Artvin Valisi Doğanay, Tır Sürücülerini Dinledi

23/06/2017 10:35


Haber: Hayati AkbaşArtvin Valisi Ömer Doğanay, Kafkas ülkelerine açılan veTürkiye’nin en önemli kara hudut kapısı olan Sarp Sınır Kapısı’ndan yurt dışına geçmek üzere tır parklarında sıra bekleyen tır sürücülerini ziyaret ederek, sorun, talep ve önerilerini dinledi.

Hopa-Sarp karayolu güzergâhında bulunan ve Artvin Valiliğince kurulan yaklaşık 180 tır kapasiteli tır parkında incelemelerde bulunan Vali Doğanay, burada yurt dışına çıkmak üzere sıramatik uygulaması kapsamında sıra bekleyen tır sürücüleriyle bir süre sohbet etti.

Sarp Sınır Kapısında modernizasyonu çalışmalarının aralıksız bir şekilde devam ettiğini belirten Vali Doğanay, “Kafkas ülkelerine açılan Sarp Sınır Kapısı gerek yolcu trafiği gerekse araç trafiği bakımından ülkemizin en yoğun işleyen kapısı konumuna geldi. 2011 yılında kimlikle geçiş uygulamasıyla yolcu ve araç trafiği olağanüstü artış gösterdi. Geçen yıl 6 milyon 633 bin yolcu giriş-çıkış yaparken, 791 bin 104 araç giriş-çıkış yaptı. Yani her geçen yıl yolcu ve araç trafiği artarak devam ediyor. ” dedi.

Sınır Kapısında devam eden modernizasyon çalışmalarından dolayı kapının % 40 kapasite ile hizmet verdiği ve zaman zaman yolcu ve araç geçişlerinde gecikmelerin yaşandığını kaydeden Doğanay, ”Sınır Kapısı yıllarca 36 dönümlük alanda hizmet veriyordu. Artan yoğunluktan dolayı sahanın genişletilmesi ve daha modernize hale getirilmesi için 6 ay önce başlatılan çalışmalar aralıksız devam ediyor. Modernizasyonun tamamlanmasıyla birlikte yolcular ve araç sürücüleri rahat bir nefes alacak. Geçişler daha hızlı hale gelecek. ” diye konuştu.

Doğanay, Sarp Sınır Kapısı'nın Artvin başta olmak üzere ülke ekonomisine büyük katkı sağladığını da söyledi.

Ziyaretin sonunda tır sürücülerine iyi yolculuklar dileyen Doğanay, yaklaşan ramazan bayramını kutladı.

Sıcak ve samimi bir ortamda geçen ziyaretten duydukları memnuniyetini dile getiren tır sürücüleri ise Vali Doğanay’a teşekkür etti.

Öte yandan Vali Doğanay, tır parkı sahasında İl Özel İdaresince inşa edilen ve tır sürücülerine hizmet verecek olan sosyal tesislerde incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgi aldı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 23.06.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Vali Doğanay, Doğu Karadeniz İhraca...
 » Temizkan'dan, Artvin Valisi Doğanay...
 » Mikatsadze’den Vali Doğanay’a Ziyar...
 » Gürcistan’ın Ankara Büyükelçisi Kop...
 » Gümrük Ve Ticaret Bakanı Sarp Sını...
 » Vali Doğanay, Batum'da Bir Dizi Zi...
 » Hopa’da Açılış Ve Temel Atma Törenl...
 » İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Art...
 » Artvin’de, Uluslararası Bisiklet Yo...
 » Artvin’de Genç Çiftçi Projesi...
 » Yolbaşı Hudut Karakolu’na Ziyaret...
 » Artvin Valisi Doğanay, Macahel Bölg...
 » Gürcistan'da Polis Bayramı Kutlandı...
 » Bakan Veysel Eroğlu'ndan Hopa Beled...
 » Hopa Tso Teşekkür Etti...
 » Şoför Esnafından Vali Doğanay’a Ziy...
 » Vali Doğanay, “Yaban Hayatını Korum...
 » Orman Ve Su İşleri Bakanı Veysel Er...
 » 15 Proje İçinden Birinci Seçildi...
 » Artvinspor Kulübü’nden Vali Doğanay...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Acil Kan Aranıyor!...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...
 » Hopa Engereği Ve 20 Tür Koruma Altı...
 » Hopa Belediyesi Makine Parkı Güçlen...