Artvin’de Öğretmenler Günü Mesajları Yayınlandı

23/11/2014 21:18

Artvin’de Siyasiler, Bürokratlar, Stö’leri Peş Peşe Öğretmenler Günü Mesajı Yayınladılar.


Haber: Hayati AkbaşArtvin Valisi Kemal Cirit 24 Kasım Öğretmenler günü mesajı yayınladı Vali Cirit mesajında şu ifadelere yer verdi “Öğretmenlerimiz, geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuk ve gençlerin eğitim, öğretimlerine rehberlik eden, yön veren ve onları yaşama hazırlayan toplumu inşa eden nesillere çağın gerektirdiği bilgi donanımını kazandırıp onları içinde bulundukları çağı anlayıp yorumlayabilecek bilgi düzeyine ulaştıran mimarlarımızdır.

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘Toplumun en büyük düşmanı cehalet, cehaletin düşmanı öğretmendir. Öğretmen geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusudur. Gelecek gençlerindir. Gençler de öğretmenlerin eseridir’ diyerek, öğretmenlik mesleğinin önemini vurgulamıştır.

Öğretmenlik, emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, öğreten ve öğrenen arasında güven ve sevgi ilişkisine dayanan bir meslektir. Topluma hizmet veren her mesleğin saygın olduğu bir gerçektir. Ama bütün meslek mensuplarını yetiştirip hayata hazırlayan öğretmenlik mesleği ayrı bir kutsallık taşımaktadır. Öğretmenlerimiz sevgi ve fedakârlık gerektiren ağır bir sorumluluk gerektiren kutsal bir görev yapmaktadırlar.

Ülkemizin her köşesine ulaşarak fedakârlıkların en büyüğünü gösteren, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip ülkemizi Bilgi Toplumu Çağına hazırlayacak tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutlar, bu vesile ile Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm vefat eden ve şehit olan öğretmenlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anar, tüm öğretmenlerimize en içten sevgi ve saygılarımı sunarım”.

Akparti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla’dan öğretmenler günü mesajı

Ak Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Kışla mesajında; “ Millet Mektepleri’nin açılışı ve Mustafa Kemal Atatürk’ün Başöğretmenliği kabulünün yıl dönümü olan 24 Kasım’ın 1981 yılından beri Öğretmenler Günü olarak kutlanmakta olduğunu belirterek;

Bir milletin; milli, ahlaki ve kültürel yönden güçlü, tarihini, gelenek ve göreneklerini bilen, bizi biz yapan değerlerin farkında olan nesiller yetiştirmek öğretmenlerimiz sayesinde mümkün olmaktadır.

Aileden başlayan eğitim sürecinin her aşamasında çocuklarımızın gelişiminde katkıda bulunarak daha ileri hedeflere yürümemizi sağlayan, duygularımıza, ruhumuza, fikirlerimize ve hayata bakışımıza şekil veren, bizlere doğruyu, güzeli, iyiyi ve milli duyguları öğreten öğretmenlerimizdir.

İlk emri “oku “ olan ve ” Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu?”diyen dinimiz ve Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün de “Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır “söylemi öğretmenlik mesleğinin ne kadar kutsal ve önemli bir meslek olduğunun bir göstergesidir. .

Mili birlik ve bütünlüğün sağlanmasında, ülkemizin ekonomik ve sosyal yönden daha da kalkınarak muasır medeniyetler seviyesine ulaşmamızda en büyük pay yeni neslin yetiştiricileri öğretmenlerimize ne kadar minnet ve şükran duysak azdır.

En değerli varlığımız olan çocuklarımızı ve gençlerimizi çağın gerektirdiği bilgi ve becerilere sahip, milli kültür ve tarihimize bağlı kişiler olarak yetiştirmek için ülkemizin her yerinde her şartta fedakârca görev yapan değerli öğretmenlerimize minnet borçluyuz

Gelişen, değişen ve globalleşen dünya ülkeleriyle rekabet edebilmeleri için eğitim ve öğretim şartlarını iyileştirmek, öğretmenlerimizin daha iyi şartlarda hizmet verebilmelerini sağlamak için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada bütçeden en büyük payı eğitime ayırmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle öğretmenlerimizin bu anlamlı günde en içten duygularımla öğretmenler gününü kutluyor, görevi başında şehit olmuş ve ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimize Allah’tan rahmet, yıllarca hizmet ettikten sonra emekliye ayrılmış öğretmenlerimize sağlık ve huzur dolu bir hayat, mesleklerine devam eden öğretmenlerimize başarı ve mutluluklar diler, sevgi ve saygılar sunarım.

