Sen Kan Ver, Kızılay Can Versin

29/10/2016 14:04

Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği 29 Ekim-4 Kasım Tarihleri Arası Kızılay Haftası Dolayısıyla Açıklama Yapıldı.


Sen Kan Ver-kizilay Can Versin

Haber: Hayati AkbaşArtvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği 29 Ekim-4 Kasım tarihleri arası Kızılay Haftası dolayısıyla açıklama yapıldı.

Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından yapılan açıklamada; “Kızılay; savaş, deprem, sel baskını, yangın, salgın hastalık gibi felakete uğrayanlara yardım eder. Depremden, selden, yangından zarar görenlerin yardımına koşar. Felakete uğrayanların barınmaları için çadır, battaniye yiyecek, giyecek dağıtır. Yaralananların iyileşmeleri için geçici hastaneler kurar. Savaşta yaralanan askerlerin iyileşmeleri için çaba gösterir. Onlara her tür yardımda bulunur. Kızılay salgın hastalık durumlarında hastalara yardım eder. Aşevleri açar, aşevlerinde yoksul, kimsesiz, düşkün yurttaşlara yiyecek ve içecek verir.

Kızılay, hiç bir ayrım gözetmeksizin doğal yıkımlara uğrayanlara, savaş yaralılarına, düşkünlere, salgın hastalıklara yakalananlara, din, dil, ulus ayrımı yapmadan yardım elini uzatır. Kızılay gerektiğinde aynı amaçlı Kızılhaç, Kızılaslan, Güneş gibi yardım kuruluşları ile işbirliği yapar. Kızılay gençlik kampları, aşevleri, hastaneler, dispanserler, kan merkezleri gibi sağlık ve yardım kuruluşlarını çalıştırır.

Yardım insancıl bir duygudur. İnsanları yücelten bir düşüncedir. Bu düşüncenin yaygınlaşması, dünyamızı güzelleştirir. Barış içinde bir arada yaşamamızı sağlar. İnsanlar arasında birlik ve beraberlik duygularını geliştirir.

Gerçekten en büyük yardım kurumumuz olan Kızılay, sadece bizlerin değil, bütün insanlığın yardımına koşar. Onu güçlendirmek, insanlığa hizmettir. Ona yardım etmek insanların mutlu yaşamasına yardımda bulunmaktır. Sen "Kan" ver, Kızılay "Can" versin” ifadelerine yer verildi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 29.10.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Başkan Yazan'dan Kızılay Haftası Aç...
 » Artvin Sağlık İl Müdürlüğü Obozite'...
 » Artvin Semalarında Barış Sesi Yükse...
 » Halk Sağlığından Kırım Kongo Açıkla...
 » Artvin Valisi Cirit Sel Ve Heyelanı...
 » Dp Artvin İl Başkanı Ertan Küçükay...
 » Artvin'de Süt Sığırcılığına Destek....
 » Artvin'de Afrika'ya Yardım Kampanya...
 » Artvin Halk Sağlığı Domuz Gribi Bel...
 » Hopa Devlet Hastanesinde Domuz Grib...
 » Belarus Türkiye'den Et Ürünleri Alı...
 » Arhavililerden İstanbul’da Hes Prot...
 » Artvin’in 2012 Yılı Değerlendirildi...
 » Artvinli Genç İşadamına Çevre Duyar...
 » Artvin’de Mhp Aday Tanıtım Mitingle...
 » Artvin’de Kuşlar İçin Aşevleri...
 » Erbakan Ölümünün 5 Yılında Artvin’d...
 » Bu Sergiyi Sakın Kaçırmayın...
 » Şavşat Saperkule Festivalinde Coşku...
 » Van'a Yardımlar Devam Ediyor...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Hopadan Çay’dan A. Hopaspor’a Tam D...
 » Bayraktutan, “Tercih Hakkını Ortada...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...
 » Hopa Köydes Toplantısı Yapıldı...