Hopa'da Kanser Haftası Kutlama Etkinlikleri Devam Ediyor

06/04/2009 22:05


Haber: Hayati AkbaşHopa'da Kanser haftası nedeniyle düzenlenene etkinlikler devam ediyor. Hafta nedeniyle Hopa Devlet Hastanesi Başhekim vekili Dr. Kazım Çelik tarafından değişik okul ve kurumlarda "Kanser nedir, belirtileri nelerdir ve Kanser çeşitleri nelerdir?" konularında bilgilendirici eğitim çalışmaları verildi.

"Dr. Kazım çelik "Erken teşhis hayat kurtarır" sloganıyla hastaların kendilerinde fark ettikleri, küçükte olsa bir anormallik durumunda en yakın sağlık kuruluşuna başvurmaları gerektiğini ifade etti.

Hopa Devlet Hastanesi Başhemşire yardımcısı Sonnur Yazıcı tarafından verilen eğitimlerde yıl boyunca sağlık personeline, öğrencilere de yoğun bir şekilde Kanser hastalığı konularında bilgilendirici eğitimler verildiği açıklandı. Olumlu sonuçların alındığı halkın eğitimle daha bilinçlendiği, yanlış bilinen doğruların bu eğitimlerle giderilmeye çalışıldığı bu safhada sağlık personeline büyük görevler düştüğünün de ifade edildiği çalışmalardan istenilen yararın alınmaya başlandığı da ifade edildi.

Hopa Devlet Hastanesi Eğitim hemşiresi tarafından ilçedeki etkinlikler kapsamında ilk ve orta öğretimde eğitim gören öğrencilere de "Sigaranın zararları, genel kanserler ve beslenme-kanser ilişkisi" konularında eğitimler verilmeye devam ediyor. Hopa Halk Eğitim Merkezi bünyesinde de bayan kursiyerlere, Hopa Devlet Hastanesine polikliniklerine başvuran bayan hastalara, yatan hastaların refakatçilerine meme kanseri ve kendi kendine meme muayenesi konularında eğitim verilerek, hastalık ve tedavi yöntemlerini anlatan broşürlerin dağıtımına devam edildiği açıklandı.

Hopa Devlet Hastanesi Poliklinik katında bulunan LCD ekranlarda sabah 08'den akşam 17. 30'a kadar kanser konulu bakanlık tarafından gönderilen eğitici CD'lerde hastalara ve hasta yakınlarına görsel sunumlar yapılmaya devam ediliyor. Hopa Halk Eğitim Merkezine, okullara ve halkın yoğun olarak bulunduğu yerlere kanserle ilgili afişler asılarak halkın haftanın önemi konusunda bilgilendirilmesi çalışmalarına da devam edildiği açıklandı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 06.04.2009 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Bugün Dünya Kanser Günü...
 » Bağışlanan Endoskopi Cihazının Açıl...
 » Hopa Devlet Hastanesinden Örnek Bir...
 » Artvin Sağlık İl Müdürlüğü Obozite'...
 » Tika’dan Dost Ülkeye Destek...
 » Hopa'da Organ Bağışı Haftasında Anl...
 » Artvin'de Kanser Konferansı İlgi Gö...
 » Artvin’de Toplamda Organ Bağışı Say...
 » Akparti Artvin Milletvekili Kışla’d...
 » Hopa'da Verem Haftası Nedeniyle Etk...
 » Hopa Devlet Hastanesi Eğitim Çalışm...
 » Halk Sağlığından Kırım Kongo Açıkla...
 » Artvin'de İki Şahısta Domuz Gribi Ş...
 » Arıcılara Hibe Ve Eğitim Desteği...
 » Hopa Kaymakamının Yolu Hastaneye Dü...
 » Artvin'de Korkulan Olmadı...
 » Gazi Ortaokulu’ndan Lösemili Çocukl...
 » Hopa'da Meme Kanseri İle İlgili Sem...
 » Hopa Devlet Hastanesi Diyabet Okulu...
 » Hopada Trafik Haftası Kutlandı...En Çok Okunan Sağlık Haberleri
 » Hopa’da Rahim Ağzı Kanseri Farkında...
 » Artvin’de Kanserle Mücadele Program...