Vali Cirit Sarp Sınır Kapısında İncelemelerde Bulundu

04/08/2015 10:24

Artvin Valisi Kemal Cirit, Türkiye’nin Kafkas Ülkelerine Açılan Sarp Sınır Kapısı’nda İncelemelerde Bulundu.


Haber: Hayati AkbaşVali Cirit ile beraberindeki Rize Valisi Ersin Yazıcı’yı burada Sarp Sınır Kapısı Mülki İdare Amiri Mehmet Ali Öztürk, Hopa Kaymakamı Mehmet Ali Özkan ile gümrük yetkilileri karşıladı.

Gümrük sahasında bir süre incelemelerde bulunan Vali Cirit, kapının genel durumu ve işleyişi hakkında Sarp Sınır Kapısı Mülki İdare Amiri Mehmet Ali Öztürk’ten bilgi aldı.

Ardından Vali Cirit, İstanbul’dan yüklediği boya malzemelerini Azerbaycan’ın başkenti Bakü’ye götürmek üzere Sarp Sınır Kapısı’ndan çıkış yapmak üzere sıra bekleyen tır sürücüsü Cabbar Serdar (55), ile bir süre sohbet etti.

Tır sürücü Serdar, yaklaşık 15 yıldır Sarp Sınır Kapısı’ndan geçiş yaparak Kafkas ülkelerine nakliyecilik yaparak ailesinin geçimini sağladığını belirtti. Özellikle Gürcistan topraklarına girdikten sonra sudan bahanelerle Gürcü polisinin araçlarına yüklü miktarda trafik cezası yazdıklarını iddia eden sürücü Serdar, kendisi gibi nakliyecilik yapan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı tır ve kamyon sürücülerinin büyük mağduriyet yaşadıklarını belirterek, Vali Cirit’ten yardım istedi.

Vali Cirit, Tır Sürücülerinin Yaşadıkları Sorunları Çözeceğiz

Gürcistan’da Türk sürücülerine uygulandığı iddia edilen haksız trafik cezalarının önüne geçmek amacıyla sürücülerin araçlarına kamera sistemi takmalarını tavsiye eden Vali Cirit, “Yolculuk boyunca kameranız kayıtta olsun. Trafik cezası kesildiği zaman bu görüntüleri ve konu ile şikâyetlerinizi Türkiye’ye dönüşlerinizde Sarp Sınır Kapısı Mülki İdare Amirliği’ne ya da Valililiğimize bildirin. Bizlerde Mülki İdare Amirleri olarak gerekli incelemelerimizi yaptıktan sonra Türkiye ve Gürcistan’ın ilgili makamlarına sizlerin sorunlarınızı belgeli olarak iletip mağduriyetinizi gidermeye çalışacağız” dedi.

Gümrük sahasında sıra bekleyen Türk vatandaşlarıyla sohbet eden Vali Cirit, incelemelerinin ardından geç saatlerde ilçeden ayrıldı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 04.08.2015 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Rize Valisi Yazıcı Batum’da Ziyaret...
 » O Gürcistan’ın Tarkan’ı...
 » Nakliyeciler Sarp Sınır Kapısını Ka...
 » Artvin Valisi Cirit Arhavi, Hopa Ve...
 » Hopa Sorunlarını Tartışmaya Başladı...
 » Gürcistan’da “Polis Günü” Kutlamala...
 » İstanbul Feshane Artvin Günleri Dev...
 » Gürcistan İlaç Krizine Kesin Çözüm...
 » Vali Cirit Sarp Sınır Kapısında...
 » Vali Cirit Hopa’da Bir Dizi Ziyaret...
 » Bakan Canikli Sarp Sınır Kapısında...
 » Savcı Zekeriya Öz Sarp Sınır Kapısı...
 » Chp Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Artv...
 » Vali Kalkan Camili Yolunda Kar Temi...
 » Gümrük Ve Ticaret Bakanı Tüfenkci,...
 » Trabzon Tso Başkanından Gürcülere U...
 » Sarp’ta Böyle Kaçakçılık Görülmedi...
 » Vali Cirit, Batum’da Bazı Ziyaret V...
 » Artvin Valisi Doğanay, Tır Sürücüle...
 » Trabzon Başkonsolosu, Vali Cirit’i...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Hopadan Çay’dan A. Hopaspor’a Tam D...
 » Bayraktutan, “Tercih Hakkını Ortada...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...
 » Hopa Köydes Toplantısı Yapıldı...