Artvin Açü’de Çocuk Üniversitesi Dersleri Başladı

13/09/2017 11:42

Artvin Çoruh Üniversitesi İlk Kez Bu Yıl Hayata Geçirilen “Açü Çocuk Üniversitesi” Dersleri Başladı.


Haber: Hayati AkbaşArtvin Çoruh Üniversitesiilk kez bu yıl hayata geçirilen “AÇÜ Çocuk Üniversitesi” dersleri başladı.

Çocuk Üniversitesinin açılış programı, Üniversitemiz Bilim-Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezinde düzenlendi. Programın açılış konuşmasını Rektör Prof. Dr. Fahrettin Tilki gerçekleştirdi.

Rektör Prof. Dr. Fahrettin Tilki, Çocuk Üniversitesi ile Artvin’deki çocukları üniversite ortamı ile tanıştırarak, eğitim, bilim ve sanat hizmetlerine erişiminde çocuklara eşit fırsatlar sunmak istediklerini ve çocukların bilgi, beceri ve farkındalıklarını artırmayı amaçladıklarını ifade etti. Programda öğrencilerle bir süre sohbet eden Rektörümüz Prof. Dr. Fahrettin Tilki, bu projenin ayrıca çocuklara üniversite ile etkileşim içerisinde, yaparak, yaşayarak ve eğlenerek, bilimsel ve eleştirel düşünme, soru sorma, merak duyma gibi temel yaşam becerilerini kazandırma ve genç öğrencilerimizi bilimin eğlenceli yüzü ile tanıştırma amaçlarını taşıdığını bildirdi. Prof. Dr. Fahrettin Tilki, gençlerin yetenekli ve donanımlı bireyler olarak yetişmelerinin bir milletin kalkınmasında ve ulusal geleceğin şekillenmesinde önemli bir etken olduğuna inandığını söyledi.

Rektör Prof. Dr. Fahrettin Tilki’nin konuşmasının ardından, öğrenciler Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi laboratuvarlarını gezme imkânı buldu. Çocuk Üniversitesinin ilk dersi Biyoloji alanında Yrd. Doç. Dr. Mehmet Demiralay tarafından “Canlılar dünyası ve yiyeceklerimizde neler var” başlığıyla verildi.

5 gün boyunca devam edecek olan Çocuk Üniversitesinde, “Canlılar dünyası ve yiyeceklerimizde neler var”, “Bilimin eğlenceli yanı”, “Dünyaya farklı bakış: Haritalar”, “Vücudumuz nasıl çalışır?” gibi konularda dersler veriliyor. Yaşları 9-12 arasında değişen 42 öğrencinin dahil olduğu proje kapsamında, öğrencilerin derslerin yanı sıra “tırmanma, bowling ve zipline” gibi sosyal ve sportif etkinliklerde yer almaları sağlanarak girişimci, sorgulayıcı, aktif ve özgüveni yüksek bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlanması amaçlanıyor.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 13.09.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin Çoruh Üniversitesi Hızla Büy...
 » Açü 10’uncu Mezunlarını Verdi...
 » Tartışmaların Merkezindeki Eti Bakı...
 » Artvin’de Uluslararası Sempozyum...
 » İşkur 2013 Yılında 671 Bin Kişiyi İ...
 » Artvin’de “Turizm Değerlendirme Top...
 » Halkevleri’nden Hopa Raporu...
 » Tgf Üyeleri Artvin Çoruh Üniversite...
 » Artvin’de Hedef 20 Bin İstihdam...
 » Chp Tunceli Milletvekili Kamer Genç...
 » Artvin'de İlk Kitabevi Açıldı...
 » Başkan Kocatepe Basın Mensuplarıyla...
 » Artvin’de Ana Arı Üretimi Sertifika...
 » Artvin'de Dp Basınla Kahvaltıda Bul...
 » Rektör Tilki; “Var Olan Projelerde...
 » Artvinli Gençler Cerattepe İçin Hor...
 » Açü Rektörü Prof. Dr. Mehmet Duman...
 » Artvin Çoruh Üniversitesinde Rektör...
 » Açü'de 2014-2015 Akademik Yılı Başl...
 » Trabzon Tso Başkanından Uyarı Geldi...En Çok Okunan Eğitim Haberleri
 » Harezmî Eğitim Modeli Artvin’de Uyg...
 » Hopa Atatürk Ortaokulu Yeni Binasın...
 » Tilki, Doğu Karadeniz Bölgesi Ünive...
 » Hopa Yeni Bir Eğitim Kurumuna Kavuş...