Bağışlanan Endoskopi Cihazının Açılışını Kaymakam Altun Yaptı

22/02/2010 14:41

Nihat Gökyiğit Vakfından Şavşat Devlet Hastanesine Büyük Destek!


Haber: Nurbay UstaŞavşat Devlet Hastanesine Nihat Gökyiğit'ın büyük katkısı oldu. A. Nihat Gökyiğit Eğitim Kültür Sanat ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı tarafından bağışlanan Endeskopi cihazı çevre hastanelerin hiç birinde bulunmamaktadır.

Artvin'in Şavşat ilçesinde, 60 yatak kapasiteli olan Şavşat Devlet Hastanesi son zamanlarda yapılan çalışmalarla hastalara daha modern ve konforlu hizmeti sunacak hale getirildi.

Bağışlanan cihazın açılışı Kaymakam Sayın Salih Altun tarafından yapıldı. Açılışa, Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Elif Ağırbaş, Başhekim Uzman Dr. Burcu Topcu, Op. Dr. Gürol Köroğlu, Dr. Erdoğan Çolak, Dr. Nurullah Gül, Dr. Uğur Akyıldız, Hastane Müdürü Erkan Dede, Başhemşire, hemşireler, hastane personeli ve görevliler katıldı.

Açılışı yapan Kaymakam Salih Altun, değerli iş adamımız Nihat Gökyiğit'e bu duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür ederek, cihazın hastanemize hayırlı olmasını diledi. Hastanemizin ihtiyacı olan bu cihaz sayesinde hastalarımıza daha iyi bir hizmet sunacağımız için memnuniyetimiz sonsuz olmuştur, diyen Kaymakam Altun; "Bölge hastanelerinde bulunmayan bir cihaza kavuşmuş olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Değerli hemşerimiz Nihat Gökyiğit'e teşekkür ediyorum. " dedi.

Cihazla ilgili bilgileri Op. Dr. Doktor Gürol Köroğlu verdi. Köroğlu Nihat Gökyiğit Vakfına da teşekkür ederek memnuniyetini dile getirdi.

Şavşat Devlet Hastanesinin ihtiyacı olan Video Endoskopi Sistemi cihazı A. Nihat Gökyiğit Eğitim Kültür Sanat ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı tarafından bağışlandı. Yaklaşık 80 Bin TL değerinde olan Video Endoskopi Sistemi Devlet Hastanesi uzmanları tarafından kullanılacak. Bağışlanan Endoskopi cihazı, belirlenmiş hastalık gruplarının teşhisi de bu cihazın kullanımı ile ortaya çıkacaktır.

Bu cihazla yapılan çalışmalar sonucunda, Gastroskopi çeşitli mide ve yemek borusu şikâyetler, hastalıkları ve tanılarında yardımcı olacaktır.

Ayrıca, belirli hastalık grupları arasında: reflü, özofagus varisleri, özofageal web ve yapışıklıkları mide fıtığı, diafragma hernileri, peptik ülser, duedonum ülseri, gastrit, mide kanseri, yemek borusu kanseri, mide polipleri, mide kanamaları gibi durumlarla birlikte, Kolonoskopi, sigmoidoskopi: kalın bağırsak şikâyetleri ve hastalıklarının tanılarında yardımcıdır. Belirlediği hastalık grupları arasında internal hemoroidler, rektal ülser, anal kanserler, rektum kanseri, sigmoid kolon kanseri, kolon kanserleri, inflamatuar bağırsak hastalıkları, ülseratif kolit, crohn hastalığı, kalın bağırsak polipleri ve kalın bağırsak kanamalarında da kullanılacaktır.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 22.02.2010 tarihinde Nurbay Usta tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin Sağlık İl Müdürlüğü Obozite'...
 » Tika’dan Dost Ülkeye Destek...
 » Mng Holding'den Arhavi Devlet Hasta...
 » Açü Bünyesinde Akademik Yükselme, T...
 » Tek Gıda İş Teşkilat Sekreteri Rece...
 » Hopa Ticaret Ve Sanayi Odasından Ho...
 » Karadeniz Likapa'yı Sevdi...
 » Sigarayı At Hayatı Tat...
 » Hopa'da Kanser Haftası Kutlama Etki...
 » Sağlıkçıların Hpv Tarama Adresi Hop...
 » Şavşat Toplum Sağlığı Merkezi Sağlı...
 » Tekerlekler ''kanserle Mücadeleye D...
 » Gerçek Sevginin Fotoğrafı...
 » Artvin’deki Şifalı Sular İlgi Bekli...
 » Artvin'de Kanser Konferansı İlgi Gö...
 » Artvin’deki Şifalı Sular İlgi Bekli...
 » Artvin’de Bir Köy Daha Hes’e Karşı...
 » "Atatepe Projesinin" Tanıtımı Yapıl...
 » Arhavili İşadamı Hüsnü Hatinoğlu İl...
 » Tüketiciye '174 Alo Gıda Hattı Açıl...