Başkan Yazan'dan Kızılay Haftası Açıklaması

04/11/2017 08:49


Haber: Hayati AkbaşKızılay Artvin Şube Başkanı Seracettin Yazan, 29 Ekim - 4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası nedeniyle yaptığı açıklamada, yardımların insancıl bir duygu olduğunu belirterek, insanları yücelten bir düşünce olduğunu ifade etti.

Bu düşüncenin yaygınlaşması gerektiğini belirten Yazan, "Bu durum, barış içinde bir arada yaşamamızı sağlar. İnsanlar arasında birlik ve beraberlik duygularını geliştirir. " dedi.

Kızılay'ın kuruluşuyla ilgili de bilgi veren Yazan, derneğin faaliyetlerine de değinerek, "Kızılay; savaş, deprem, sel baskını, yangın, salgın hastalık gibi felakete uğrayanlara yardım eder. Depremden, selden, yangından zarar görenlerin yardımına koşar. Felakete uğrayanların barınmaları için çadır, battaniye yiyecek, giyecek dağıtır. Yaralananların iyileşmeleri için geçici hastaneler kurar. Savaşta yaralanan askerlerin iyileşmeleri için çaba gösterir. Onlara her tür yardımda bulunur. Kızılay salgın hastalık durumlarında hastalara yardım eder. Aşevleri açar, aşevlerinde yoksul, kimsesiz, düşkün yurttaşlara yiyecek ve içecek verir. " şeklinde konuştu.

Kızılay'ın çalışmalarında hiçbir ayrım gözetmediğini de sözlerine ekleyen Yazan, "Kızılay, hiç bir ayrım gözetmeksizin doğal yıkımlara uğrayanlara, savaş yaralılarına, düşkünlere, salgın hastalıklara yakalananlara, din, dil, ulus ayrımı yapmadan yardım elini uzatır. Kızılay gerektiğinde aynı amaçlı Kızılhaç, Kızılaslan, Güneş gibi yardım kuruluşları ile işbirliği yapar. Kızılay gençlik kampları, aşevleri, hastaneler, dispanserler, kan merkezleri gibi sağlık ve yardım kuruluşlarını çalıştırır. " dedi.

Yazan, Kızılay Haftası nedeniyle Artvin'de de çeşitli çalışmaların yapılacağını sözlerine ekledi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 04.11.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Sen Kan Ver, Kızılay Can Versin...
 » Artvin Semalarında Barış Sesi Yükse...
 » Artvin Sağlık İl Müdürlüğü Obozite'...
 » Artvin Valisi Cirit Sel Ve Heyelanı...
 » Dp Artvin İl Başkanı Ertan Küçükay...
 » Halk Sağlığından Kırım Kongo Açıkla...
 » Artvin'de Süt Sığırcılığına Destek....
 » Artvin'de Afrika'ya Yardım Kampanya...
 » Artvin Halk Sağlığı Domuz Gribi Bel...
 » Hopa Devlet Hastanesinde Domuz Grib...
 » Belarus Türkiye'den Et Ürünleri Alı...
 » Artvin’de Mhp Aday Tanıtım Mitingle...
 » Artvinli Genç İşadamına Çevre Duyar...
 » Artvin’de Kuşlar İçin Aşevleri...
 » Bu Sergiyi Sakın Kaçırmayın...
 » Artvin’in 2012 Yılı Değerlendirildi...
 » Van'a Yardımlar Devam Ediyor...
 » Şavşat Saperkule Festivalinde Coşku...
 » Kütüphane Haftası Artvin'de Törenle...
 » Artvin Barosu Referandumu Konuştu...