Artvin’de Akparti Temayül Yoklaması Yaptı

18/11/2013 11:28

Ak Parti Temayül Yoklamasında Gövde Gösterisi Yaptı.


Haber: Hayati AkbaşAk Parti Artvin’deki adaylarını belirlemek için temayül yoklaması yaptı. Temayül yoklamasında tüm ilçelerden gelen delegeler belediye başkan adayı olarak kimi görmek istiyorlarsa tercihlerini beyan ettiler. Katılım ise oldukça yüksek olurken, Ak Parti adeta gövde gösterisi yaptı.

Ak Parti Artvin’deki adaylarını belirlemek için temayül yoklaması yaptı

Mühürlenen sandıklar genel merkeze gönderildi

Adalet ve Kalkınma Partisi 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Artvin il ve ilçeleri ve Kemalpaşa Beldesi’ndeki belediye başkan adaylarını belirlemek üzere gerçekleştirdiği aday tespit yöntemlerinin bir ayağını daha tamamladı. Ak Parti Artvin Belediye Başkan Aday Belirleme Teşkilat Temayül Yoklaması yoğun katılım ile gerçekleştirildi.

Artvin İl Özel İdare Sinema Salonu’nda düzenlenen Temayül Yoklamasına Ak Parti MKYK üyesi ve Genel Merkez Siyasi Hukuk İşleri Başkan Yardımcısı Lale Ersoy, Ak Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Hasan Ali Çelik, Ak Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, Ak Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, Ak Parti Gençlik Kolları MKYK üyesi Ali Osman Özdemir, Ak Parti Kadın Kolları MKYK üyesi Ülkü Soylu, Ak Parti İl Başkanı Erkan Balta, İlçe başkanları, kadın kolları, belediye başkanları, Ak Parti Artvin Teşkilatından değişik kademeler de görev alan teşkilat mensupları, Belediye başkan aday adayları, basın mensupları ile vatandaşlar katıldılar.

Konuk Milletvekillerinin, partililerin ve aday adaylarının yerlerini almaları ile birlikte Ak Parti Artvin Belediye Başkan Adayı Tespiti Belirleme Yöntemlerinden biri olan Teşkilat Temayül Yoklaması Ak Parti İl Başkanı Av. Erkan Balta’nın temayül yoklaması konuşması ile başladı. Artvin ve ilçelerinde ve de Kemalpaşa Beldesi’ndeki belediye başkan adaylarını belirleme adına gerçekleştirilen aday tespiti yöntemlerinden bir ayağı olan Teşkilat Temayül Yoklamasının detayları ve temayül yoklamasına ilişkin önemli bilgiler aktaran İl Başkanı Av. Erkan Balta, toplam 580 delegenin oy kullanacağını hatırlatarak her ilçenin kendine oy vereceğini de vurguladı. Başkan Balta, temayül yoklamasında her ilçenin ilçe teşkilatının, ilçe kadın ve gençlik yönetiminin, ilçeden seçilmiş il genel ve belediye meclis üyelerinin, varsa belediye başkanlarının, ilçe mahalle başkanlarının, belde ise belde belediye başkanlarının oy kullanımı ile gerçekleştirilecek olan temayül yoklamasının sandıklarının ise Ankara’da açılacağını ve aday belirleme komisyonu tarafından açılacak sandık sonuçlarını ise yine bu komisyonun göreceğini ifade etti. Temayül Yoklamasının hayırlara vesile olmasını dileyen İl Başkanı Av. Erkan Balta, temayül yoklamasının aday belirleme yöntemlerinden sadece biri olduğunun altını çizerek tüm yöntemlerin sonucunda Ak Parti’nin yerel seçimlerdeki adaylarını belirleyeceğini ve Artvin’de ise 8 ilçe bir belde belediyesini kazanmaya en yakın partinin ise Ak Parti olduğunu iddia etti. Artvin’de kazanılması en zor olarak görülen ilçelerde bile Ak Parti’nin çok rahatlıkla seçim kazanacağını ileri süren Balta, Ak Parti’de aday adayı olan tüm arkadaşlarının bu göreve layık olduklarının da altını çizdi. Amaçlarının Ak Parti’nin belediyecilik anlayışından çoğu ilçesi geçmiş dönemlerin belediyecilik anlayışında kalan Artvin’in 6 ilçesini daha Ak Parti’nin belediyecilik anlayışı ile tanıştırmak için yola çıktıklarını da ifade etti. İl Başkanı Erkan Balta, “ Bugün gerçekleştirdiğimiz temayül yoklaması aday belirleme sürecimizdeki yöntemlerden sadece biridir. Tek başına belirleyici olmayacağı gibi belirlemede önemli de bir etken olacaktır. Bugün burada sizlerin tercihleri genel merkezimiz tarafından dikkate alınacaktır. Son kararı Genel Merkez’imiz verecektir. Ben partimizden aday adayı olan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Şuana kadar yaşanan süreç birlik beraberlik içerisinde yaşanmıştır. Bundan böyle de birlik ve beraberlik içerisinde süreci sürdüreceklerine inancım tamdır. Genel Merkezimiz tarafından kimlerin isimleri aday olarak belirlenirse belirlensin tüm aday adayı arkadaşlarımızın kendi ilçelerinde belediyeleri alabilmeleri için var güçleri ile sanki kendileri adaymış gibi çalışmalarını arzu etmekteyiz. Buraya kadar gelerek tercih beyanlarında bulunacak tüm partililerimize teşekkür ediyorum. ”diye konuştu.

