Artvin’de Mhp Aday Tanıtım Mitinglerine Başladı

17/04/2015 10:45

Milliyetçi Hareket Partisi (mhp) İl Merkezi Ve İlçeler Olmak Üzere Aday Tanıtım Mitinglerini Başladı.


Haber: Hayati AkbaşMilliyetçi Hareket Partisi(MHP) Aday Tanıtım mitinglerine devam ediyor. 7 Haziran’da gerçekleşecek olan genel seçimler öncesi adaylarını belirleyen Milliyetçi Hareket Partisi aday tanıtım mitinglere başladı. MHP İl örgütü önceki gün yoğun bir gün geçirdi. Aday tanıtım toplantılarının sabah erken saatlerinde Şavşat ilçesinden başlayan MHP’liler ardından Ardanuç ilçesinde devam ettiler. Son olarak ise Artvin merkezde yoğun katılım eşliğinde sürdürdüler.

Artvin Valilik önünde gerçekleşen mitinge MHP İl Başkanı Serdar Kılınç, Milletvekili Adayları Muhammet Altunal, Rafet Abay, Merkez İlçe Başkanı Ekrem Kurt, Kadın Kolları Başkanı Fatma Altuntaş, Ocak başkanı İrfan Kuzu, İlçe Başkanları, eski İl ve ilçe başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program Artvin halk oyunları gösterisiyle devam etti. Mitingde ilk olarak kürsüye Milliyetçi Hareket Partisi Artvin İl Başkanı Serdar Kılınç çıktı. Göreve gelirken farklılık yaratmak amacıyla yola çıktıklarını ifade eden Serdar Kılıç aday tanıtım programlarını doğudan başlattıklarını ifade etti.

Kılınç konuşmasında: "Bazı siyasi partiler bu ilde temayül yaptı. Hiç bir seçimde burada sandıkları açmadı. Buradan götürdüler. Artık yolda ne yaptılar onu Allah bilir. Biz genel merkezimizden de icazet alarak dedik ki MHP'nin hedefi bu milletin bekası için iktidara gelmektir. Bu iktidara gelebilmek için sadece Milliyetçi Ülkücü hareketin tabanlarından gelecek oylarla değil Müslüman Türk milletinin oylarıyla bunu başaracağımızı hissettiğimiz için, aday belirleme sürecinde teşkilat temayülünün yanı sıra farklı dünya görüşüne sahip insanların fikirlerini de aldık. Dedik ki Artvin'de MHP adayı olarak kimi görmek istersiniz ve adlarına imza aldık. Bizim hayatımızda riya yoktur riyaya da sebebiyet vermemek için böyle bir çalışma yaptık. Bu çalışmalar sonucunda Muhammed Altunal ve Rafet Abay isimleri yüzde 90 gibi oranla öne çıktı. Genel Başkanımızda buna onay vererek adaylarımızı destekleyerek bizi 7 Nisan akşamı onurlandırdı.

Bugün Şavşat'ta ki aday tanıtım programımızda Milliyetçi, ülkücü, vatansever, Atatürk sevdalılarını bir arada görmeye dayanamayanlar, ellerine telefonları almış aralarında resmi görevlilerde var, mitingimize katılanların fotoğraflarını çekip isimlerini alarak bir yerleri arıyor kendilerince fişliyorlar. Burada MOBESE var. İstediğiniz kadar çekin. Şunu unutmayın. Doğarken Allah iki tarafımıza da melek vermiş. Bizim hatalarımızı doğrularımızı onlar yazıyor. Bazı ilçelerde bizimle görüşen bize gönül veren, kamu çalışanları, işçi ve İş Kur'dan çalışan dostlarımız var. Bugüne kadar hiç kimsenin özeline karışmadık. Hiç kimsede bana teşkilatta görev aldığım sürede git şu mitingde bizden kimse var mı, kontrol et gibi bir şey demedi. Buna hiç gerek duymadık. Bu acizliktir. Biz de büyüklerimizin çizgisinden gittiğimiz için bunu yapmıyoruz.