SİZLER ÖVGÜNÜN EN GÜZELİNE LAYIKSINIZ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN” ifadelerine yer verdi

CHP Artvin Milletvekili Bayraktutan “çağdaş yaşam olanaklarına kavuşturulması, önceliklerimizden biri olmalıdır”

CHP YDK Başkanı ve Artvin Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan yayınladığı Öğretmenler günü mesajında şu ifadelere yer verdi. ”Aydınlığın simgesi, toplumun yol göstericisi öğretmenlerimizin, mesleklerinin saygınlığına yaraşır, çağdaş yaşam olanaklarına kavuşturulması, önceliklerimizden biri olmalıdır” dedi.

CHP YDK Başkanı ve Artvin Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan yayınladığı mesajda, öğretmenlerin dünyanın en kutsal mesleklerinden birisini yerine getirdiklerini söyledi. Bayraktutan, “Ülkelerin ekonomik ve toplumsal yaşamlarında ihtiyaç duyulan gelişim ve değişimlerin gerçekleştirilmesi yani toplumsal kalkınma, ancak ve ancak eğitime hak ettiği önemin verilmesiyle mümkündür. İşte bu nedenledir ki, toplumların gelişmişlik düzeyini belirleyen ‘Bilgi’nin üretilmesi ve aktarılmasını sağlayan öğretmenlerimiz, dünyanın en kutsal mesleklerinden birini yerine getirmektedirler. Öğretmenlerimiz sayesinde ülkemizin yarınları olan genç nesiller, geleceği şekillendirmek üzere bilgiyi etkin olarak kullanabilen, yenilik ve değişimlere açık kuşaklar olarak yetişmektedir.

Öğretmenlerimiz gerek manen gerekse madden hak ettiği karşılığı alamamaktadır. CHP iktidarında öğretmenlerimiz yeniden hak ettiği konumuna kavuşacak atanamayan öğretmen kalmayacaktır.

Günümüz Türkiye’sinde, atanamadığı için çalışma hakkı engellenen, ücret adaletsizliği karşısında yoksulluk sınırında yaşam mücadelesi veren, onurlu ve insanca yaşam koşulları ve “çalışma hakkı” talep ettiği için öğrencilerinin gözü önünde coplanan, Hükümetin yarattığı baskı ve yoksunluktan yılmadan, kamu görevinin gerektirdiği özveri ve sorumluluk duygusuyla Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimlerini gelecek kuşaklara aktarma görevini eksiksiz yerine getiren; her gün güzel bir gelecek için umudu yenileyen tüm öğretmenlerimizin, eğitim emekçilerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlarım. ”dedi.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü mesajında şu ifadelere yer verdi: “24 Kasım Öğretmenler Gününü, Gazi M. Kemal Atatürk’ün Başöğretmenliğe kabul edilişi ile birlikte 1981 yılından itibaren aynı gururla kutlamaya devam ediyoruz. Doğruyu, güzeli, iyiyi, her alanda yeniliği ve yenileşmeyi savunan gerçekleri anlatan, milli birlik ve beraberliğimizin teminatı, geleceğin ışık saçan aydınlık nesillerini büyük bir sabır ve özveri ile yetiştiren öğretmenlerimiz, her insanın hayatında vazgeçilmez ve unutulmaz bir öneme sahiptir.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de belirttiği gibi ’Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır’. Bu inançla, çok şey borçlu olduğumuz ve bu kutsal mesleği icra eden başta Artvin Milli eğitim camiamızın ve saygıdeğer öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlar, görevini ifa ederken şehit olan tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet dilerim”

Artvin gazeteciler Cemiyeti “24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun”

Artvin Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Türkiye’nin en doğusundan en batısına her noktada mesleğini özveriyle icra eden öğretmenlerin her zaman şükranla anılması gerektiğini vurgulayan AGC Yönetim Kurulu, mesajında; “ Bugün 24 Kasım Öğretmenler Günü. En kutsal mesleğin, ülkemizin geleceğini yönlendiren, aklın, bilimin, vicdanın, cesaretin temellerini atan eğitimin yılmaz neferleri öğretmenlerimizin günüdür. Öğretmenlerimiz, geleceğimiz olan çocuklarımızı cesur, bilgili, zeki ve çalışkan bireyler olarak yetiştirmek amacıyla üstlendikleri sorumlulukları her türlü olumsuzluğa rağmen çok başarıyla yerine getiriyor.

Bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar saygın bir mesleği Türkiye’nin en batısından en doğusuna her noktada icra eden öğretmenlerimize sadece Öğretmenler Gününde değil her zaman itibar göstermemiz, hak ettikleri değeri vermemiz gerekir.

Ancak bin bir umutla gittikleri üniversiteden mezun olan binlerce genç öğretmen adayı bugün işsizler ve atama bekliyorlar. Bir diğer kesim de değeri para ile ölçülemeyecek bu kutsal mesleği sözleşmeli olarak, asgari geçim şartlarının altında bir ücretle yerine getirmeye çalışıyor. Öğretmenlerimiz, şehit ediliyor, öğretmenlerimiz kaçırılıyor, yıkılan binaların altında kalıyor, genç ve başarılı öğretmenlerimiz atama bekliyor ama yılmadan, bıkmadan Türkiye’nin geleceği için özveriyle çalışıyor.

En zor şartlarda dahi, ülkenin her köşesine ulaşarak ışık olan, fedakârlıkların en büyüğünü gösteren, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkarma gayreti gösteren tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü kutlu olsun. Başta Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk, vefat ederek aramızdan ayrılan öğretmenlerimiz olmak üzere Serhad kentimiz Artvin ve ülkemizin tümünde görev yapan öğretmenlerimizi saygıyla anıyor, kıymetli öğretmenlerimizi yürekten kutluyoruz ”ifadelerini kullandı.

Akparti Artvin İl Başkanı Erkan Balta’dan 24 Kasım Mesajı

Adalet ve Kalkınma Partisi Artvin İl Başkanı Av. Erkan Balta, 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak öğretmenlerin bu anlamlı gününü kutladı.

Ak Parti İl Başkanı Av. Erkan Balta mesajında ülkemiz gelecekteki hedeflerine, genç nesilleri yarının şartlarına göre geleceğe hazırlayabilmek öğretmenlerimizle mümkün olacağına vurgu yaptı. Mesajında Erkan Balta; “ Ülkemiz gelecekteki hedeflerine, genç nesilleri yarının şartlarına göre geleceğe hazırlayabilecek öğretmenlerimizle ulaşacaktır. Onlar, dün olduğu gibi, yarın da geleceğin mimarı olacaklardır. Bu duygu ve düşüncelerle bütün öğretmenlerimizin “Öğretmenler Günü”nü kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. Başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bugün aramızda bulunmayan öğretmenlerimizi de rahmetle anıyorum” ifadelerine yer verdi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 23.11.2014 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin’de Öğretmenler Günü Mesajlar...
 » Artvin'de Öğretmenler Günü Mesajlar...
 » Artvin’de Öğretmenler Günü Mesajlar...
 » Bayraktutan Tüm Öğretmenlerin Günün...
 » Bugün Öğretmenler Günü...
 » 19 Mayıs Gençlik Ve Spor Bayramı Ku...
 » Artvin’in 92 Kurtuluş Yıldönümü İçi...
 » Agc Öğretmenler Günü Mesajı Yayınla...
 » Artvin’de Peşpeşe Cumhuriyet Bayram...
 » Öğretim Döneminin Başlamasi Nedeniy...
 » Artvin’de Gazeteciler Günü Mesajlar...
 » 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları...
 » Artvin’de 19 Mayıs Mesajları Yayınl...
 » 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlanıy...
 » Artvin’de Cumhuriyet Bayramı Kutlam...
 » İstad, Öğretmenler Günü Mesajı Yayı...
 » Artvin’de 24 Kasım Öğretmenler Günü...
 » Kaymakam Özkan Öğretmenler Günü Mes...
 » Artvin Barosu Olağanüstü Genel Kuru...
 » Borçka Chp İlçe Kongresi Yapıldı...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Arhavi Bir Çınarını Daha Kaybetti...
 » Kemalpaşa’ya 150 Yataklı Bölge Hast...
 » Hopa İlçe Emniyet Müdürünü Allah Ko...
 » Lüks Artvin Seyahat Mercedes'i Terc...
 » Borçkaspor’dan Hopaspor'a Destek...
 » Artvin’de Chp Kongreleri Tamamlandı...
 » Kaymakam Görükmez’den Hopaspor Futb...
 » 7,7 Milyar Liralık 375 Eser Hizmete...
 » Hopa Akparti İlçe Başkanı İlyas Güv...
 » Koop 2017 Fuarı...