Arhavi’de Üniversite Yerleşkesi Yüksekokul İnşaatı Başladı

31/03/2017 10:45

Açü'ye Bağlı Arhavi’deki Üniversite Yerleşkesinde Yapımına Başlanan Yüksekokul İnşaatı Yüklenici Firma Tarafından Hızla Başlatıldı


Haber: Hayati AkbaşArtvin Çoruh Üniversitesi (AÇÜ)’ne bağlı Arhavi’deki üniversite yerleşkesinde yapımına başlanan Yüksekokul inşaatı yüklenici firma tarafından hızla başlatıldı.

Yemişlik mahallesi kavak yolu üzerinde başlanan inşaat projeye uygun olarak 3 farklı noktada bir anda yükselecek. İnşaat alanında incelemelerde bulunan Artvin milletvekili Dr. İsrafil Kışla veberaberindekiler yapılan çalışmalar hakkında yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı. Tamamlandığında Artvin’in kampus havası içerisinde en önemli yüksek okul yerleşkesi olacak olan Arhavi bu yönüyle dikkat çekiyor.

Mevcut binasında eğitimin istenildiği ölçüde sağlanmaması nedeniyle bir an önce kendi yerinde yeni binasında hizmet vermesi için çalışmanın sürdüğü üniversite alanında ekipler çift vardiya sistemiyle çalışmaktalar. Arhavi Meslek Yüksek Okulu bünyesinde mevcut bölümlere ek olarak, inşaatın tamamlanması ve daha geniş, kullanılabilir dersliklerin oluşmasıyla birkaç bölümde eklenmesi planlanmaktadır. Gerek eğitim binası inşaatı gerekse yurt ihtiyacının çözüme kavuşturulması durumunda Arhavi ye gelecek öğrenci sayısının her geçen yıl artması beklenmektedir. Yapılan 5 yıllık ve 10 yıllık planlamalarla Arhavi’nin yükseköğrenimdegeleceği parlak olduğunu söyleyen milletvekili İsrafil Kışla, önümüzdeki günlerde mevcut üniversite yerleşkesi için sürprizlerinin olduğunu, böyle elverişli ve kullanılabilir bir kampüsün içerisinde 4 yıllık fakülte değil fakültelerin düşünüldüğünü söyledi.

Kışla, önümüzdeki aylarda bunun netleşeceğini ve rektör beyle yapılan görüşmeler neticesinde bu müjdeyi Arhavi halkı ile paylaşacaklarını dile getirdi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 31.03.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Arhavi Yüksek Okul Temel Atma Tören...
 » İsrafil Kışla’dan Arhavi’ye Müjde...
 » Artvin Çoruh Üniversitesi Tanıtım A...
 » Borçka Chp İlçe Kongresi Yapıldı...
 » Akparti Milletvekili Kışla Arhavi’d...
 » Arhavi’de Üniversite Arazisi Yer Te...
 » Arhavi Osb İçin Çalışmalar Başladı...
 » Artvin Üniversite İçin Tek Yumruk O...
 » Artvin Akparti Milletvekili Adaylar...
 » Arhavi İçin Beklenen Haber Geldi...
 » Artvinli Vekiller Ankara’da Söyleşi...
 » Arhavi İlçe Stadı Ve Kapalı Spor Sa...
 » Açü’ye 3028 Yeni Öğrenci...
 » Trabzon Tso Başkanından Uyarı Geldi...
 » Arhavi Belediyesi Hizmet Binası İçi...
 » Vali Doğanay Kamu Kurumlarını Ziyar...
 » Artvin Çoruh Üniversite’nde Öğrenci...
 » Hopa’nın Ve Hopaport’un Gündemi Kru...
 » Artvin'de Yerel Seçimlerde Akparti...
 » Arhavi’de İmam Hatip Lisesi Temeli...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Acil Kan Aranıyor!...
 » Hopa Tso Genel Sekreterliğine Hamdi...
 » Hopa Yoldere Köyü Sakinlerinin Tale...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Hopa Engereği Ve 20 Tür Koruma Altı...
 » Cerattepe Heyeti Anıtkabir’i Ziyare...
 » Hopa Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Kon...
 » Hopaport’tan Yeni Bir Hizmet Daha...
 » Hopa Belediyesi Makine Parkı Güçlen...