Ben buradan sesleniyorum mitingimizde ki insanları sağa sola şikayet ederken şapkanı önüne köy. Deki bu millet bugün neden MHP'yi destekliyor. Bu millet sizin mağduriyet rolünüze inanarak size destek verdi. Unutmayın ki mağdur olanlar, bir gün mazlum olmaya kalkarsa sizleri yücelten bu millet gün gelir sizi tepe aşağıya indirir" dedi.

Bizi görmeyen göz, bizi duymayan kulak kalmayacak sloganıyla yola çıktıklarını ifade eden Serdar Kılınç, aday tanıtımını açık alanlarda yapmalarında ki amaçlarının samimiyetlerini herkese göstermek olduğunu söyledi. Kılınç; "Bizim samimiyetimiz menfaat için değil, Allah içindir vatan içindir. Artvin'de tarih yazmak için yola çıktık” dedi.

Artvin'in bir çok sorunu olduğunu kaydeden Serdar Kılınç bu sorunların başında Yeni Yusufeli İlçesinin kurulması olduğunu belirtti. Kılınç; "2009'dan bu yana Yeni Yusufeli için hiç bir şey yapmayanlar Yusufeli İlçesinde konut sayısını artırdılar. Yeni İlçeye dair hiç bir şey yapılmadı. Biz çocukken oynardık kumsallarda, topraklarda araçlarla şimdi seçim zamanı gelmişler araçlarla Yeni İlçe yerinde milleti kandırmak için oyun oynuyorlar. 12-13 senede yapamadıklarını bir buçuk senede mi yapacaklar. Yapacaktınız şimdiye kadar kimse size yapmayın mı dedi. Yoksa amacınız Yusufeli Halkı buradan göç etsin, Artvin'in nüfusu azalsın da buralarda HES'leri, madenleri daha kolay çıkarmak mı?" diye konuştu.

Kılınç Milletvekili Adayları Altunal ve Abay'a çıktıkları yolda Allah'tan yardım dileyerek başarı dilekleriyle konuşmasını sonlandırdı.

Ardından kürsüye Milliyetçi Hareket Partisi 25. Dönem 2. Sıra milletvekili adayı Rafet Abay çıktı. Abay doğal konuşmasıyla alanda bulunanlardan bol bol alkış aldı. Bu görevin kendisine verilmesinden dolayı çok gururlu ve mutlu olduğunu ifade eden Rafet Abay bu ülkeye hizmet etmek için aday olduğunu ifade etti.

Abay konuşmasında; “Karşımızda 12 yıllık bir iktidar var. Ekonomi sorun, Terör sorun, dış ilişkiler sorun bu sorunları gördüğümüz için ben bu sorunları milletime anlatayım diye siyasete girdim.

Bu ülkenin ekonomisi 3 kağıt ekonomisi ile yönetiliyor. Al kozu ver papazı. Dolar, Faiz ve Türk parası. Türkiye'de üretim ekonomisi yok. Üretimi olmayan ülkede üç kağıt ekonomisi devam eder. Üç kağıt ekonomisi ile hiç bir ülke kalkınmamıştır. 12 yıldır bu ülkeyi yönetiyorlar. Ekonomi bitmiş, terör dersen konuşacak kelime kalmadı, dış ilişkiler bitti. Buna dur demenin zamanı geldi. Şimdi terör örgütünden niye çekiniyorsunuz. Ne açılımı. Açılım diye bir şeyi kabul etmiyoruz. PKK bir terör örgütü eroin tüccarı, PKK ile anlaşmak kelimesi bile kötü. Bizim doğumuz Musul. Doğu sorunu diyorlar. Kimse bizi benim haritamın içinde sıkıştıramaz. Bunu düşünenler 7 Haziran'da yanıldıklarını anlayacaklar. O yüzden diyorum ki Milliyetçi Hareket Partisine oy verin.

