Hopa’da Kaçakçılıkla Mücadele Devam Ediyor

14/03/2017 10:14

Hopa’da Kaçakçılık Ve Organize Suçlarla Mücadelede 7.245 Paket Kaçak Sigara Ele Geçirdi.


Haber: Hayati AkbaşHopa Kaymakamı Ferit Görükmez, Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği personelince İlçe genelinde, 17 Ocak – 9 Mart 2017 tarihleri arasında yapılan çalışmalarda; (15) adet 5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa Muhalefet olayında gümrük kaçağı toplam (7245) paketsigara, (479) şişe içki, (164) adet oto yedek parçası, (160) kg nargile tütünüele geçirilmiş, (1) adet Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti suçu olayında (21) adet suboxonehap ele geçirilmiş, ayrıca (2) adet Resmi Bilgede Sahtecilik, (2) adet Göçmen Kaçakçılığı ve (3) adet Görevi Kötüye Kullanma suçundan yasal işlem yapılmış, söz konusu olaylarla ilgili olarak(28) Türk, (8) Gürcistan vatandaşı olmak üzere toplam (36) kişihakkında yasal işlem yapılmış ve 2 şahıs çıkarıldığı adli mercilerce tutuklanarak ceza evine gönderildi. .

Kaymakam Özkan tarafından yapılan açıklama da “Ayrıca Artvin Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile müşterek yürütülen projeli çalışmada FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü Yapılanmasına Yardım Ve Yataklık Yapmak, Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurmak, Kurulan Örgüte Üye Olmak, 5607 Sayılı Kaçakçılık Kanuna Muhalefet, Göçmen Kaçakçılığı, İnsan Ticareti, Parada Sahtecilik ve Resmi Belgede Sahtecilik suçlarından Artvin ilimiz ile birlikte İstanbul, Antalya, Sivas, Burdur, Manisa, Trabzon, Rize ve İzmir olmak üzere toplam 9 ilde 18. 02. 2017 günü 24 şüpheliye yönelik eş zamanlı olarak yapılan operasyonda 23 şüpheli yakalanmış, şüphelilerin ikametlerinde, işyerlerinde ve araçlarında yapılan aramalarda; 9 adet Gürcistan plakalı lüks araç, çok sayıda yedek parça, 2 Adet Sarp Kara Hudut Kapısı giriş-çıkış gümrük mührü, Fethullah Gülen’e ait Sonsuz Nur kitabı, 8 adet değişik şahıslara ait kimlik, Türkiye ve Gürcistan giriş-çıkış işlem formları, Gürcistan vatandaşlarına ait kimlik kartları, 4 adet tabanca, 3 Adet tüfek, 212 Adet 9 mm Çapında fişek, 1 adet 12, 7 mm Çapında uçaksavar fişeği, sahte 3. 000 (üç bin) USD Doları, Kırmızı Cıva olduğu değerlendirilen madde, Tarihi eserler (Biblo, Sikke, El yazması Kuran-i Kerim) ele geçirilmiş, soruşturma kapsamında gözaltına alınan 18 şüpheliden 13’ü şüpheli çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir. Soruşturma kapsamında 4 aylık teknik ve fiziki takip sonucunda yapılan çalışmalarda ülkemizden Gürcistan’a Sarp sınır kapısından çıkmaya çalışan ve birçoğunun By Lock kullanıcısı olduğu tespit 97 FETÖ/PDY şüphelisi yakalanarak haklarında adli işlem yapılmıştır.

Halkın huzur ve güveninin sağlanması amacıyla çalışmalarımıza özveriyle devam edilmektedir” denildi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 14.03.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa Polisi Kaçakçılara Göz Açtırmı...
 » Hopa’da Kaçakçılıkla Mücadele Devam...
 » Artvin Emniyeti 1 Yıllık Çalışma So...
 » Artvin’de Fetö Operasyonu Devam Edi...
 » Hopa’da Evlerden Hırsızlık Yapan 3...
 » Artvin’de 29 Bin Paket Kaçak Sigara...
 » Artvin Emniyeti Fetö’culara Göz Açt...
 » 100 İdare Memuru İşe Alınacak...
 » Hopa Polisinden Kaçakçılara Geçit Y...
 » Hopa Polisinden Kaçakçılara Bir Dar...
 » Alan Kılavuzluğu Eğitim Kursu İlanı...
 » Artvin Polisinden Fuhuş Operasyonu...
 » Hopa Polisi Kaçakçılara Göz Açtırmı...
 » Çaykur'da Yetkili Sendika Tek Gıda...
 » Hopa Polisi Kaçakçılara Geçit Vermi...
 » Hopa’da Kaçakçılıkla Mücadele Devam...
 » Hopa’da Kaçakçılıkla Mücadele Devam...
 » Hopa Polisi 13.339 Paket Kaçak Siga...
 » Kaymakam Özkan Kaçakçılıkla Mücadel...
 » Rize Polisi Uyuşturucu Kaçakcıların...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Hopadan Çay’dan A. Hopaspor’a Tam D...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Bayraktutan, “Tercih Hakkını Ortada...
 » Hopa Köydes Toplantısı Yapıldı...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...