Hopa Başkanına Sahip Çıktı

12/10/2012 17:35

Başkan Turan Kasımoğlu’na Hopa Belediyesi Önünde Düzenlenen Basın Açıklaması İle Destek Olundu.


Haber: Tolga GülHopa Belediye Başkanı Turan Kasımoğlu’nun makamında görev başında iken silahlı saldırıya maruz kalarak yaralanması, Hopa Belediyesi önünde düzenlenen toplantı ile protesto edildi.

Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Artvin CHP İl Başkanı Selim Bilgin ve İl yönetimi, Ardanuç, Şavşat, Murgul, Kemalpaşa Belediye Başkanları ve tüm İlçe başkanları ile Hopalılar ve Belediye çalışanlarının katıldığı toplantıda saldırı kınanarak başkana geçmiş olsun mesajı iletildi.

Hopa CHP İlçe başkanı Fehmi Ustabaş yaptığı konuşmada dostları Hopa’da bu üzüntülü günlerinde yanlarında görmekten mutluluk duyduklarını ifade ederek teşekkür etti.

Daha sonra Belediye Başkan vekili Hakan Gül bir konuşma yaptı. Gül konuşmasında şunları söyledi “Hopa Belediyesi tarihinde görülmemiş bir çalışma ile tüm Türkiye’nin gıpta ile konuştuğu bir ilçeydi. Maalesef şimdi yine Hopa Belediyesi tarihinde görülmemiş bir hain saldırı ile konuşuluyor.

Biz sadece şunu söylemek istiyoruz ki Turan Kasımoğlu’na çok şey yakıştırdılar. “Rantçı” dediler. Ama hepsi Hopa’nın siyası rantını yemenin peşindeki küçük insanların dedikodularından ibaretti.

Turan Kasımoğlu’nun tek derdi Hopa Belediyesinin gelirlerini ve mülklerini artırarak Hopa halkına nasıl daha fazla hizmet için neler yapabilirim olmuştur. Belediye üzerinde rant elde etme dönemi Turan Kasımoğlu ile kapanmıştır. Hatta öyle keskin çizgilerle kapanmış ki kurşunlara bile hedef olmuştur.

Turan Kasıoğlu’nun mantığı Hopa Belediyesi’nin mülkü ve gelirleri kutsaldır ve bunda tüm Hopa halkının hakkı vardır. Kişiye ve kişilere her ne olursa olsun peşkeş çekilemez. İşte bu yüzdendir ki bu çirkin olay sadece Başkan Turan Kasımoğlu’na değil Tüm Hopa halkına sıkılmış bir kurşundur

Olayı nefretle kınıyor ve Başkanımız Turan Kasımoğlu’na acil şifalar diliyoruz”

Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan’da Ankara ve Mecliste yoğun çalışma temposu olmasına rağmen böyle üzücü bir olayı duyar duymaz Hopa’ya koşarak geldiğini ifade ederek Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun ve tüm milletvekillerinin başkana ve Hopa’ya geçmiş olsun mesajlarını getirdiğini ifade etti. Bayraktutan “İlk önce Rize valimize ve Rize Sağlık İl müdürümüze teşekkür ediyorum. Olayın ardından kendilerini aradım. Sayın Başkan Rize’ye daha gelmeden hastanede tüm hazırlıklar tamamlanmıştı. Artvin Valimize, Hopa Kaymakamımıza teşekkür ediyorum. Biz CHP olarak devletin makamlarında oturanların Devlet adamlarını görmek istiyoruz. Bu arada hastanede Profesör doktorlarımızdan hemşirelerimize kadar fedakârca çaba gösteren tüm personele de ailesi ve Hopa halkı adına teşekkür ediyorum.

Sevgili Hopalılar bu saldırı basit bir saldırı değildir. Bu kurşunlar ne CHP’ye, nede Turan Kasımoğlu’na sıkılmıştır, bu kurşunlar Hopa halkına sıkılmıştır. Ama bilinsinki bizleri bu kurşunlarda yolumuzdan döndüremeyecektir. Biz eğilmeyeceğiz. Turan başkan da eğilmeyenlerden biridir. Turan başkanın hayatında ara renkler yoktur. Siyah ve beyaz vardır. Milletvekili seçildiğimde kendime dedim ki Milletvekilliğim süresince Turan başkana bir şey söylemeyeceğim. Çünkü Turan başkanı doğrularından ben bile vazgeçiremeyeceğimi biliyordum. Hepinize ve hepimize geçmiş olsun diyorum. Bu yoğun tempoda Turan başkanın ve Hopa’nın yanında olmak istedim. Koşarak geldim. Turan başkanla tüm CHP’liler gurur duyuyor, Hopa’da gurur duyuyor. Bu acıyı unutmayalım ve böylesi üzüntüleri bir daha da yaşamayalım istiyorum.

Buraya gelmeden önce Turan başkana Yalçın Emiralioğlu ile uğradık. Morali yerinde. Hepinize selamı var. Bir hafta kadar kontrol altında tutulacak. Bu bilgiyi de vermek istedim. Tekrar geçmiş olsun” diye konuştu.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 12.10.2012 tarihinde Tolga Gül tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa Hdp’den Başkan Kasımoğlu’na Ağ...
 » Chp Milletvekilleri Rize Ve Artvin’...
 » Hopa’da Devir Teslim Gerçekleşti...
 » "Bakış Açısına Hayranım"...
 » Kılıçdaroğlu Hopa’da...
 » Başkan Kasımoğlu’na Rize’de Ziyaret...
 » Sivil Toplum Örgütlerinden Kınama...
 » Hopa Akparti’den Bir Aday Daha...
 » Hopa’da Kanalizasyonda Ceset Bulund...
 » Arhavi Belediye Başkanı Kasımoğluna...
 » Bayraktutan’dan Saldırıya Tepki...
 » Artvin’de Chp Seçimler İçin Seferbe...
 » Başkan Kasımoğlu'nun Açıklamalarına...
 » Hopa’da Siyasi Partilerin Seçim Çal...
 » Hopa Ve Arhavi Belediyelerine Ziyar...
 » Borçka Chp İlçe Kongresi Yapıldı...
 » Hopa Belediye Başkanı Kasımoğlu’na...
 » Artvin’de Chp Kongreleri Devam Ediy...
 » Hopa Chp İlçe Başkanı Ustabaş’dan A...
 » Chp Artvin’de Adaylarını Tanıttı...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Hopa’da Korkutan Yangın...
 » Arhavi’de Kurdoğlu Ailesinin Acı Gü...
 » Hopa Esnaf Odasında Osman Küçükali...
 » Arhavi Belediye Meclisinden Tarihi...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Hopa’da Tutuklanan Efrayim Vayiç Se...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Sadece Diktatör’ün Artvin’de Yasakl...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...