Bizim vatanımıza, ülkemize, milletimize, bayrağımıza göz diken kim olursa olsun babam bile olsa onun leşini bile ülkemizde barındırmayız. Açılım denen şey aldatmacadır. Bu PKK sorununu biz MHP olarak halledeceğiz. Ben bürokrat değilim kimseden korkum yok. Yolun sonuna geldik. Sizin oyunuzu istiyoruz.

Ben bir aile babası olarak eşime çocuğuma iyi baktığımda iyi bir baba, anne babama iyi baktığımda iyi bir evlat, komşumda mahallemde iyi göründüğümde iyi bir insan oluyorum da vatanımı, milletimi çok sevdim diye ırkçımı oluyorum? Asla tehditlerden korkmayın, bu vatan bizimdir” ifadelerine yer verdi.

Son olarak Milliyetçi Hareket Partisi 25. Dönem 1. Sıra milletvekili adayı Muhammet Altunal konuşmasını gerçekleştirdi. Altunal konuşmasında; Çok değerli, hemşehrilerim, kardeşlerim, yol arkadaşlarım. Teşkilatımla birlikte hepinizi muhabbetle sevgiyle, saygıyla selamlıyorum. Arhavi’yi, Hopa’yı, Borçka’yı, Murgul’u, Yusufeli’ni, Ardanuç’u, Kemalpaşa’yı, Artvin’i, memleketin her zerre taşını toprağını, ilimizde yaşayan büyük küçük herkesi, sevgiyle, saygıyla selamlıyorum. İlçelerden gelip burada bizimle olan kardeşlerime, şükranlarımı sunuyorum.

Artvin olarak bugün, çok farklı heyecanları aynı anda yaşıyoruz. Bugün partimiz Artvin'in aklı seliminin, hemşehri olmanın, aynı havayı solumanın aynı yağmurda ıslanmanın, komşu yaylalarda hayvan otlatmanın, cefrikada atmaca tutmanın heyecanını, Kafkasör’de boğa güreştirmenin, Şavşat’ta kar üstü Karakucak güreşlerinin tutkusunu, Barhal’da raftingin, Arsiyan’da dağ yürüyüşünün, Borçka’da akordeonun, Arhavi’de tulumun ritimlerinin birleştiği, Ardanuç’ta dönerin, Mavi Ay'da mıhlamanın, soğuk suda mısırın, Enis Abi’de köftenin, Bombacıda tostun, Laşet’te peynir eritmesinin, Pınarda alabalığın aynı tadı verdiği bir Artvin mozaiği haline geldi bugün partimiz.

Sabahleyin Şavşat'ta yağan karda üşürken öğlen vakti güneşle kavrulmaktır Artvin. Ve böyle bir coşkuyla ülkeyi sevmektir Milliyetçi hareket.

Siz değerli kardeşlerimle bizler siyaset üstü bir noktada, aynı çarpan kalpler dizesi olarak Artvinlilik esası etrafında toplandık. Tüm ideolojilerimizden arınarak bugün burada Artvin ve Artvinlilik üst kimliği ile bir ağaç gibi hür bir orman gibi kardeşçesine bir ve beraberiz, bir aradayız. Artvin'in zenginliği olarak gördüğümüz tüm kültürel farklılıkları birbirinden ayırmak, birbirine rakip ve düşman göstermek kimin haddinedir? Aynı cenazede birlikte gözyaşı döken bizler değil miydik? İstiklal Marşı’nı dinlerken, Atatepe’de bütün heybetiyle Türk Bayrağı'nın dalgalanışını izlerken hepimizin yüreği kabarmıyor mu? Mustafa Kemal Atatürk, Kazım Karabekir bu toprakların mayasını yoğururken, Artvin dağının, Genya’nın Karçalların eteklerinde dolaşan her renk aynı topraklara, aynı kardeşlik mayasını atıyor. Dağın bir yamacında esen rüzgar, diğer yamayı yalayarak ısıtıyor. Borçka'nın nefesi Artvin'e geliyor. O nefes Artvin'den Yusufeli’ne gidiyor. Bizim rüzgarımız bizim nefesimiz dalga dalga tüm Artvin'i sarıyor. Çünkü biz sevgi diliyle konuşuyoruz. Çünkü biz Artvin diliyle konuşuyoruz. Biz, aynı güneşin, aynı rüzgarın, aynı dağın çocukları olarak bugün burada buluştuk.

