Hopa’da Amatör Spor Haftası Kutlamaları Devam Ediyor

15/10/2014 11:51

“ Amatör Spor Haftası” Kutlamaları Hopa’da 8 Farklı Branş Da Yapılacak Sportif Yarışma Ve Etkinliklerle Devam Ediyor.


Haber: Hayati AkbaşTürkiye genelinde 81 il ve ilçede kutlanacak olan “Amatör Spor Haftası” kutlamaları Hopa’da 8 farklı branş da yapılacak sportif yarışma ve etkinliklerle devam ediyor.

Spor Genel Müdürlüğü tarafından 13 - 19 Ekim 2014 tarihleri arasında 81 ilde eş zamanlı yapılan “Amatör Spor Haftası” etkinlikleri Hopa’da festival alanında düzenlenen açılış töreni ve ardından yapılan Kortej yürüyüşü ile başlamıştı.

13 Ekim 2014 tarihinde başlayan “ Amatör Spor Haftası” etkinlikleri kapsamında Hopa Kapalı spor salonunda Badminton, Tenis, Masa tenisi, Futsal, Basketbol, Voleybol ve Atletizm dallarında yapılan müsabakalarla devam ediyor.

İlçe genelinde sportif faaliyetlere herkesin katılımının sağlanmasını hedeflediklerini belirten Hopa Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü İlhan Şenlik, “Amatör Spor Haftası'nda düzenlenecek olan faaliyetlerle farkındalık oluşturularak, halkımızın düzenli fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırmak. Yetenek taraması yapılarak spora yönlendirilmiş çocuk ve gençlerimizin, bağlı oldukları kulüplerinin ve başarılı sporcularımızın halkımıza tanıtılması sağlanacak” dedi.

Şenlik “Ayrıca amatör spor branşlar ına gerekli desteğin verilmesine ilişkin sosyal sorumluluk duygusunun oluşturulması yoluyla kişi ve kurumların sponsorluk yapmaya teşvik edilecek. Bu etkinlikler ile ülkemizde topyekun spor bilinci ve kültürünün oluşturulması amaçlanıyor. Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü olarak salon futbolun da yer aldığı değişik branşlarda faaliyetler düzenledik. Hopa Kapalı spor salonunda Badminton, Tenis, Masa tenisi, Futsal, Basketbol, Voleybol ve Atletizm dallarında yapılan müsabakalarla devam ediyor. Halkımızı etkinliklerimizi seyretmeye davet ediyoruz” açıklaması yaptı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 15.10.2014 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin Ve İlçelerinde 19 Mayıs Coşk...
 » Güneşli Köyü Balıklı Şelalesine Gen...
 » Artvin Valisi Ömer Doğanay Turizm H...
 » Hopalı Öğretmen Ve Öğrencilerden Hu...
 » Hopa Müftülüğü'nden Kutlu Doğum Haf...
 » Artvin’de Organ Bağışı Ve Nakli Kon...
 » Artvin’de Vergi Haftası Kutlamaları...
 » Artvin'de ''vergi Haftası'' Kutlanı...
 » Türk Polis Teşkilatı 170 Yaşında...
 » Başkan Kasap, “Rize Bölgesinin Yıld...
 » Hopa’da Yerli Malı Haftası Kutlandı...
 » Hopa Kaymakamı Özkan Hemşireler Gün...
 » Artvin’li Sigorta Acenteleri Ardanu...
 » Hopa’da Kutlu Doğum Haftası Program...
 » 1,5 Milyar Tl’yi Çöpe Atıyoruz...
 » Engelliler Haftası Çeşitli Etkinlik...
 » Vali Doğanay, Artvinin Çınarları İl...
 » Hopa Kaymakamından Engelliler Hafta...
 » Artvin Valisinden Engelli Çocuklara...
 » Yetenek Avcısının Yolu Bu Defa Hopa...En Çok Okunan Spor Haberleri
 » Hopaspor Taraftar Grubundan Nano’ya...
 » Hopaspor'un Şampiyonluk Yürüyüşü De...
 » İstanbul'da Artvin Hopaspor Rüzgârı...
 » Hopaspor’da Bilal Çebi Tribünleri C...
 » Hopaspor’da Iğdır Galibiyeti Büyük...
 » Hayde Artvin, Kar Voleyboluna...
 » Artvin’de Kar Voleybolu Türkiye Şam...
 » Hopaspor Masterler Bu Yıl Da Şampiy...
 » 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Karat...
 » Karate Artvin İl Birinciliği Arhavi...