Borçka - Macahel Yolunda Tur Minibüsü Uçuruma Yuvarlandı

29/07/2015 19:29

Maral Şelalesi’nden Dönen Tur Aracı Kaza Yaptı: 1 Ölü 8 Yaralı Var.


Haber: Hayati AkbaşArtvin’in Borçka ilçesi Uğur Köyü girişinde Maral Şelalesi’nden dönen minibüs 200 metrelik uçuruma yuvarlandı. Kazada bir kişi öldü 8 kişi yaralandı. Yaralılardan biri Hava ambulansı ile Trabzon’a gönderildi.

Bugün 15. 00 civarlarında meydana gelen kazada bir kişi öldü 8 kişi yaralandı. Rize ilinden Artvin Camili Maral şelalesine tur getiren Hamit Küçük yönetimindeki 53 HR 511 plakalı tur yolcu minibüsü Maral Şelalesi’nden dönerken Uğur Köyü girişinde 200 metrelik uçuruma yuvarlandı. Kazada minibüsün içerisinde olan yolcuların jandarmaya haber vermeleri üzerine bölgeye çok sayıda ambulans sevk edildi. Jandarma, AFAD ve 112 ekiplerinin bölgeye gitmesi sonucunda yaralılara ulaşıldı. Yapılan ilk belirlemede tur minibüsünün içerisinde bulunan yolculardan Eda Kamile Tavil’in (40) olay yerinde öldüğü belirlendi. Kazada yaralanan kişiler bölgeye ulaşan Jandarma, AFAD, 112 personeli ve vatandaşlar tarafından yola çıkarıldılar. Kazada minibüsün şoförü Hamit Küçük, yolculardan Latife Şafak, Ayfer Bilginer, Binnur Ceylan, Tülay Geçer, Ali Hakan Uçur, Özlem Uçur, Berk Atar yaralandı. Kazada yaralananlar Borçka Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındılar. Kazaya ilişkin soruşturma başlatıldı.

Yaralılardan biri hava ambulansı ile Camili’den Trabzon’a nakledildi

Camili’de meydana gelen kazada yaralananlardan bir vatandaş Artvin Valisi Kemal Cirit’i aradı. Yaralılardan birinin durumunun ağır olduğunu belirtmesi üzerine Vali Kemal Cirit, Trabzon’dan hava ambulansını talep etti. Hava ambulansı Camili’ye gelerek ağır yaralı vatandaşı Trabzon KTÜ Araştırma Hastanesi’ne nakletti. Diğer yaralıların tedavisine başlanırken, kazanın nedeni ise araştırılıyor.

Uğur Köyü girişinde uçuruma yuvarlanan aracın Rize ilinde özel bir firmaya ait yerli turistleri taşıyan tur minibüsü olduğu tespit edildi. Kazada ölen ve yaralananların Artvin dışından Camili Bölgesi’ni gezmeye gelen tur kafilesinin yolcuları olduğu öğrenildi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 29.07.2015 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Borçka’daki Kazada Ölü Sayısı 2’ye...
 » Artvin’de Trafik Kazası 2 Ölü 1’i A...
 » Karadeniz İsyandadır Platformu: "Me...
 » Artvin Şoförler Ve Otomobilciler Od...
 » Borçka’da Trafik Kazası 2 Ölü 2 Yar...
 » Arhavi Yasta...
 » Hopa’da Otel’de Çıkan Tartışma Kanl...
 » Artvin Valisi Cirit Arhavi, Hopa Ve...
 » Yusufeli’nde Kaza 4 Ölü 9 Yaralı...
 » Artvin’in Seyit Onbaşısı Hayatını K...
 » Cezaevi Aracı Devrildi. 1 Şehit 16...
 » Esenkıyı Tünel Girişinde 4 Araç Bir...
 » Artvin İl Genelinde Yağışlar Hayatı...
 » Arhavi’de Tır Otomobile Çarptı: 2 Ö...
 » Tuncer Ergüven Hayatını Kaybetti...
 » Onun Organları İle 3 Kişi Hayata Tu...
 » Artvin Lif-levha Fabrikası Emekçile...
 » Chp Artvin İl Örgütü Basınla Kahval...
 » Artvin'e Anjiyo Merkezi Açılıyor...
 » Chp Artvin Milletvekili Bayraktutan...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...