Hopa Esnaf Odasına Gazeteci Aday:aydın Tatar

23/02/2010 23:36

Hopa Esnaf Ve Sanatkârlar Odası Seçimleri Öncesi Aydın Tatar Adaylığını Açıkladı.


Hopa Esnaf Odasına Gazeteci Aday:aydın Tatar

Haber: Hayati AkbaşGazeteci yazar Aydın Tatar yapmış olduğu basın açıklamasın da Hopa da ki esnaf odasında yapılacak olan secimler de aday olduğunu belirtti. Tatar "önümüzdeki dönem esnaf odasına kadromla beraber yönetmeye adayım Hopa esnafının hak ve hukuki açıdan yönetmenin yanı sıra gelecek hakkında ciddi sorunlarla karşı karşıya olduğunu görmekteyim. Ekonomik kriz süreci, içerisinde esnaf korkunç derecede endişe içinde bu neticede esnaf ve sanatkârlar odasına büyük görevleri düşmektedir.

Gün geçmiyor ki bölgemizde esnaf kepenk indirmesin, kredi borçlarını esnaf ödeyemez küçük esnaf adeta köreltilerek kapatılmaya mahkûm bırakılıyor. Sanatkâr yetiştirmek günümüzde neredeyse yok olacak derecede yozlaştırılış durumdadır. Yeni çözümler yeni fikirler üretilerek küçük esnafa farklı çözümler üretilmesi gerekmektedir. Ben yeni projelerimle küçük esnafın gerçek odası gerçek savunmacısı gerçek bir odaya ait olduklarını hissettirecek kadroyla yola çıktım. Birlik ve beraberlik içerisinde genç kadromla berber Hopa ve Kemalpaşa esnafının özellikle Karadenizin jeopolitik durumu en iyi olan, aynı zamanda kozmopolitlik bir yapıya sahip olan Hopa esnafının bugün ki yaşanan bu sıkıntıları hak etmediğini düşünerek bu anlamlı göreve talip olarak esnafın gözü, kulağı, sesi olmaya karar verdim. Bu güzide görevi kadromla beraber, benim gerek basınla olan ilişkimden dolayı en iyi şekilde yapacağıma inanıyorum. Çözüm daima yenilikçilikte yeni fikirlerde yeni düşüncelerdedir. Monotonlaşmış bireyler monotonlaşmış düşünceler asla ilerleme kaydedilmez. Genç beyinler genç nesiller daima ileri yönelik düşünerek çözüm aşamasında etkili olmaktadır. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ün dediği gibi "yeni nesil gençlerin eseridir". İşte bütün bunları düşünerek yeni bir kadroya ihtiyaç olduğunu gözlemleyerek ekip arkadaşlarımla beraber bu göreve talip olduk. Demokrasinin en büyük örneği olacak şekilde yapılacağına inandığım seçimlerde kazananın Hopa olmasını temenni ederim. Çalışma arkadaşlarımı ve plan, projelerimizi ilerleyen zamanlarda basın yolu ile seçmenimizle paylaşacağım" dedi.

Aydın Tatar Kimdir?

1980 Hopa Kemalpaşa Kaya köyü doğumlu Anadolu üniversitesi işletme fakültesi 3 sınıftan terk eden Tatar 1998 yılından 2000 yılına kadar Çoruh Tv'de 2000 yılından 2004 yılına kadar Samanyolu Tv'de Trabzonspor muhabirliği yaptı. 2005 Yılında Kahramanmaraş'ta vatani görevini tamamlayan Tatar askerlik dönüşü Artvin gazetesinde köşe yazarlığı ve muhabirlik yapmaktadır.

2006 yılında Kemalpaşa beldesinde Fotoğraf stüdyosu açan Aydın Tatar aynı zamanda Cep telefonu dükkânı ve Düğün salonu işletmeciliği yapmakta. İşlerini rayına oturttuğunu söyleyen genç başkan adayı "Artık yolunda gitmeyen Hopa Esnaf ve Sanatkârlar Odasını, ekip arkadaşlarımla birlikte yoluna sokmaya ve daha etkin ve saygın bir oda oluşturacağız" dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 23.02.2010 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa Esnaf Odası Başkanından Can Su...
 » Hopa’da Hdp Basın Açıklaması Yaptı...
 » Hopa Esnaf Ve Sanatkârlar Odası Seç...
 » Yusufeli Kaymakamı Mevlüt Özmen Gör...
 » Hopa'da 31 Mayıs Hazırlıkları Devam...
 » Hopa'da Metin Lokumcu Anma Komitesi...
 » Tesk Genel Başkanlığına Bir Artvin'...
 » Hopa Tarımsal Kalkındırma Kooperati...
 » Esnafı Rahatlatmak İçinde Kriz Pake...
 » Artvin’de İşsiz Kalan Esnafa İşsizl...
 » Hopa Esnaf Ve Sanatkârlar Odası Gen...
 » Demirhan Elçin Güven Tazeledi...
 » Artvin Şoförler Odasının Misafiri V...
 » Hopa’da “Yerel Esnafa Sahip Çıkalım...
 » Yeşil Artvin Derneği 20 Yaşında...
 » Yusufeli'nde Bir Trajedi Yaşanıyor...
 » Hopa Esnafından" İlçene Sahip Çık"...
 » Hopa Esnaf Ve Sanatkârlar Odası Baş...
 » Artvin’de Ahilik Haftası Kutlanıyor...
 » Esnafa Müjde, Faizler Düştü...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Arhavi Bir Çınarını Daha Kaybetti...
 » Kemalpaşa’ya 150 Yataklı Bölge Hast...
 » Hopa İlçe Emniyet Müdürünü Allah Ko...
 » Lüks Artvin Seyahat Mercedes'i Terc...
 » Borçkaspor’dan Hopaspor'a Destek...
 » Artvin’de Chp Kongreleri Tamamlandı...
 » Kaymakam Görükmez’den Hopaspor Futb...
 » 7,7 Milyar Liralık 375 Eser Hizmete...
 » Hopa Akparti İlçe Başkanı İlyas Güv...
 » Koop 2017 Fuarı...