Hopa'da Muhteşem Tsm Müzik Şöleni

19/06/2009 11:49

Hopa'da Toplumun Her Kesiminden İnsanın Bir Araya Gelerek Oluşturduğu Türk Sanat Müziği Korosu 7'nci'ncı Konserinde Yine İzleyenleri Müziğe Doyurdu.


Haber: Hayati AkbaşArtvin'in Arhavi ilçesinde değişik meslek gruplarından insanların bir araya gelerek kurduğu 25 kişilik Türk Sanat Müziği korosu 7'ncı konserini Hopa Emre Düğün salonunda verdi.

Banka müdüründen, Ev hanımına, İmamdan, Öğretmene, Kuaförden Çay eksperine, Memurundan doktoruna kadar herkesimden insanın gönüllü katılımı ile oluşan Türk Sanat Müziği korosunun verdiği konserde Emre Düğün salonu sanatseverler tarafından dolduruldu.

Emre Düğün Salonundaki konsere Arhavi Kaymakamı Bülent Bayraktar ve eşi, Hopa Kaymakamı Mustafa Erkayıran ve eşi, Hopa Belediye Başkanı Turan Kasımoğlu, kurum müdürleri ve kalabalık bir Türk Sanat Müziği hayran kitlesi katıldı.

Koro içinde anne ve kızı ile iki kız kardeşin bile yer alması konsere ayrı bir anlam verdi. Koro içinde yer alan Kız kardeşlerden Ayşe Yılmaz ve Neriman Erkan performansları ile alkış toplarken Ayfer Özyurt'un da kızı Ece Özyurt ile aynı sahneyi paylaşarak seve seve Türk Sanat Müziği eserlerini icra etmeleri izleyenler tarafından büyük takdir topladı.

Koro şefliğini yapan Oğuz Cebeci'nin de konser süresince Koro'yu Profesyonelce yönetmesi TSM seven izleyenler tarafından alkışlandı. Konser süresince Hicaz, Rast, M. Kürdi, Uşşak ve Nihavent parçalardan oluşan yaklaşık 30 şarkı seslendirilen konserde, koro içinde yer alanların seslendirdikleri solo şarkılara yer yer seyircilerinde katılması konsere ayrı bir güzellik kattı.

Geceye katılan Sanatçı Cengiz Kurtoğlu'da "Arhavi hep güzellikleri ortaya çıkarmasını biliyor. Ben buradaki tüm dostları özverili çalışmaları için tebrik ediyorum. Çok güzel ve uyumlu bir ekip ortaya çıkmış. Tabii sevindiğim bir olay da çok dost ve arkadaşımın bulunduğu Hopa'lı hemşerilerimize de bu güzelliği yaşatmaları oldu. Sayın Kaymakamlarımız ve Belediye başkanlarımızın da burada bulunması geceye ayrı bir anlam verdi ve doyumsuz bir etkinlik oldu. Emeği geçen herkese teşekkürler ediyorum" dedi. " dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 19.06.2009 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Arhavi'de Muhteşem Tsm Müzik Şöleni...
 » Arhavi Dev Konserle Bir Defa Daha Ç...
 » Agikad Hopa'da Tsm Konseri Veriyor...
 » Arhavi Yine Bir İlk'e Örnek Oldu....
 » Bu Koroya Şapka Çıkartılır...
 » İstanbul'da Bu Defa Da Chveneburi B...
 » Artvin Semalarında Türküler Yankıla...
 » Hopa Semalarında Thm Nağmeleri Yüks...
 » Hopa'da Halkevlerinin 80. Yıl Coşku...
 » Geçmiş Yıllarda Hopa'da Müzik...
 » 8. Hopa-kemalpaşa Halk Festivali So...
 » Hopa’da Muhteşem Gece...
 » Milletvekili Kışla Teşekkür Ziyaret...
 » Şehit Polisin Baba Ocağına Ateş Düş...
 » Trabzon Ktü’deki Muhteşem Konserde...
 » Artvin’de 36 Yıl Sonra Mezun Oldukl...
 » Artvin'de Düzenli Çöp Depolama Merk...
 » Önal, Ardahan - Çıldır İzlenimlerin...
 » Arhavi Neşat Ertaş’ı Unutmadı...
 » Artvin Chp İl Kongresi Yapıldı...En Çok Okunan Kültür-Sanat Haberleri
 » Artvin’de Diktatör İsimli Oyuna İzi...