Artvin’de Trafik Kazası 2 Ölü 1’i Ağır 4 Yaralı

21/12/2014 10:26

Eğlenceden Dönen Gençler Büyük Bir Trajedi Yaşadılar.


Haber: Hayati AkbaşArtvin Çoruh Üniversitesi’nde düzenlenen Koliba konserinden dönen öğrenciler kaza yaptılar. Kazada iki öğrenci öldü, biri ağır dört öğrenci de yaralandı.

Edinilen bilgiye göre Artvin Merkez Köprübaşı mevkiine 100 metre mesafede 08 AL 700 plakalı jeep yoldan çıkarak yol kenarında duran tıra arkadan çarptı. Kazada jeep tanınmaz hale gelirken, aracın içerisinde bulunan Duygu Dağ (19), İbrahim Dabak (22) ve Lale İnan (18) ağır şekilde yaralanırken, yine araçta bulunan Mert Yener (19), Barış Can Orhan (19), Büşra Usta (19) ise hafif şekilde yaralandılar. Olay yerine gelen 112 Acil Servis ve İl AFAD Kurtarma timi aracılığıyla araçtan çıkarılan yaralılar Artvin Devlet Hastanesi’ne kaldırıldılar. Burada ağır yaralılardan Duygu Dağ ve İbrahim Dabak’a yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadılar. Yaşam mücadelesini kaybeden Duygu Dağ ve İbrahim Dabak’ın cenazeleri hastanenin morguna kaldırıldı. Yaralılardan Lale İnan’ın ise durumunun ağır olduğunu ve beyninden aldığı hasar nedeniyle ameliyata alındığı öğrenildi. Lale İnan’ın hayati tehlikesi bulunduğu bildirildi. Diğer yaralılar Mert Yener, Büşra Usta ve Barış Can Orhan ise vücutlarının çeşitli yerlerinde bulunan kırıklardan dolayı Artvin Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındılar.

Eğlence trajediye döndü

Biri Erzurum Atatürk Üniversitesi’nde diğerleri ise Artvin Çoruh Üniversitesi’nde okuyan 3 kız 3 erkek arkadaş Artvin Havuz Kafe’de düzenlenen Koliba konserinde eğleniyorlardı. Konser bitiminin ardından araçlarına binen gençler Varyant yolda bir süre gezinti yaptıktan sonra yurtta kalan kız arkadaşlarını yurda bırakmak için geriye döndüler. Artvin Merkez Köprübaşına 150 metre kala yoldan çıkan araç, yol kenarında duran tıra arkadan çarptı. Araç çapmanın şiddeti ile tanınmaz hale geldi. Eğlenceden dönen arkadaşların yolu burada ayrılmıştı. Kazada iki öğrenci ölürken, biri ağır dört öğrenci ise ağır şekilde yaralandı. Yaralılardan Lale İnan’ın ise durumunun ağır olduğu ve hayati tehlikesinin bulunduğu belirtildi. Kazada ölen öğrencilerden İbrahim Dabak’ın Erzurum Atatürk Üniversitesi’nde okuduğu ve eğlence için Artvin’e geldiği ve Erzurum’un Uzundere ilçesi nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenildi. Kazada ölen Duygu Dağ’ın ise Artvin Yusufeli ilçesi nüfusuna kayıtlı olduğu ve Artvin Çoruh Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencisi olduğu öğrenildi. Durumu çok kritik olduğu ve haber hazırlanırken halen ameliyatta olan Lale İnan’ın ise Mersin ili nüfusuna kayıtlı olduğu ve Artvin Çoruh Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümü öğrencisi olduğu belirlendi. Kazada yaralanan Büşra Usta’nın Yusufeli ilçesi nüfusuna kayıtlı olup Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencisi olduğu, diğer yaralı öğrencilerden Mert Yener ve Barış Can Orhan’ın ise yine Artvin Çoruh Üniversitesi Makine bölümü öğrencileri oldukları ve Artvin Merkez nüfusuna kayıtlı oldukları öğrenildi.

Artvin Devlet Hastanesi acil servisinde ağıtlar yükseldi

20 Aralık 2014 Cumartesi 23. 30 civarlarında Artvin Devlet Hastanesi Acil Servisi’nin önü hınca hınç doldu. Kazayı haber alanlar Acil Servisi’ne akın ettiler. Acı haberi duyan üniversite öğrencileri de arkadaşlarından haber alabilmek için hastaneye koştular. Acı haber ağıtların yükselmesine neden olurken, kazada çocukları yaralı kurtulan aileler buruk sevinç yaşarlarken, kazada ölenler için ise büyük bir üzüntü yaşandı. Kazayı haber alan Artvin Vali Yardımcısı Hasan Ongu ile Artvin Çoruh Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fahrettin Tilki’de Artvin Devlet Hastanesi’ne gelerek kaza ile ilgili bilgi aldılar.

Kazayla ilgili olarak Artvin Cumhuriyet Savcılığı tarafından soruşturma başlatılırken, kazanın nedeni de araştırılıyor. Kazada ölen öğrencilerin ailelerine Artvin Çoruh Üniversitesi ve Artvin Devlet Hastanesi yetkilileri tarafından bilgi verilirken, Duygu Dağ’ın ailesi gece geç saatlerde Artvin Devlet Hastanesi’ne ulaştı. Acı haberi alan ailenin feryatları ise yürekleri dağladı. Ağır yaralı olan Lale İnan’ın ailesinin ise Mersin’den yola çıktıkları bilgisine de ayrıca ulaşıldı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 21.12.2014 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Borçka - Macahel Yolunda Tur Minibü...
 » Artvin - Borçka Karayolu’nda Kaza:5...
 » Artvin Çoruh Üniversitesi Hızla Büy...
 » Artvin’e Acı Düştü...
 » Borçka’daki Kazada Ölü Sayısı 2’ye...
 » Karadeniz İsyandadır Platformu: "Me...
 » Yusufeli’nde Korkutan Helikopter Ka...
 » Ahmet Alpaslan’dan Haber Var...
 » Otel Ortaklarının Tartışması Kanlı...
 » Artvin Khb Gn.sekreteri Akalın, Viz...
 » Kaymakamlar Ve Mülki İdare Amirleri...
 » Artvin’de 4 İlçe Kaymakamı Ve Bir V...
 » Artvin'de Bir İlk...
 » Dikkatsizlik Ve Aşırı Hız Hopa’da Y...
 » Artvin İl Genelinde Yağışlar Hayatı...
 » Artvin'de Protokol Telesiyejde Asıl...
 » Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası...
 » İşkur 2013 Yılında 671 Bin Kişiyi İ...
 » Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü B...
 » Artvin’de Kaza 1 Ölü 3 Yaralı...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Arhavi’de Kurdoğlu Ailesinin Acı Gü...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...
 » Hopa Esnaf Odasında Osman Küçükali...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...