Artvin’de Dev Demokrasi Mitingi

08/08/2016 10:45

“Vatan, Demokrasi Ve Şehitler Buluşması” Sağanak Yağışa Rağmen Binlerce Artvinlinin Katılımıyla Gerçekleşti.


Haber: Hayati AkbaşArtvin’de, “ Vatan, Demokrasi ve Şehitler Buluşması” sağanak yağışa rağmen binlerce Artvinlinin katılımıyla gerçekleştirildi.

15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısının ardından demokrasi nöbetinin tutulduğu Valilik Meydanı'na ellerinde Türk bayraklarıyla, demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkmak için toplanan binlerce Artvinli anlamlı mitingde vatan, demokrasi, bayrak ve milli irade çağrısını hep bir ağızdan yineledi.

Mitingde konuşma yapan Artvin Valisi Muhterem İnce, ülkede 81 ilin meydanlarında milyonların kalplerinin tek yürek, tek millet olarak attığını söyledi.

Vali İnce, 15 Temmuz akşamı yapılan darbe girişiminde meclisin, cumhurbaşkanlığının, genelkurmayın, özel harekât merkezinin bombalanıp, boğaz köprülerinin ele geçirildiğini ve millete tanklarla ve savaş uçaklarıyla alçakça saldırıldığını söyledi.

Bu saldırılarda 240 şehit verildiğini belirten Vali İnce “ Bugün bu noktaya geldiğimiz zamanda ekranları tekrar izlediğimizde bunu çok daha iyi anlıyoruz. Türk Silahlı Kuvvetlerinin içine Fetullah Terör Örgütü (FETÖ) mensubu olan bir takım terörist, asker kılığıyla sızdı. Yanlarına kendileri gibi düşünen bir takım kişileri de alarak; bu milleti, demokrasimizi yok etmeye, ülkemizi bir takım güçlere peşkeş çekmeye kalkıştılar. Şimdi bu insanlara yıllarca iyi niyetli olarak eğitim ve bir takım dini duygularla yaklaşan yurttaşlarımız bunların gerçek kimliğini 17-25 Aralık’ta gördüğü gibi 15 Temmuz’da da açık bir şekilde gördü. Bizleri kandırarak bu hale geldiler. Allah’ın adaleti her şeyden üstün geldi. Bugün onların haksız yere aldığı yerler milletimize geri dönüyor. Onlardan aldığımız okullara şehitlerimizin adını vererek tekrar milletimizin hizmetine sunuyoruz. 15 Temmuz’u hiçbir zaman hatırlamak istemeyeceğiz ama 15 Temmuz’u çocuklarımıza ve gelecek nesillerimize de hiçbir zaman unutturmayacağız. 15 Temmuz bizim için tarihi bir gün oldu. Birlik ve beraberliğimizi artıran, milli duygularımızı en üst düzeye çıkaran gün oldu. Bugünümüz ileriki günlerimizin en kötüsü olsun. Gelecek günlerimiz çok daha güzel, çok daha huzurlu olsun. Bu birlik ve berberliğimizi hiç bir zaman kaybetmeyelim, bu vesileyle şehitlerimize Allah’tan rahmet yaralılarımıza şifa diliyorum, milletimizin başı sağ olsun. ” diye konuştu.

Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla ise yaptığı konuşmada; 15 Temmuz gecesi milletçe kara bir leke yaşadığını belirterek, Türk milletinin geçmişte çok darbeler yaşadığını fakat bulunun gibi alçakça ve katliama dönüşen bir darbe yaşamadığını söyledi.

Bu darbe girişiminin 40 yılın hazırlığı olduğunu savunan İsrafil Kışla “ 40 yıldır bu ülkeyi bölmek için parçalamak için emperyalistler bu piyonları, maşaları kullandılar. Bu darbe girişimi sonrası herkes bir şey söyledi ama en önemli sözü bu millet söyledi. Bütün Türkiye söyledi” dedi.

Türkiye’nin artık darbelerle sarsılacak, üçüncü sınıf demokrasi ile yönetilen bir ülke olmadığını vurgulayan Kışla, şunları söyledi:

“Türkiye birinci sınıf demokrasi ile yönetilen bir ülkedir. Milletimiz artık bilinçli. Vatana, bayrağa, devlete sahip çıkma adına milletimiz toptan, tanktan, uçaktan, helikopterden ve silahtan da korkmadan cesurca sokaklara döküldü ve dünyaya bir ders verdi. Türkiye’nin geleceği konusunda emperyalist emelleri olanlara ciddi bir ders verdi. Türkiye’yi işgal etmek isteyenlere ciddi bir ders verdi. Bu uğurda bayrak için, vatan için, birlik ve beraberliğimiz için canlarını feda eden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

Millet olarak sağcısıyla, solcusuyla, hangi siyasi görüşten olursa bir olmayı, beraber olmayı kardeş olmayı başardığımızı söyleyen Kışla, darbeye karşı halkın darbesiyle bu darbenin önüne geçildiğini kaydetti.