Hepimiz kardeşiz, hepimiz biriz. Ben ise sizin bir evladınız, bir parçanızım, Artvin’de bacası tüten her evin temsilcisi, nefes alınan her yuvanın nişanesi benim. Hastanedeki hastanın çaresi, Ankara’da kalacak yeri olmayanın hancısı, işsizlere iş imkanı Artvin'in geleceği yine biz olacağız. Artvinliye devletin yumuşak ve güçlü elini dokunduracak. Devlet ananın sıcak elini omuzlarda hissettireceğiz.

Kardeşlerim, Kısaca Artvin’de hayata geçirmeyi planladığımız projelerimizden bahsetmek istiyorum. Kafkasör Peynir adı altında bir peynir markası yaratacağız. Üstelik süt köylülerden günlük ve organik olarak satın alınacak. Şavşat, Ardanuç ve Arhavi ilçe merkezlerinde kuracağımız süt fabrikalarında yüzlerce genç kardeşimize iş imkanı sağlayacağız.

Kardeşiniz olarak avukatlık yapıyorum ama aynı zamanda hayvancılık sektörünün de içinden geliyorum. Sütünü fabrikaya satan köylünün cebine her gün sıcak para girecek. İlçe merkezindeki fabrikada gençler istihdam edilecek. Çiftçi kalkınacak, köylü kalkınacak. Bu konuda Sütaş’ın üst düzey bir yetkilisiyle görüştük, bize her türlü Ar-Ge ve Proje desteğini vereceklerini söylediler. Artvin Peynirini üretip dünyaya satacağız. Bugüne kadar böyle bir projenin hayata geçirilmemesini de şaşkınlıkla karşılıyoruz. Yine Memleketimiz ormanlarından kesilen ağaç tomruk olarak dışarı satılıyor. Borçka'da modern bir ağaç entegre fabrikası kurarak hem katma değeri yüksek ürünler üreteceğiz. Hem de gençlere yeni iş imkanları oluşturacağız. Ürünü Artvin dışına satarak Artvin’e dışarıdan içeriye doğru bir para akışını sağlayıp refah seviyesini artıracağız.

Yine Turizmde Artvin’i şaha kaldıracak projeleri hayata geçireceğiz. Ev pansiyonculuğu ve yayla turizmini teşvik edip gerekli projeleri hazırlayarak alt yapı desteği sağlayacağız. Bacasız sanayi olan turizm sektörü, barındırdığı eşsiz doğal güzellikleri nedeniyle Artvin için büyük önem arz etmektedir.

Artvin'in ayrıca büyük bir hastaneye ihtiyacı vardır. Artvinli kardeşlerimin gidip de Rize’de, Trabzon’daki hastanelerde sevdiklerinden dostlarından uzakta tedavi olma zillet ve utancından kurtaracağız. Hopa-Arhavi arasında büyük bir şehir hastanesi kuracağız. Her hastalığın tedavisi burada olacak. Artvinli hiç bir zaman hiç bir hastalıkta Artvin dışındaki bir hastanede tedavi olmak zorunda kalmayacak.

