Artvin Kızılay Şube Başkanına Teşekkür Plaketi

21/03/2013 17:54

Chp Merkez İlçe Başkanlığından Kızılay Şube Başkanı Yazan’a Teşekkür Plaketi Verildi.


Haber: Tolga GülKızılay Artvin Şubesi Başkanına CHP Merkez İlçe Başkanlığı ve Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından yaptığı sosyal Çalışmalar ve etkinliklere yaptığı katkı ve katılımından dolayı bir teşekkür plaketi verildi. Kızılay İşhanındaki makam odasında Başkan Seracettin Yazan’ı ziyaret eden ve bir süre sohbet eden CHP Merkez İlçe Başkanı, gençlik Kolları ve Yönetim kurlu üyeleri Artvin’e hizmet eden herkesin Artvinliliğinin tescil edilmiş olduğunun altı çizildi.

Başkan Yazan, Öğrenci Yurdunun Yapılmasında Önayak Oldu Artvin Eğitimine Önemli Katkı Sundu. Artvin Kızılay Şubesi’ne Teşekkür Ediyoruz.

CHP Merkez İlçe Başkanı Cüneyt Öztürk, Kızılay Artvin Şubesi Başkanı Yazan’ın öğrenci yurdunun yapılmasında önayak olduğunu ve birçok etkinlik ve çalışmalarda bulunduğunu belirterek; “Biz CHP Merkez İlçe Başkanlığı olarak Artvin’e değer katan, Artvin’e hizmet eden büyüklerimizi ziyaret ediyoruz, yaptıkları çalışmalarla Artvin’e güzel bir öğrenci yurdu kazandıran Kızılay Artvin Şubesi Başkanı Seracettin Yazan’a bir plaket vermeyi uygun gördük. Yönetim Kurulu olarak bugün Gençlik Kollarımızla birlikte plaketimizi kendilerine takdim edeceğiz. Görevinde başarılar diliyoruz. ” dedi.

CHP Merkez İlçe Başkanlığına Çok Teşekkür Ederim

Başkan Öztürk Kızılay Şube Başkanı Yazan’a teşekkür plaketi vererek başarılarının devamını diledi. Plaketi alan Yazan ise, Bir dönem Artvin belediye Başkanı olarak, daha sonra Kızılay Artvin Şube Başkanı olarak hizmetine devam ettiğini, bundan sonrada her zaman hizmete devam edeceğini ifade ederek; “Öncelikle CHP Merkez İlçe Başkanlığı, Gençlik Kolları ve Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür ediyorum. Demek ki beni bu ödüle layık görmüşler, çalışmalarımızı takip etmişler. Benim için gerçekten sürpriz oldu. Yaptığınız işlerde takdir görmek insanı daha çok çalışmaya yöneltiyor. Evet, biz Kızılay Artvin Şubesi olarak Çay ağzında öğrenci yurdu yaptırıyoruz. Dış peyzajını da yakında yapacağız. Artvin’in eğitimine bir katkı da bizden gelmiş olacak. Bunun yanında yapılan yardımlar ve Kan hizmetlerimizle çalışmalarımız devam ediyor. Bu arada birçok yeni araç Artvin’e kazandırıldı.

Kan Ve Organ Bağışı Ülkenin Milletin Hayati Meselesidir

Benim üzerinde durduğum en önemli konu kan bağışı ve organ bağışıdır. Bugün Türkiye yılda 1 milyon 900 Bin ünite kana ihtiyaç varken ancak 1 milyon 300 bin ünite kan toplayabiliyoruz. Bu rakam çok daha düşük rakamlardaydı. Son yıllarda artış gösterdi. Kan bağışının 3 ayda bir kan alınmasının nedeni vücut kanı üç ayda bir yeniler. Kan vermenin sayılmayacak kadar faydası var. Halk arasında kilo aldırdığı söylentisi ise tamamen uydurmadır. Kilo almanın en büyük nedeni boğazdır. . Orayı kontrol altına aldığınızda kilo almazsınız. Bir de hareket yapmayı, yaşam boyu spor yapmayı da unutmamalı. 18 Mart Çanakkale zaferi ve şehitleri Anma Günü MHP kan bağışı etkinliğinde bulundu MHP’ye başlattıkları bu güzel çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Ben bütün siyasi partilerimizden CHP, AKP ve diğer partilerimizle birlikte tüm STK’larımızı bu şekilde toplu olarak vermeye davet ediyorum. Organ bağışının bir ülke için millet için hayati önemi var. Bir gazetecinin bu konuda din adamlarının anlaşmazlığının vatandaşa yansıdığını hatırlatması üzerine; “ Diyanet İşleri Başkanlığı, Organ bağışının bir sakıncası olmadığını belirtti. Din konusunda fetvayı din alimi, din alanında ihtisas yapmış profesörler yapmalı. Kalp ameliyatında Pay -Pass için bakın Allah vücudumuza yedek damar yağımızdan damar alıp kalbimize monte ediyorlar. Ben CHP Merkez ilçe Ve Gençlik Kolları Başkanlığına bu ince düşüncelerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Herkes kendi dükkânın önünü süpürürse dünya tertemiz olurmuş. Biz, ilimize sahip çıkar, sevgimizi söz ile birlikte icraata, fiiliyata dökersek Artvin’imiz yaşlanabilir bir şehir olur. ” dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 21.03.2013 tarihinde Tolga Gül tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin Kızılay'ı, Kızılay Gönüllüle...
 » Artvin Ucuz Enerjiden Faydalanmalıd...
 » Artvin’de Hastaneler Kan Arıyor...
 » Kızılay'dan Artvin Vali Vekiline Te...
 » Araştırmacı Halk Bilimci Yazar Ülkü...
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » Artvin’de Ata’yı Anma Töreni Düzenl...
 » Borçka Chp İlçe Kongresi Yapıldı...
 » Halkevleri’nden Hopa Raporu...
 » Başbakan Erdoğan Artvin’deydi...
 » Artvin’de Toplamda Organ Bağışı Say...
 » Artvin Tarihi Bir Gün Yaşadı...
 » Muhammet Altunal Elini Sıkmadığı Va...
 » Başbakan Erddoğan Artvin’de...
 » Bayraktutan Hopa Limanında...
 » Kızılay Artvin'den Ardahan'a Her Ye...
 » Organ Bağışının Önemi Anlatıldı...
 » Hopa’da Organ Bağışının Önemini Anl...
 » Hopa Kaymakamı Özkan’dan Organ Bağı...
 » Domuz Gribinin Düşmanı Artvin Balı...En Çok Okunan Sağlık Haberleri
 » Hopa’da Rahim Ağzı Kanseri Farkında...
 » Artvin’de Kanserle Mücadele Program...