Arhavi Hafta Sonu Futbola Doydu

11/12/2012 10:55

Bal Liğinde İddiasını Sürdüren Arhavisporun Evinde Puan Kaybetmesi Üzdü.


Haber: Necmettin NumanoğluArhavi’yi Bal liginde ve Amatör liginde temsil eden, Arhavispor ve Arhavi Gençlik Spor hafta sonu kendi sahalarında oynadıkları maçlardan bir beraberlik ve birde galibiyet aldılar. Bölgesel Amatör Lig te mücadele eden Arhavi spor, Bayburt spor ile 0-0 berabere kalırken, Artvin amatör liginin açılış maçı da olan Arhavi Gençlik Spor Yusufeli spor’u 3-0 yenerek lige güzel bir başlangıç yaptı. Her iki takım da başarılı oyunlar çıkarmasına rağmen, özellikle Bal ligi maçındaki rakip Bayburt spor’un taraftarları yapmış oldukları taşkınlık ve olaylar nedeniyle maça gölge düştü.

Bölgesel Amatör Lig’de üst sıraları zorlayan Arhavispor kendi saha ve seyircisi önünde oynadığı maçta rakibine üstünlük sağlayamadı ve maçı 0-0 lık sonuçla bitirdi. Maç öncesi ve sonrası Bayburt spor takımı ile birlikte gelen yaklaşık 300 kişilik taraftar gurubu olaylar çıkararak taşkınlıklarda bulundu. Arabaların camlarını kıran taraftarlar bununla da yetinmeyip, attıkları taş sonucu bir vatandaşı yaraladılar. Polisin almış olduğu önlemler sonucunda rakip takım taraftarları ilçeden sorunsuz bir şekilde gönderildi. Maçın sonucundan çok Bayburt taraftarlarının olayları güne damgasını vurdu. Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu ve Kulüp Başkanı Hakkı Aytolan Arhavi taraftarını yatıştırmaya çalıştı. Başkan Hekimoğlu “Rakip takımın taraftarları art niyetli ve maçı izlemekten çok taraftarlarımızı kışkırtmak ve olaylar çıkartmak amacında idi. Kendilerine hiç yakışmadı. Dost iki kulübün aralarında oynanan maç maalesef kendini bilmez Bayburt taraftarın taşkınlığı sonucu gölgede kalmıştır” dedi.

Kulüp Başkanı Hakkı Aytolan “centilmenlikten uzak tamamen art niyetle bir araya gelmiş bu taraftar gurubunun yaptıklarını bize kimse izah edemez. Biz hiçbir maça taraftarımızı götürmüyoruz, onlarda getirmesinler. Güvenliğini sağlamak ve maçı huzur içerisinde seyrettirmek istediğimiz bu maçta, maalesef rakip taraftarlar maçında önüne çıktılar. ” dedi.

Polis olayların daha da büyümesini engellemek için yoğun çaba sarf etti. Rakip takım ve taraftarlar ilçeden güvenle gönderildi.

Arhavi Gençlik Spor Kulübü: 3 - Yusufelispor: 0

Öte yandan Artvin Amatör Ligi nin açılışında kendi saha ve seyircisi önünde başarılı bir maç çıkaran Arhavi Gençlik Spor kulübü rakibi Yusufeli spor’u güzel bir oyunla 3-0 yenmesini bildi. Bu sezon da aynı şekilde iddialı olduklarını dile getiren camia oynayacakları her maça final havasında çıkacaklarını söylediler.

Başarılı bir oyunu 3 golle süsleyen Arhavi Gençlik Spor Kulübünde, golleri Murat Seber(2) ve Uğur Altın(1) attı. Takımın hocası Ekrem Çelenk “lige çok iyi başladığımızı söyleyebiliriz. Rakiplerimiz bu yıl geçen yıla oranla daha fazla ve iddialı hazırlanmaktadır. Geçtiğimiz yıl ligi lider bitirdiğimiz gibi bu yıl da aynı şekilde bu başarıyı yakalayacağımıza inanıyorum. Tüm takım ve taraftarlarımızı Buna inansın” dedi.

Kulüp başkanı Murat Çorbacı da Alınan galibiyetle iddialı olduklarını ispatladıklarını, centilmence ve güzel futbolla Artvin Ligi’ni 1. tamamlamak istediklerini, kendi saha ve seyircisi karşısında alınan bu galibiyetten ötürü oyuncuları ve hocalarını tebrik etti.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 11.12.2012 tarihinde Necmettin Numanoğlu tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin Belediye Basketbol Takımı Fi...
 » Hopa Efsanesi Geri Döndü...
 » Eskişehirspor'un Hopalı Futbolcusu...
 » Artvin’de Futbol Heyecanı Başlıyor...
 » Artvin Hopaspor Profesyonel Şube So...
 » Bölgesel Amatör Lig Maçları Devam E...
 » Tebrikler Artvin 7 Martspor...
 » Gs Store Tır'ı Artvin'de...
 » Hopaspor Yoluna Devam Ediyor...
 » Serender Restaurant’tan Hopaspor’a...
 » Artvin Belediye Basketbol Takımı He...
 » Arhavi Bayan Voleybol Takımından Ta...
 » Artvin’de Haftasonu Spor...
 » Artvin Belediyespor Cumartesi Günü...
 » Artvin Amatör Lig Karşılaşmalarında...
 » Arhavili Sezgin Pişmişoğlu Güreş’te...
 » Artvin’de Oynanan Hopaspor– Arhavi...
 » Sahalarda Arhavispor Fırtınası Esme...
 » Arhavispor Bal Liginde İddiasını Sü...
 » Arhavispor Emin Adımlarla Zirveye Y...En Çok Okunan Spor Haberleri
 » Osman Kastan Iğdır Arasspor'da...
 » Hopaspor 2’nci Devreye 3 Yeni Trans...
 » Hopa'da Karate Kursu Açıldı...
 » Futbol Şenliği’nin 4. Etabı Gerçekl...
 » 2018 Yılı A. Hopaspor’un 3. Lige Çı...
 » Hopaspor'un Zirve Yarışı Sürüyor...
 » Yün Yumaktan Şampiyonluğa...
 » Artvin Boğları Lider Gittiği Urfa’d...
 » Artvin’de Kar Voleybolu Türkiye Şam...
 » Kayak İl Birinciliği Müsabakaları...