1-Belediye olma hakkı elinden alınan belde belediyelerine yeniden belediye statüsü vereceğiz. Ersisin, Damarın, Meydancığın yüzünü yeniden güldüreceğiz. 2-Artvinde bizden sonra HES yapılmayacak. İnşası devam edenler dışında hiç bir HES projesine izin vermeyeceğiz. Artvin’in dereleri özgür akacak çiçekleri özgür açacak kelebekler özgür uçacak. 3-Doğal hayata ve çevreye yönelik her türlü yıkım ve tehdide karşı mücadele edeceğiz. Carattepe'nin bekçisi biz olacağız. 4-Bim- Şok, 101 gibi marketler zincirlerini şehir dışına taşıyarak küçük esnafımızı koruyacağız. Bakkalları, dükkanları kapital sermayeye esir etmeyeceğiz. 5-Uyuşturucuyla mücadele noktasında gereken hassasiyeti göstereceğiz. Gençlerimizi her türlü kötülükten koruyacağız. 6-Berta'ya PTT şubesi açacak ve Jandarma Karakolu kuracağız. 7-Doğasını, tabiatını madene feda eden Damar ve Murgul halkının Cengiz İnşaattan daha çok pay almasını sağlayacağız. 8-Ardanuç İlçemize yeniden adliye kurulmasını sağlayacağız. Ardanuç adliyesine kavuşacak. 9-Yusufeli'nin yeni yerleşim yeri sorununu kalıcı olarak çözecek ve kamulaştırma bedelini artıracağız. 10-Partinin değil bütün Artvin’in milletvekili olacağız, ayrım yapmadan herkesi kucaklayacağız. 7 Haziran'da millet olarak sandığa gidecek ve mührü elimize alacağız. İşte o zaman söz söyleme sırası bizde olacak. Kendini seçip oraya götüren makamlara layık gören bu halkı unutanlara, ihanet edenlere Milletimiz sandık başında cevabını verecektir.

Bim-A101, Şok gibi marketler zinciri karşısında rekabet edemeyip kapanan, iflas eden bakkal Ahmet Amca o gün kararını çok iyi verecektir. Barajdan dolayı mezarları bile sular altında kalan Yusufeli halkı sandığa gidecek ve orda kararını verecektir. Köprü yapma vaadiyle 13 yıldır kandırılıp oyu alınan Behlivan halkı aldatılmış olmanın verdiği ıstırapla seçim sandığına gidecek ve oyunu kullanacaktır.

Kaymakamı sürülen, Adliyesi kapanan Ardanuç seçim sandığında en doğru kararı verecektir. Bir tane bile uzman doktoru olmayan Borçka Devlet Hastanesinde yaşanan trajedi karşısında Borçka halkı sandıkta gereken cevabı verecektir. Artvin’den milletvekili adayı olmak için bu şehirde yaşamak gerekir. Bu şehrin havası solumak, insanıyla omuz omuza aynı cenazede saf tutmak gerekir.

Artvin’de yaşamak çiledir, çabadır, çalışmadır, heyecandır, inançtır, sevdadır, Yürektir, şuurdur, sabırdır, kavgadır, mağduriyettir, mahkümiyettir. Bu nedenle beklerdik ki, milletvekili adayı olan diğer arkadaşlarım Artvin’de yaşasın, bu memleketin havasını solumuş olsun. Artvin'in çeşmelerinden çamur akan suyunu bizimle içmiş olsun. Bize el olmasın, gayrı olmasın, başkası olmasın, ulaşılmaz olmasın, Yusufeli’nin yeni yerleşim yeri konusunda halkının taleplerine kulak tıkamasın, kamulaştırma bedelleri noktasında halkına cimri davranmasın. Büyük baronlara cömert olduğu kadar Yusufeli'ye de cömert olsun. Biz isterdik ki kim hizmet edecekse o gelsin. Ailesini, bir kere bile Artvin’e getiremeyen zihniyetin Artvin’den milletvekili olmasının artık sorgulanma zamanı gelmiştir.

