Artvin’de Film Fesivali Heyecanı Yaşanıyor

17/10/2014 08:34

"Artvin Altın Boğa Doğa Filmleri Kültür Ve Sanat Festivali" Heyecanı Yaşanmaya Başladı.


Haber: Hayati AkbaşArtvin Belediyesi tarafından 21- 25 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan ‘’Artvin Altın Boğa Doğa Filmleri Kültür ve Sanat Festivali” in ilk programı olan Fotoğrafçılık çalıştayı düzenlendi.

Artvin Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Artvin Altın Boğa Doğa Filmleri Kültür ve Sanat Festivali” Fotoğraf çalıştayı kapsamında ilimize gelen ünlü fotoğraf ustaları Faruk Akbaş ve Taner Günay Artvin’de fotoğrafçılarla buluştu.

Artvin Gençlik Merkezi konferans salonunda gerçekleşen Doğa fotoğrafçılığı söyleşisine, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin Fotoğraf Sanatı Derneği Başkanı Süleyman İnal, Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Kurul Özel, Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Ateş, Fotoğraf kulüpleri üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Program Artvinli Fotoğraf Sanatçısı Süleyman İnal ilimizde çekmiş olduğu fotoğrafların sunum gösterimiyle başlayıp ünlü fotoğrafçılar Faruk Akbaş ve Taner Günay’ın fotoğraf gösterileriyle devam etti.

Ardından sahneye çıkan Faruk Akbaş ve Taner Günay fotoğrafçılık hakkında salonda bulunanlara teorik bilgiler aktardı. Katılımcıların sorunlarına cevap verdiler.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, plaket törenine katılarak Faruk Akbaş Taner Günay ve Süleyman İnal’a plaket takdim etti.

Başkan Kocatepe, plaket takdimi sırasında yaptığı konuşmada Artvin’in tanıtımı noktasında fotoğraf sanatçılarına çok iş düştüğünü günümüz sosyal medyasının ise bunun en büyük ayağını oluşturduğunu söyledi. Kocatepe, ”Belediye olarak bu ilk çalışmamız. İnşallah seneye daha kalabalık bir ortamda bu çalıştayı yapmak nasip olur. Bizim amacımız Artvin’i madden ve manen yaşanılabilir bir kent haline getirmek” dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 17.10.2014 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Kafkasör Festivali Başlıyor...
 » Artvin’de 1. Uluslar Arası Altın Bo...
 » Coşkun Aral Artvin’de...
 » Artvin’de Muhteşem Bir Festival Haf...
 » Artvin’de Fotoğrafçılık Kursu Başlı...
 » Artvin’de Turizm Haftası Kutlama Et...
 » Uluslararası Kemençe Ve Horon Festi...
 » Bakan Taner Yıldız'dan Bir Acı Habe...
 » “Ankara'da Yusufeli’ni Bir Tadım Ya...
 » 7. Yeşil Yayla Festivali İçin Geri...
 » Artvin’de Öğretmenler Günü Mesajlar...
 » Üsküdar’da Artvin’liler Kahvaltıda...
 » Artvin’de Öğretmenler Günü Mesajlar...
 » Hopa’da 6 Ay Sürecek Bir Proje Başl...
 » Aryader Yayla Festivali Yapıldı...
 » Yusufeli Belediye Başkanı Sağlam; "...
 » Artvin’de Temel Fotoğrafçılık Kursu...
 » Artvin’de Yaban Hayvanlar İçin Doğa...
 » Artvin Valiliği Fotoğraf Yarışması...
 » Artvin’de Turizm Çalıştayı Düzenlen...En Çok Okunan Kültür-Sanat Haberleri
 » Hopa'da Dev Konser...
 » Kutaisi Devlet Müzesi Artvin’de Ser...
 » Hopaport’tan Sanata Bir Destek Daha...