Hopa’da 15 Temmuz Şehitlerini Anma Etkinliği

18/07/2017 09:31

Hopa’da 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Etkinliği Yapıldı.


Haber: Hayati Akbaş“15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” programı etkinlikleri kapsamında Hopa İlçesi’nde kalabalık halkın katılımıyla, "15 Temmuz Milli Birlik Yürüyüşü" gerçekleştirildi.

Belediye Parkı'ndan başlayan programa katılan ve ellerinde Türk bayrakları bulunan vatandaşlar, “Vatan ve Bayraktır tek hazinemiz, ayrı gayrı yoktur, ortak derdimiz” yazılı pankartlarla, "Şehitler ölmez vatan bölünmez", sloganları eşliğinde yürüdü. Mehter marşları eşliğinde, Türk bayrağının açıldığı yürüyüş Liman kavşağından dönülerek Belediye Parkı Meydanı'nda tamamlandı.

Yürüyüşe Hopa Kaymakamı Ferit Görükmez, Belediye Başkanı Nedim Cihan, Garnizon komutanı Erkan Erol, Hopa Cumhuriyet Savcıları, Siyasi Parti Başkanları, Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri, daire amirleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Milli İrade Meydanı’nda sabaha kadar devam eden demokrasi nöbetinde ellerindeki Türk bayraklarıyla meydanı dolduran vatandaşlar, önce saygı duruşunda bulundu, ardından da İstiklal Marşı'nı okudu. Program, şehitler için Kur'an-ı Kerim okunması ve İlçe Müftüsü Selami Aydın’ın dua etmesiyle devam etti.

Hopa Kaymakamı Görükmez, 15 Temmuz darbe teşebbüsü Cumhuriyet tarihinin en sinsi, en alçak ve en kanlı bir teşebbüsü olarak tarihe kara bir leke olarak geçtiğini söyledi.

15 Temmuz 2016 tarihinde Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ/PDY) tarafından gerçekleştirilen alçak darbe girişimini aziz milletimizin kahraman evlatları meydanlarda, sokaklarda canları pahasına eşsiz bir destan yazarak durdurmuş ve istikbalimize sahip çıkmıştır. Devlet ve millet kenetlenmesinin gücünü kurtuluş savaşımızda yedi düvele nasıl gösterdilerse 15 Temmuz 2016 tarihinde bir kez daha gösterdiler.

Daha sonra 15 Temmuz Şehitleri ve Demokrasi Zaferi video gösterisi dev ekranlardan katılımcılara izlettirildi. Daha sonra programda, tüm Türkiye’de sela okunması ve Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla demokrasi nöbetinin başlamasının gösterildiği video dev ekranlardan izlendi.

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü temalı sunumun ardından program sabah saatlerine kadar sürdü.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 18.07.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin'de 15 Temmuz Şehitlerini Anm...
 » 14 Mart Hopa’nın Kurtuluş Günü Töre...
 » Artvin’de Dev Demokrasi Mitingi...
 » Artvin’de Demokrasi Nobeti Sona Erd...
 » Çanakkale Zaferinin 102. Yıl Dönümü...
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » “Darbe Girişiminde Ülkemiz Uçurumun...
 » Faruk Çelik, Gürcistan’da Forumda K...
 » Kemalpaşa Belediyesi İftarı Herkesi...
 » Hopa’da Kadınlar Günü Mesajları Yay...
 » Hopa’da, Girişimcilik Sertifika Tör...
 » Hopa Sto’lerden Darbe Girişimine Ka...
 » Hopa’da Gaziler Derneğinden İftar Y...
 » Hopa’da Kaçakçılıkla Mücadele Devam...
 » Hopa’da Muhteşem Gece...
 » Hopa’da Kaçakçılıkla Mücadele Devam...
 » Artvin’de Demokrasi Nöbetinde 18. G...
 » Bakan Çelik, Memleketi Artvin’de De...
 » Hopa Protokolünden Şehit Ailelerine...
 » Başbakan Binali Yıldırım Artvin’de...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa Bir Değerini Daha Kaybetti...
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...