Bu sürecin ülkemiz için tarihi bir dönüm noktası olduğunu vurgulayan Kışla “Bunların emelleri bu ülkenin işgal edilmesiydi. Bu ülkenin bölünüp parçalanmasıydı. Milletimizin, Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın dik duruşuyla buna dur dedik. Yenikapı’da milyonlarla bütün siyasi partiler birlikteyiz. Allah bu kardeşliğimizi, milli birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Bu sadece darbe değil, Türkiye’nin işgali, bağımsızlığı ve istiklali meselesiydi” diye konuştu.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’de yaptığı konuşmada darbe girişimin ardından sürdürülen demokrasi nöbetleriyle millet olmanın hazzını yaşadıklarının söyledi.

Çok büyük bir mücadele verildiğini ifade eden Başkan Kocatepe “Milletimiz yılların hesabını sordu. 15 Temmuz gecesi, darbelerle ezilmiş ya da zulme uğramış bir milletin yiğit evlatlarının burada noktayı koyuyoruz dediği gündür. Bugün biz burada demokrasi mitingini yapabiliyorsak millet olmanın şuuruyla yapıyoruz. Şehitlerimizin sayesinde yapıyoruz” dedi.

Başkan Kocatepe “Millet olarak darlıkta hep başarılı oluruz da, varlıkta sıkıntı çekeriz. Şimdi çektiğimiz varlıkta birbirimizle uğraşmamızdandır. Düşmanlarımız baktılar ki bunlar bir biriyle uğraşıyor. Tam zamanı dediler. Bu milletin darlıkta birlikteliğini gösterdik. Biz Anadolu coğrafyasında var olduğumuz müddetçe şeytanın hileleri bitmeyecek. Bunlar piyon. Biz uyanık olacağız, diri olacağız ki ülkemize göz dikenlerin gözleri kör olsun” diyerek konuşmasını tamamladı.

İstanbul Yenikapı’da aynı saatlerde düzenlenen Demokrasi ve Şehitler Mitingine katıldığından dolayı Artvin’de bulunamayan Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan ise gönderdiği mesajında darbe girişimini şiddetle kınayarak lanetledi.

Öte yandan mitingde AK Parti Artvin İl Başkanı Av. Erkan Balta, CHP Artvin İl Başkanı Yücel Kurt, MHP Artvin İl Başkanı Serdar Kılınç birer konuşma yaparak ülkenin uçurumun kenarından döndüğünü dile getirdiler.

Bu arada Cumhurbaşkanlığı himayesinde İstanbul Yenikapı Miting Alanı’nda düzenlenen “Demokrasi ve Şehitler Mitingi” alana kurulan dev ekrandan canlı olarak mitinge katılanlara izlettirildi.

Dev Demokrasi ve Şehitler Mitingine Artvin Valisi Muhterem İnce, Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin Cumhuriyet Başsavcısı Aydın Turhan, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Duman, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Osman Kılıç, İl Emniyet Müdürü Ahmet Şengün, İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, AK Parti Artvin İl Başkanı Av. Erkan Balta, CHP Artvin İl Başkanı Yücel Kurt, MHP Artvin İl Başkanı Serdar Kılınç ve diğer tüm siyasi partilerin temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile binlerce vatandaş katıldı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 08.08.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » Hopa Sto’lerden Darbe Girişimine Ka...
 » Artvin’de Demokrasi Nobeti Sona Erd...
 » Artvin Chp;” Darbelerin Karşısınday...
 » Bakan Çelik, Memleketi Artvin’de De...
 » Artvin’de Her Kesimden Teröre Kınam...
 » Darbelere Bir Sert Tepkide Eczacıla...
 » Başbakan Binali Yıldırım Artvin’de...
 » “Darbe Girişiminde Ülkemiz Uçurumun...
 » Chp Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na S...
 » Artvin’de Bayram Mesajları...
 » Darbe Girişiminin Acısı Artvin’e Dü...
 » Milletvekili Kışla Teşekkür Ziyaret...
 » Milletimizin Başı Sağ Olsun...
 » Hopa Tso’dan Darbe Girişimine Tepki...
 » Sadettin Tantan’dan Tarihi Uyarılar...
 » 2016 - 2017 Eğitim - Öğretim Yılı S...
 » Artvin’de 22.gecede İlk Günkü Heyec...
 » Agc, Basın Bayramını Kutladı...
 » Artvin’de Türk Polis Teşkilatı’nın...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Arhavi Bir Çınarını Daha Kaybetti...
 » Kemalpaşa’ya 150 Yataklı Bölge Hast...
 » Hopa İlçe Emniyet Müdürünü Allah Ko...
 » Lüks Artvin Seyahat Mercedes'i Terc...
 » Borçkaspor’dan Hopaspor'a Destek...
 » Artvin’de Chp Kongreleri Tamamlandı...
 » Kaymakam Görükmez’den Hopaspor Futb...
 » 7,7 Milyar Liralık 375 Eser Hizmete...
 » Hopa Akparti İlçe Başkanı İlyas Güv...
 » Koop 2017 Fuarı...