Eyy Artvin halkı artık diriliş zamanı gelmiştir. Bu memlekette yaşayıp temayül yoklamasında önlerde çıktığı halde haksız yere elenen milletvekili adayı arkadaşlarım görmüştür ki iktidar dürüstlüğü, vefayı unutmuş, en büyük vefasızlığı önce Artvinliye yapmış sonrada kendi partilisine yapmıştır. Bu koşullarda ben yürekten duygular ve samimiyet içinde sizi Ankara’da temsil edecek ve dertlerinize deva olacağım. Seçildiğimizde duayen siyasetçi, Artvin’in medarı iftiharı değerli bakanımız Hasan Ekinci Artvinliye nasıl hizmet ettiyse biz de öyle aşkla, sevdayla çalışacak ve hizmet edeceğiz. Ondan hep destek alacak ve hizmetlerimizde onun fikirlerinden yararlanacağız. Bizi arayan herkesin telefonuna çıkacak ve vatandaşımızın hiç bir sorununa ilgisiz kalmayacağız. Artvin halkı bilecek ki en kötü günde, en derin çukurda her şeyin bitti dendiği yerde, bir el size uzanacak ve size ışık saçacak.

Artvin halkı bilecek ki sizin en kötü gününüzde biz sizin yanınızda olacağız. Sizin bir yarınız, öteki yarınız biz olacağız. Biz Türkiye milletvekili değil Artvin milletvekili olacağız Artvin. Biz onun bunun adamı değil, vakfın derneğin cemiyetin adamı değil Artvinlinin adamı olacağız Artvinlinin. Tek referansımız siz olacaksınız. Bizim derdimiz Siirt'te yurt yaptırmak değil Artvin'de ki bir annenin kanayan gözyaşını dindirmektir. Bizim önceliğimiz Artvinlidir. Sizden başka gündemimiz olmayacak, sizden başka gücümüz olmayacaktır. Sizden aldığımız güç ise bize Ankara’yı değil dünyayı fethettirir.

Eyyy Artvin, bu işi birlikte başaracağız. Bu topraklarda ilahi bir güç vardır. Türkiye’nin uyanışı Türkiye'nin kurtuluşu Artvin’den geçer. Ülkendeki kuşlardan ne haber vardır. Mezarlardan bile yükselen bir bahar vardır. Aşk cellâdından ne çıkar mademki yâr vardır. Yoktan da vardan da öte bir Var vardır. Hep suç bende değil beni yakıp yıkan bir nazar vardır. O şarkıya özenip söylenecek mısralar vardır. Sakın kader deme kaderin üstünde bir kader vardır. Ne yapsalar boş göklerden gelen bir karar vardır. Gün batsa ne olur geceyi onaran bir mimar vardır. Yanmışsam külümden yapılan bir hisar vardır. Yenilgi büyüyen bir zafer vardır. Sırların sırrına ermek için sende anahtar vardır. Göğsünde sürgününü geri çağıran bir damar vardır. Senden umut kesmem kalbinde merhamet adlı bir çınar vardır. Eyy Artvin kaderin üstünde bir kader vardır. Bu kaderi sizin buradaki varlığınız şekillendiriyor. Yüksek sesle diyorum, inanmış bir kalple çağrıda bulunuyorum: Dürüst olacağız, siz olacağız, biz Artvin'de bu seçimi birinci parti olarak alacağız.

