Murgul’da İşçi Alımları Yakında Başlıyor

11/02/2018 10:30

Milletvekili Kışla’dan Murgul Halkına Bir Haftada İkinci Müjde.


Haber: Hayati AkbaşAK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, “Murgul Bakır işletme tesisinin, işçi işveren uyuşmazlığı sonucu kapanma noktasında gelmesi bizi son derece üzmüştür. Faaliyetleri durdurulan işletmenin yeniden açılması ve işçi alımlarının yakında başlayacaklarına yönelik karar alınmış olunması bizleri mutlu etmiştir” dedi.

Geçtiğimiz hafta uzun süredir Murgul halkının beklemiş olduğu Borçka tüneli çıkışından Murgul İşçi Mahallesi girişine kadar olan Murgul yolunun ihalesi yapıldığının duyurusunu Murgul halkı ile paylaşan Milletvekili Kışla, Murgul Bakır Fabrikasında çalışan işçi işveren anlaşmazlığı nedeniyle kapatılan işletme ile ilgili bir müjdeyi de bu hafta meclisten Murgul halkına duyurdu.

İşletme ile ilgili sorunlar ortaya çıktıktan sonra Murgul Belediye Başkanı ve Murgul Ak Parti İlçe Başkanı ile beraber Ankara’ya gelerek Milletvekili Kışla ile bir görüşme yaptılar. Konunun çözümü için Milletvekili Kışla ile beraber ilk olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nu ziyaret ettiler.

Daha sonra Milletvekili İsrafil Kışla konuyu bizzat Başbakanımıza kadar taşıyarak iki defa da Enerji Bakanı ile görüşerek sorunun çözümüne yönelik girişimlerde bulundu.

Meclis Genel Kurulunda Cumhuriyet Halk Partisi Artvin Milletvekilinin konuyu gündeme taşımasından sonra söz alan Milletvekili Kışla; “ Murgul’da işçilerin işi bırakması sonucu işverenin de fabrikayı kapatması gibi bir durumla karşı karşıyayız. Doğrusu biz bir an önce iş barışının sağlanması yönünde konu bize intikal ettikten sonra konuyu başbakanımıza, iki kere çalışma bakanımıza, iki kere Enerji bakanına ve defalarca da şirket yetkilileriyle de görüşmeler yaptım. Ve en kısa zamanda tekrar fabrika açılıp işçiler işlerine başlayacaklar. Bu müjdeyi de buradan vermek istiyorum. ” İfadeleriyle Murgul halkına müjdeyi verdi.

Daha sonra bu konuşmasını da sosyal medya hesabından takipçileriyle paylaşan Kışla, mesajında, “Murgul halkımız ve Artvin için son derece önemli olan Murgul Bakır işletme tesisinin, işçi işveren uyuşmazlığı sonucu kapanma noktasında gelmesi bizi son derece üzmüştür.

Bunun üzerine yapmış olduğumuz girişimler sonucu gerek bizzat Başbakanımız ve Bakanlarımızın da devreye girmeleri ve şirket yetkilileri ile yapmış olduğumuz görüşmeler sonucunda ilgili firmanın faaliyetleri durdurulan işletmenin yeniden açılması ve işçi alımlarına yakında başlayacaklarına yönelik karar almış olması bizleri mutlu etmiştir.

Bu süreçte problemin çözümünde destek olan Konuyu başbakanımıza kadar taşıyan il başkanım Erkan Balta ya, Başbakanımız sayın Binali Yıldırım’a Enerji Bakanımız sayın Berat Albayrak’a, Çalışma Bakanımız sayın Julide Sarıeroğluna, hemşerimiz sayın Faruk Çelik bakanımıza ve şirket sahiplerine Murgul halkı adına ayrı ayrı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kışla’nın bir hafta içerisinde Murgul halkına yapmış olduğu ikinci müjdesi ise Murgul halkı tarafından büyük bir coşku ile karşılandı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 11.02.2018 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Bayraktutan Maden İşçilerini Tbmm K...
 » İsrafil Kışla’dan Arhavi’ye Müjde...
 » Kışla’dan Murgul’a Tarihi Müjde...
 » Artvin’de Cerattepe İçin Gergin Top...
 » Arhavi Yüksek Okul Temel Atma Tören...
 » Başbakan Erdoğan Artvin’deydi...
 » Tofed Genel Kurulu Yapıldı...
 » Ttso Şubat Ayı Meclis Toplantısı Ya...
 » Milletvekili Kışla’dan Kemalpaşa’ya...
 » Murgul Bakır İşletmeleri’nde Mutlu...
 » Artvin Cerattepe’de Ağaç Nöbeti Dev...
 » Artvin'de Köy Bazlı Tarım Projeleri...
 » Arhavi’de Üniversite Yerleşkesi Yük...
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » Şavşat Kaymakamlığında Engelliler İ...
 » Benim İçin Üzülme Dizi Müzikleri Pi...
 » Hastanenin Yerini Siyasetçi Belirle...
 » Artvin’de Partiler Meydanlara İndi...
 » Ak Parti Artvin Milletvekili Adayla...
 » İstanbul Bostancı Gösteri Merkezind...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Acil Kan Aranıyor!...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...
 » Hopa Engereği Ve 20 Tür Koruma Altı...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Hopa Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Kon...
 » Hopa Belediyesi Makine Parkı Güçlen...