Hopa Müftülüğü'nden Kutlu Doğum Haftası Etkin

21/04/2014 08:34

Programa Hopa Kaymakamı, Hopa İlçe Müftüsü, Daire Amirleri, Çok Değerli Hopa Halkı Ve Çevre İlçelerden Gelen Vatandaşlar Katıldı.


Haber: Mustafa KefelioğluHopa Müftülüğü, Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Sundura Mahallesi Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Kapalı Spor Salonu’nda Kur’an ziyafeti, tasavvuf musiki ve semazen gösterisi programı düzenledi. Programa Hopa kaymakamı, Hopa ilçe Müftüsü, daire amirleri, hopa halkı ve çevre ilçelerden gelen vatandaşlar katıldı.

Açılış Konuşması Yapan Müftü Selami AYDIN:

"Rahman ve Rahîm olan, kâinatı ve bütün mevcudatı sonsuz rahmetiyle var eden, bizleri “2014 Yılı Kutlu Doğum Haftası” na ulaştıran Yüce Allah’a hamdolsun.

Kutlu Doğum Haftasına ulaştığımız, Âlemlere rahmet olarak gönderilen Efendiler Efendisi, Sevgililer Sevgilisi; İnsanlığın Medâr-ı İftiharı sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa’ya sonsuz salat ve selam olsun.

Kutlu Doğum Haftası, 1989 yılından beri çeşitli etkinliklerle kutlana gelmektedir. Bu haftayı ihdas edenlere selam olsun! Allah (c. c. ) onlardan ebediyen razı olsun. İnsanlık var oldukça bu haftanın kutlanmasını, bu vesileyle O’nun en doğru bir biçimde anlatılmasını ve anlaşılmasını Yüce Rabbimiz bu ümmete nasip eylesin.

Bizler; iyiyi kötüden, güzeli çirkinden, helali haramdan ayırt etmeyi, Îman-ı hakikinin nasıl olması gerektiğini, birbirimizi sevmeyi; yardımlaşmanın, dayanışmanın, paylaşmanın, hoş görünün en mükemmelini, şefkat ve merhametin sınırsız boyutunu, adaletin nümune-i imtisal olan tatbikatını O’ndan öğrendik…

Diyanet İşleri Başkanlığı, her yıl Kutlu Doğum Haftasında önemli bir konuyu gündeme taşımakta ve insanlığın idrakine sunmaya çalışmaktadır. Bu yılın Kutlu Doğum Haftasının ana temasını, “Hz. Peygamber Din ve Samimiyet” olarak belirlemiştir.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da hopa ilçe müftülüğü olarak çeşitli etkinlikler düzenledik. Amacımız, bundan önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda da bu haftayı halkımızla birlikte dolu dolu ihya edebilmektir. ’’dedi Kutlu doğum haftasının memleketimize ve bütün İslam alemine hayırlı olsun" diyerek, herkesin kutlu doğum haftasını kutladı.

Halkın yoğun ilgi gösterdiği programda Kur’an-ı Kerim’ler okundu. Hopa Müftülüğü Tasavvuf Musiki Korosu, İlçe eski Vaizi Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Ebu Bekir ATALAY’ın şefliğinde konser verdi. Programda ayrıca sema gösterisi de yapıldı. Okuyucular: Süleymaniye Camii imam hatibi Ekrem Nalbant, Beyoğlu Piyale Paşa Camii İmam Hatibi İshak DANIŞ , Ahmet Hamdi Akseki Camii İmam Hatibi Ali TEL, Ümraniye Medine Camii Müezzin Kayyımı Aziz HARDAL , Mehmet BİLİR , Erkan NALBANT.

Program Ali TEL ve Mehmet BİLİR hocaların birlikte düet yaparak (Esma-ül Hüsna) okumasıyla sona erdi.

Kutlu doğum etkinlikleri çerçevesin ayrıca kermes, gül dağıtımı, hastane ziyaretleri ve kan bağışı faaliyetleri yapıldı.comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 21.04.2014 tarihinde Mustafa Kefelioğlu tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa Kur’an Ve Tasavvuf Musikisiyle...
 » Hopa'da Tarihi Gün Yaşandı...
 » Hopa Müftülüğü Kermes Düzenledi...
 » Hopa İhl’nin Kutlu Doğum Haftası Pr...
 » Hatimle Teravih Namazı...
 » Hopa'da Hizmet İçi Eğitim Kursu Ver...
 » Hopa'da Kutlu Doğum Haftası Kutland...
 » Artvin’de Demokrasi Nöbetinde 18. G...
 » Akparti Hopa İlçe Kongresi Yapıldı...
 » Hopa’da Kutlu Doğum Haftası Program...
 » Hopa İlçe Müftülüğünden Anneler Gün...
 » Hopa Müftülüğü Aylık Personel Topla...
 » Hopa Müftülüğü Yaz Kursu Etkinlikle...
 » Artvin’de Muhteşem Bir Festival Haf...
 » Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şu...
 » Erbakan Ölümünün 5 Yılında Artvin’d...
 » Artvin İl Müftüsü Kul Hakkını Anlat...
 » Helal Kazanç Ve Helal Rızık...
 » Vali İnce, Şavşat'ta İncelemlerde B...
 » Artvin’de Toplamda Organ Bağışı Say...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa’da Korkutan Yangın...
 » Acil Kan Aranıyor!...
 » Hopa Tso Genel Sekreterliğine Hamdi...
 » Hopa Yoldere Köyü Sakinlerinin Tale...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Arhavi Belediyesinden Otobüs Termin...
 » Hopa Kaymakamı Ferit Görükmez'e Ziy...
 » Şavşat’ta, Köylülere Danıştay’dan İ...
 » Hopa Engereği Ve 20 Tür Koruma Altı...
 » Cerattepe Heyeti Anıtkabir’i Ziyare...