Artvin Türk Eğitim Sen Başkanından Mesaj Var

13/08/2012 20:13

Torun: İyi Şeyler Olmuyor!

Haber: Hayati AkbaşTürk Eğitim Sen Artvin Şubesi Başkanı Nizamettin Torun, son günlerdeki gündem konularına ilişkin yazılı açıklamalarda bulundu. Şube Başkanı Nizamettin Torun yaptığı yazılı açıklamasında; “Yüzyılın hesabı görülüyor. Sınırlar yeniden çiziliyor. Büyük Ortadoğu projesi (BOP) adım adım gerçekleşiyor. Bu proje Fas’tan Orta Asya’ya kadar bütün İslam ülkelerini kapsıyor. Bu bölgenin ortak özelliği petrol ve doğalgaz kaynaklarına sahip olması. .

ABD Dışişleri Bakanı C. Rice 7 Ağustos 2003 tarihinde Washington Post gazetesinde yayınlanan yazısında, bölgede bulunan 22 devletin rejiminin, sınır ve haritalarının değiştirileceğini anlatıyordu.

Yüzyıl önce Ortadoğu’da sınırlar haçlılar tarafından çizildi. Sınırlar çizilirken cetvel ve kalem İngilizlerin elinde idi, şimdi yeniden çizilirken cetvel ABD’nin elinde. Amaç aynı, haçlı yine aynı haçlı. . Türk milleti Mustafa Kemal’in liderliğinde Milli Mücadele vererek emperyalistlerin Anadolu’daki emellerine set çekti. Ermeni ve Kürt devleti kurma planlarını bozdu.

ABD, enerji kaynaklarını kontrol altında tutma ve İsrail’in güvenliğini sağlamak amacıyla BOP’u uygulamaya koydu. Yüzyıl önce kurulamayan Büyük Kürdistan bugün BOP’u tamamlayan bir proje olarak gerçekleştirilmeye çalışılıyor. Büyük Kürdistan Büyük İsrail demek. Maalesef, Türkiye’nin eliyle Kürdistan’ın ikinci ayağı da (Suriye’de) kurulmak üzere.

İran, Irak ve Suriye’yi Türkiye’ye düşman yapma konusunda elimizden geleni yaptıktan sonra, PKK’ya yardım ediyorlar şeklindeki şikâyetin hiçbir anlamı kalmıyor. Dışişleri Bakanı Davutoğlu Peşmergenin (Barzani) ayağına giderek Suriye’nin kuzeyindeki Kürt oluşumuna engel olması için yardım istedi. Dışişleri Bakanı Barzani ile görüşürken Şemdinli’de PKK ile süren savaş bir haftayı geçmişti. Ardından 8 askerimiz şehit edildi. Son üç ayda 67 şehit verdik. Her gün yüreğimiz yanıyor. Bu millet, ABD’nin izni olmadan da Kandil’deki eşkıyanın tepelendiğini görmek istiyor.

Anlamak çok zor. . Barzani’yi devlet başkanı konumuna getiren Türkiye, Büyük Kürdistan’ın liderliğine soyunan ve bu yolda PKK’yı kullanan Barzani’den hesap soracağına yardım diliyor.

Türkiye’nin Irak’taki çizgilerini pembeleştirenlere ve Kerkük ile Musul’un Barzani tarafından işgaline göz yumanlara sormak gerek:

Kandil Irak’ın kuzeyinde değil midir?

PKK Irak’ın kuzeyinden gelerek askerlerimizi şehit etmiyor mu?

Peki, Kuzey Irak’ın hakimi, babadan çapulcu Barzani değil mi?

PKK’ya her türlü yardımı yapan Barzani, Türkiye’de altına kırmızı halı serilerek karşılanıp, devlet başkanı gibi köşklerde saraylarda ağırlanmıyor mu?

PKK’yı bitirmek üzere bu iktidarın Barzani ile yaptığı anlaşmaların sayısını bilen var mı?

Barzani dost mu, düşman mı?

Öte yandan, Suriye’nin istikrarsızlaşmasına katkı vererek Suriye’nin kuzeyinde ikinci Kandil’in oluşmasına sebep olan da Türkiye, bundan şikayet eden de. .

Sonuç olarak; Arap Baharı, uğradığı ülkelere demokrasi değil, anarşi ve terör getirmiştir. Sudan ikiye bölünmüş, Güney Sudan İslam dünyasından koparılmıştır. Irak fiilen bölünmüş, Libya ve Suriye bölünme sürecine girmiştir. Sırada İran var. Sonra!. . İslam ülkelerinin zenginlikleri küresel eşkıyalar tarafından yağmalanmaktadır. Afganistan’dan Libya’ya her yerde Müslüman kanı akmaktadır. Bölge’de kârlı çıkan tek bir ülke vardır: İsrail. Ve son iki ay içinde Körfez Ülkeleriyle 11. 3 milyar dolarlık silah antlaşması yapan ABD’. . ” ifadelerine yer verdi.comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 13.08.2012 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Sadettin Tantan’dan Tarihi Uyarılar...
 » Torun’dan Hükümetin Suriye Politika...
 » Feyzioğlu Ve Batum, Anayasa Değişik...
 » “Amerika Ambargo Koyduğu İran İle T...
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » Hasan Fehmi Güneş’ten Artvin’den Ça...
 » Artvin’deki Panelde Demokrasi Anlat...
 » Altunal’dan Büyük İddia!...
 » Banu Avar Artvin'de Konuştu "Sıra T...
 » Başbakan Erdoğan Artvin’deydi...
 » Trabzon Valisi Ve İş Dünyası Amerik...
 » Hdp Milletvekili Adayı Neden Hdp’de...
 » Artvin’de Mhp Aday Adaylarını Tanıt...
 » 10 - 17 Aralık İnsan Hakları Haftas...
 » Saadet Partisi Genel Başkanı Artvin...
 » Saadet Partisinden İftar...
 » Eğitim – İş Artvin İl Temsilciliği...
 » Artvin’de Her Kesimden Teröre Kınam...
 » Trabzon’da Düzenlenen 3. İpekyolu Z...
 » Artvin’de Cumhuriyet Bayramı Kutlam...En Çok Okunan Politika Haberleri
 » Hopa Akparti Kadın Kolları Kongresi...
 » Av. Erkan Balta Yeniden İl Başkanı...
 » Ak Parti Artvin 6. Olağan İl Kongre...
 » Bakan Arslan, Ak Parti Artvin 6. Ol...
 » Ak Parti Arhavi Gençlik Kollarından...
 » Artvin Chp Gençlik Kolları Kongresi...
 » Chp Kemalpaşa İlçe Kadın Kolları Ge...
 » Artvin Chp İl Yönetiminden Ardanuç’...
 » Chp'den Ohal'e Eşzamanlı 'hayır!'...