Açü, Çocuk Üniversitesi İlk Mezunlarını Verdi

23/09/2017 08:48

Açü’de İlk Kez Bu Yıl Hayata Geçirilen Açü Çocuk Üniversitesi’nin Mezuniyet Töreni, Gerçekleştirildi.


Haber: Hayati AkbaşAÇÜ’de ilk kez bu yıl hayata geçirilen AÇÜ Çocuk Üniversitesi’nin mezuniyet töreni, gerçekleştirildi.

AÇÜ Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen törene Rektörümüz Prof. Dr. Fahrettin Tilki, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Peker ve Genel Sekreteri Mustafa Ünver Sabuncu ile akademisyenler, öğrenciler ve öğrenci aileleri katıldı.

Törende bir konuşma gerçekleştiren Rektör Prof. Dr. Fahrettin Tilki, Üniversitemiz Psikolojik Danışma ve Rehberlik Uygulama ve Araştırma Merkezince organize edilen Çocuk Üniversitesi ile Artvin’deki çocukları üniversite ortamı ile tanıştırarak, eğitim, bilim ve sanat hizmetlerine erişiminde çocuklara eşit fırsatlar sunmak istediklerini ve çocukların bilgi, beceri ve farkındalıklarını artırmayı amaçladıklarını ifade etti. Bu projenin çocuklara üniversite ile etkileşim içerisinde, uygulayarak ve eğlenerek, bilimsel ve eleştirel düşünme, soru sorma, merak duyma gibi temel eğitim becerilerini kazandırmayı ve genç öğrencileri bilimin eğlenceli yüzü ile tanıştırmayı hedeflediğini dile getiren Rektörümüz Prof. Dr. Fahrettin Tilki, önümüzdeki yıllarda daha kapsamlı içeriklerle Çocuk Üniversitesi projesinin hayata geçirilerek gençlere bilim ve eğitim hizmetlerinin sunulmaya devam edeceğini de sözlerine ekledi. Rektör Prof. Dr. Fahrettin Tilki, mezun olan öğrencilere yeni eğitim öğretim yılında başarılar diledi.

Çocuk Üniversitesinde ders veren öğretim üyeleri Doç. Dr. Halil Akıncı, Yrd. Doç. Dr. Mehmet Demiralay, Yrd. Doç. Dr. Ertuğrul Özdemir, Yrd. Doç. Dr. Emrah Peşman ve Yrd. Doç. Dr. Zeynep Temiz’e teşekkür belgeleri Rektörümüz Prof. Dr. Fahrettin Tilki tarafından verildi. Mezun öğrencilere diplomalarının verilmesinin akabinde mezuniyet pastası kesimi ile tören tamamlandı.

5 gün süren Çocuk Üniversitesinde, “Canlılar dünyası ve yiyeceklerimizde neler var”, “Bilimin eğlenceli yanı”, “Dünyaya farklı bakış: Haritalar”, “Vücudumuz nasıl çalışır?” gibi konularda dersler verildi. Yaşları 9-12 arasında değişen 42 öğrencinin dahil olduğu proje kapsamında, öğrencilerin derslerin yanı sıra “tırmanma, bowling ve zipline” gibi sosyal ve sportif etkinliklerde yer almaları sağlandı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 23.09.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin Açü’de Çocuk Üniversitesi De...
 » Artvin Çoruh Üniversitesi Hızla Büy...
 » Artvin’de Uluslararası Sempozyum...
 » Yeni Açü Rektörüne Ziyaretçi Akını...
 » Artvin Orman Fakültesi'nde Mezuniye...
 » Kışla, "Hizmetten Başka Derdimiz Yo...
 » Açü'de Akademik Giysi Ve Bilimsel T...
 » Açü’de Akademik Giysi Bilimsel Teşv...
 » Eğitim Öğretim Yılı Düzenlenen Töre...
 » Yerel Ve Akademik Mucitler Rize’de...
 » Arhavi Yüksek Okul Temel Atma Tören...
 » Hopa İktisadi Ve İdari Bilimler Fak...
 » Artvin'li Vekillerin Performansı Ma...
 » Tgf Üyeleri Artvin Çoruh Üniversite...
 » Şavşat Kadınları Sanatsal Etkinlikl...
 » Duman, Sakarya Üniversitesi’ndeki G...
 » Artvinli Hayırsever İş Adamından Eğ...
 » 23 Yıllık Hayal Gerçek Oldu...
 » Başkan Aytekin Yusufeli’nde Gazetec...
 » Açü Rektörü Prof. Dr. Mehmet Duman...En Çok Okunan Eğitim Haberleri
 » Harezmî Eğitim Modeli Artvin’de Uyg...
 » Hopa Atatürk Ortaokulu Yeni Binasın...
 » Tilki, Doğu Karadeniz Bölgesi Ünive...
 » Hopa Yeni Bir Eğitim Kurumuna Kavuş...