Hopa Halkı Filistin’in Yanında

13/12/2017 13:12

Hopa’da Siyasi Partiler Ve Stö’ler Filistin Halkına Destek Yürüyüşü Yaptı.


Haber: Hayati AkbaşHopa’da Belediye parkında toplanan CHP-ÖDP-HDP-ESP-Halkevleri üyeleri ile TSO-Esnaf ve Sanatkârlar Odası- Şoförler ve Otomobilciler Odası-Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanları ve üyeleri Filistin’e destek yürüyüşü yaptılar. İnönü Caddesi üzerinden devam eden yürüyüşe katılanlar Dumlupınar Caddesi geçilerek Cumhuriyet Meydanına geldiler. Burada Filistin’e destek sloganları atan grup ABD ve İsrail aleyhine de sloganlar attılar.

Yürüyüşe katılanlar adına ortak basın açıklamasını da Halkevleri Başkanı Kamil Ustabaş okudu. Ustabaş tarafından okunan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “ Diren Filistin Hopa seninle. ABD Başkanı Donald Trump, Kudüs’ü “İsrail’in başkenti” olarak tanıyarak Tel Aviv’deki ABD Büyükelçiliği’nin Kudüs’e taşınacağını açıkladı. Ortadoğu’da emperyalizmin çözülen hegemonyasını yeniden tahsis etmek için elinden geleni yapan ABD ve İsrail, Siyonizm’in işgali altındaki Filistin toprağını İsrail'in başkenti ilan ederek coğrafyamızın kardeş emekçi halklarını yok etme yolunda bir adım daha atmıştır.

Emperyalistler ve onların Ortadoğu’daki işbirlikçileri hiçbir zaman halkları emelleri uğruna ateşe atmaktan çekinmemişlerdir. Ancak Kudüs’ü işgalci İsrail devletinin başkenti ilan etmek isteyenler direnen Filistin halkını yok sayarak sonlarını hazırlıyorlar. İntifada çağrısıyla direnişe geçen Filistin halkı emperyalistlerin bu son planlarını da hüsrana uğratacaktır.

2016 yılında İsrail ile "normalleşme" anlaşması imzalarken Ankara'nın muadilinin Kudüs olduğunu resmi belgede belirterek bugün Trump'ın dile getirdiğini aylar önce kabul eden, Mavi Marmara'da hayatını kaybedenleri siyasi malzeme olarak kullanıp ardından "Giderken bana mı sordunuz?" diyen, İsrail ile milyarlarca dolarlık askeri ve ekonomik işbirliği anlaşmaları yapanlar Filistin halkının düşmanıdır!

Dün olduğu gibi bugün de İsrail’in ve ABD’nin emperyalist saldırılarının karşısında, Filistin halkının yanında bu ülkenin aydınları ilericileri devrimcileri vardır. . Filistin halkının dostları, “6. Filo defol” diyerek ABD emperyalizminin karşısına dikilenlerdir, ODTÜ’de Kommer’in arabasını ateşe verenler, anti-emperyalist mücadeleyi yükselten gençlerdir! Bizler de bu ülkenin mücadele geleneğinden, onların deneyiminden aldığımız cesaretle bu haklı direnişte Filistin halkının yanında olmaya devam edeceğiz. Emperyalistler Filistin halkına boyun eğdiremezler! Emperyalizm ve işbirlikçileri yenilecek direnen halklar kazanacak!

Buradan taleplerimizi haykırıyoruz.

-İsrail devletiyle ticari anlaşmalar iptal edilsin.

-İsrail Devleti Başkonsolosu sınır dışı edilsin.

-Ülkemizdeki NATO üsleri kapatılsın” denildi.

Polisin geniş güvenlik önlemi aldığı basın açıklamasında, basın açıklamasının okunmasının ardından grup sessizce dağıldı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 13.12.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa’da, Kudüs İçin Protesto Göster...
 » 10 - 17 Aralık İnsan Hakları Haftas...
 » Artvin Türk Eğitim Sen Başkanından...
 » Hopa Chp İlçe Başkanı Fehmi Ustabaş...
 » Chp Merkez İlçe Başkanı Şahin’den T...
 » Hopa Halkevleri İsrail'in Yaptığı K...
 » Höc, Basın Açıklaması Yaptı...
 » Sadettin Tantan’dan Tarihi Uyarılar...
 » Artvin’de Dev Demokrasi Mitingi...
 » Artvin Gazeteciler Derneğine Ziyare...
 » Hopa'da İsrail'in Yaptığı Katlıam P...
 » Maden Kıskacında Artvin Paneli Yapı...
 » Hopa'da İki Ülkesi Olan Köy: Sarpi...
 » Artvin’de Ödp, Zamlara, Hes'lere Ve...
 » Artvin Barosu Avukatları Da Sokakta...
 » Artvin Chp Merkez İlçede Yücel Kurt...
 » Halkevleri’nden Hopa Raporu...
 » Başkan Özgün Üniversite Öğrencileri...
 » Hopa Sorunlarını Tartışmaya Başladı...
 » Eğitim – İş Artvin İl Temsilciliği...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Hopa’da Korkutan Yangın...
 » Arhavi’de Kurdoğlu Ailesinin Acı Gü...
 » Hopa Esnaf Odasında Osman Küçükali...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Hopa’da Tutuklanan Efrayim Vayiç Se...
 » Arhavi Belediye Meclisinden Tarihi...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...