Halk Oyunları Ekibi'nden Konya’da Büyük Başarı

09/12/2014 07:42

Arhavi Gençlik Merkezi Halk Oyunları Ekibi'nden Konya’da Büyük Başarı.


Haber: Necmettin NumanoğluTürkiye Halk Oyunları Federasyonu ( THOF ) Gençlik Merkezleri tarafından düzenlenen Türkiye Halk Oyunları Yarışması Konya’da yapıldı. Arhavi’yi temsil eden Arhavi Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürlüğü’ne bağlı Gençlik Merkezi Halk Oyunları ekibi ilçeye Türkiye birincisi olarak dönerek büyük bir sevinç yaşattılar.

Konya 100. Yıl Spor Salonu’nda düzenlenen Düzenlemeli Dal Türkiye Finali’nde Arhavi Gençlik Merkezi Halk oyunları ekibimiz sunmuş oldukları performansla göz doldurdular. Ekip, başarılı performansı sonrasında 92, 5 puan alıp 1. olarak rakiplerini geride bırakmasını bildi. Alınan bu güzel neticeden ötürü Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, Arhavi adına büyük gurur duyduğunu belirterek, “Konya’da 14-18 Yaş Türkiye Şampiyonası finalinde ilçemizi başarıyla temsil edip ve büyük moral depolayıp Türkiye birinci olarak ilçemize dönen kafileyi tebrik ediyorum ” şeklinde konuştu. Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erol Tosun ise, Arhavi’yi layığı ile temsil eden halk oyunları ekibini tebrik ederek başarılarının devamı temennisinde bulundu.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 09.12.2014 tarihinde Necmettin Numanoğlu tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin Sizinle Gurur Duyuyor...
 » Artvinli Folklorcular Türkiye Birin...
 » Artvin’de Kar Nedeniyle Hayat Durdu...
 » Arhavili Folklorcular İstanbul’dan...
 » Arhavi 2 Önemli İsmini-değerini Kay...
 » Arhavi’de Halk Oyunları Şölenine...
 » Artvin’e Birincilik Madalyası İle D...
 » Artvin Ekibi Türkiye Şampiyonu Oldu...
 » Başkan Özgün’den Folklorculara Jest...
 » Arhavi’de Halkoyunları Şöleni Başla...
 » Arhavi Hafta Sonu Futbola Doydu...
 » Arhavili Sezgin Pişmişoğlu Güreş’te...
 » Arhavispor İlk Yarıyı Lider Olarak...
 » Resul Dindar Konseri Tek Kelime İle...
 » Artvin’de Mhp Aday Tanıtım Mitingle...
 » Artvin’de Halkoyunları Yarışması Al...
 » Türkiye’nin En Eski Fuar Organizasy...
 » Arhavi Önemli Bir Organizasyona Dah...
 » Gürkan Ticaretten Arhavi’de Müzik Z...
 » Arhavi Kaymakamından Belediyeye Ziy...En Çok Okunan Kültür-Sanat Haberleri
 » Artvin’de Diktatör İsimli Oyuna İzi...