimi salonda duygusal anların yaşanmasına neden oldu.

Programda 13 yıl boyunca Hopa Devlet Hastanesi Diyaliz servisinde diyalize giren ve sonrasında annesinin doku ve kan uyumu tespit edilerek böbrek nakli yapılan Ayça Cinkaya’nın diyalize girdiği günlerdeki anılarını anlatarak, şimdi annesinin vermiş olduğu böbrek sayesinde hayata yeniden başladığını ifade etti.

Hastane çalışanlarından teknisyen Casim Yıldıran’ın2-3 hafta diyalize girdikten sonra eşi Hatice Yıldıran’ın böbreğini vermesi ile sağlığına kavuştuğunu söylemesi etkinliğe katılanlar tarafından alkışlandı.

Hopa Kaymakamı Mehmet Ali Özkan böbrek nakli yapılarak yeniden doğduk diyen Yıldıran ailesine çiçek vererek örnek davranışları için teşekkür etti. Kaymakam Özkan yaptığı konuşmada “Organ Bağışının çok önemli olduğunu hepimiz aslında biliyoruz. Sağlığımızda hepimiz bu bağışı gerçekleştirmemiz ve bağışladığımız organlar ile bir başkasını ve yakınlarını, bir evladı ya da ana babayı kurtarıp, onları hayata bağlayacağını iyi düşünmemiz lazım ve halkımıza bunu anlatmalıyız. Bunun sayesinde kaybettiğimiz yakınımızda sevap kazanacaktır, buna engel değil vesile olalım, Bu kapsamda tüm halkımızı organ bağışı konusunda duyarlı olmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Böbrek nakli yapılan Ayça Cinkaya’ya, Hastane başhekimi Dr. Hakan Çelik tarafından çiçek takdim edilerek sağlıklı günler temennisiyle program tamamlandı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 10.11.2014 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa Kaymakamı Özkan’dan Organ Bağı...
 » Artvin’de Toplamda Organ Bağışı Say...
 » Artvin’de Organ Bağışı Ve Nakli Kon...
 » Hopa’da Sağlıkçılar Yasta...
 » Artvin’de Organ Bağışı Haftası Kutl...
 » Hopa’da Organ Bağışı Haftası Çeşitl...
 » Organ Bağışının Önemi Anlatıldı...
 » Artvin Kızılay Şube Başkanına Teşek...
 » Onun Organları İle 3 Kişi Hayata Tu...
 » Artvin’de Hastaneler Kan Arıyor...
 » Artvin’de Kan Bağışının Faydaları A...
 » Artvin Kızılay'ı, Kızılay Gönüllüle...
 » Artvin Polisinden Rekor Kan Bağışı...
 » Bayraktutan 10 Trilyon Krediyi Tbmm...
 » Kızılay'dan Artvin Vali Vekiline Te...
 » Hopa Meslek Yüksek Okuluda Kan Bağı...
 » Türk Kızılay'ı Bu Defa Öğretmenlere...
 » Artvin Defterdarlığından Kızılay’a...
 » Arhavi Hem Hedeflerini Belirleyen T...
 » Kızılay Artvin'den Ardahan'a Her Ye...En Çok Okunan Sağlık Haberleri
 » Hopa’da Rahim Ağzı Kanseri Farkında...
 » Artvin’de Kanserle Mücadele Program...