Halkına Yabancı milletvekillerine karşı “Bizimle Yürü Artvin. ” Adaletsizliğe, ahlaksızlığa, asayişsizliğe, kutuplaşmaya, kavgaya, kargaşaya, karanlığa karşı "Bizimle Yürü Artvin. ” 1 katrilyon 370 trilyon liraya yaptırılan, aylık sabit giderleri 21 milyon lira olan bin 150 odalı kaçak saraya karşı “Bizimle Yürü Artvin. ” AKP-HDP-PKK ve küresel şarlatanlara karşı "Bizimle Yürü Artvin. " İhanete karşı "Bizimle Yürü Artvin. " Çözülmeye ve çürümeye karşı "Bizimle Yürü Artvin. " İşsizliğe, yoksulluğa ve yolsuzluk çetelerine karşı "Bizimle Yürü Artvin. " HES’lere ve Cerattepe Madenine karşı “Bizimle Yürü Artvin. " Murgul’da siyanürcülere karşı “Bizimle Yürü Artvin. " Kamulaştırmalarda halkının mezar parasını ödemeyen cimrilere karşı “Bizimle Yürü Artvin. " Toprağını ekemeyen çiftçilerimiz, siftah yapamayan esnaflarımız, muhtaç ve düşkün kardeşlerim, boş tencerelerin önünde gözyaşı döken analarımız size sesleniyorum, fakirliğe ve çaresizliğe karşı "Bizimle Yürüyün. " İşsiz bırakılan, sınavlarda hakkı yenilen, azarlanan ve horlanan geleceğimizin güvencesi gençlerimiz sizlere diyorum, haksızlıklara karşı "Bizimle Yürüyün. " Sefalet içinde yaşayan hemşehrilerim safahat içindeki soyguncu azınlığa karşı "Bizimle Yürüyün. " Huzurlu bir Artvin ve mutlu yarınlar için, çocuklarımızın yarınları için "Bizimle Ol Artvin. "

7 Haziran'da destan yazmaya var mısınız? 7 Haziran'da ihanetin kökünü kazımaya hazır mısınız? 7 Haziran'da AKP'yi silecek, Artvin’de MHP'yi yükseltecek misiniz? Çok çalışacak mısınız? Başımızı dik tutacak mısınız? Artvin’de tarih yazacak mısınız? Rabbim hepinizden razı olsun. Artvin’in geleceği sizlersiniz. Yarınlarımızın güvencesi ve partisi Milliyetçi Hareket partisidir” ifadelerine yer verdi.

Altunal konuşmasını Dedem Korkut'tan esinlenerek yeni bir hayır duasıyla konuşmasına son verdi.

Miting slogan ve alkışlarla son buldu.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 17.04.2015 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin’de Mhp Aday Adaylarını Tanıt...
 » Mhp Ardanuç Ve Şavşat Mitinglerinde...
 » Akparti Yusufeli Mitinginde Gövde G...
 » Muhammet Altunal Elini Sıkmadığı Va...
 » Artvin’de Partiler Meydanlara İndi...
 » Mhp Hopa Belediye Başkan Adayını Da...
 » Muhammed Altunal Bu Defa Kendini An...
 » Chp Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Artv...
 » Artvin’de Cerattepe İçin Gergin Top...
 » Başbakan Erdoğan Artvin’deydi...
 » Artvin’in Yüz Akı Faruk Çelik İle M...
 » Önal, Ardahan - Çıldır İzlenimlerin...
 » Başbakan Binali Yıldırım Artvin’de...
 » Davutoğlu Artvin’de Artvinlilerden...
 » Artvin’de Akparti Topbaş İle Gövde...
 » Mhp Hopa Ve Arhavi’de Seçim Bürolar...
 » Gazeteci İsmet Başar Chp’den Aday A...
 » Artvin’de Bizim Artvin Derneği Kuru...
 » Chp Artvin İl Örgütü Basınla Kahval...
 » İstanbul Feshane’de Artvin Rüzgârı...En Çok Okunan Politika Haberleri
 » Hopa Akparti Kadın Kolları Kongresi...
 » Chp Kemalpaşa İlçe Kadın Kolları Ge...
 » Artvin Chp Gençlik Kolları Kongresi...
 » Artvin Chp İl Yönetiminden Ardanuç’...
 » Chp'den Ohal'e Eşzamanlı 'hayır!'...