Milletvekili Kışla’dan birlik ve beraberlik Vurgusu

Ak Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla’da yaptığı konuşmada Ak Parti’nin belediyeleri almasının önemine değinirken de parti içi birlik ve beraberlik vurgusunda bulundu. Kışla konuşmasında, tüm aday adayların birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek asıl kazananın Ak Parti’nin ve nihayetinde de belediyelerin Ak Partili olması ile asıl kazananın halk olacağı bir seçim sürecinden başarıyla çıkmak mecburiyetinde olduklarını ifade etti. Genel Merkez tarafından belirlenecek olan adayların isimlerinin açıklanması ile birlikte diğer aday adayı arkadaşların tıpkı kedileri adaymış gibi çalışarak kendi ilçelerinde belediye seçimlerinin kazanılmasına çalışacaklarına dayalı olarak tüm aday adayı arkadaşlarımızdan sözler aldığını hatırlatan Kışla; bu söze tüm aday adayı arkadaşlarının riayet edeceklerine inandığını ifade ederek, başarı temennisinde bulundu. Ak Parti’nin aday belirleme çalışmalarının genel merkez tarafından sonlandırılmasının ardından aday açıklamalarının başlayacağı ve seçim çalışmalarının da bu yerel seçimlerde biraz daha erken başlayacağını vurguladı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bu ülkeye yaptığı hizmetler, ilimize yaptığı büyük yatırımlara bakıldığı zaman Ak Partililerin üzerlerine düşen görevin 8 ilçe ve 1 Beldeyi Ak Partili yapma mecburiyetlerinin olduğunu da sözlerine ekledi.

Genel Merkez Siyasi Hukuk İşleri Başkan Yardımcısı Lale Ersoy konuşma yaptı

Temayül Yoklamasına Ak Parti MKYK üyesi ve Genel Merkez Siyasi Hukuk İşleri Başkan Yardımcısı Lale Ersoy’da bir konuşma yaparak temayül yoklamasının detaylarına ilişkin katılımcıları bilgilendirdi. Temayül yoklamasında dikkat edilecek hususlar ve oy kullanma koşullarına ilişkin katılımcıları bilgilendiren Lale Ersoy, Ak Parti’nin zaferle çıkacağına inandığı 30 Mart Yerel Seçimleri öncesinde gerçekleştirilen bu Artvin ili Temayül Yoklaması’nın hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

Gerçekleştirilen bu konuşmaların ardından temayül belirleme çalışmasına geçildi. Her ilçe için ayrı ayrı sandıklar kuruldu. İlçeler adına oy kullanabilecek olan isimler tek tek gelerek yaptıkları tercihleri kendi ilçelerinin sandıklarına atarak tercihlerde bulunmuş oldular. Temayül yoklamasında her ilçenin ilçe teşkilatları, ilçe kadın ve gençlik yönetimleri, ilçeden seçilmiş il genel ve belediye meclis üyeleri, varsa belediye başkanlarının, ilçe mahalle başkanlarının, belde ise belde belediye başkanlarının oy kullanımı ile temayül yoklaması gerçekleştirildi. İl Merkezi’nde ise seçilmiş belediye başkanları, ilçe başkanları, il genel meclis üyeleri, il yönetim kurulu, il kadın ve gençlik kolları, merkez ilçe yönetimi, merkez seçilmiş belediye meclis üyeleri ile mahalle temsilcileri tercihlerini beyan ettiler. Buna göre Arhavi’de 59, Ardanuç’ta 49, Artvin Merkez’de 155, Borçka’da 69, Hopa’da 72, Murgul’da 48, Şavşat’ta 52, Yusufeli’nde 74 olmak üzere toplam 578 delege tercihte bulundu.

Temayül Yoklaması tercih beyan etme çalışması tamamlandıktan sonra sandıklar kapatılarak sandık yoklama kâğıtları ile birlikte bağlanarak genel merkeze gönderildi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 18.11.2013 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin'de Yerel Seçimlerde Akparti...
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » Akparti Artvin Milletvekili Kışla’d...
 » Artvin’in 2 Eski Vekili, Yeni Mille...
 » Artvin'de Akparti Delegeleri Temayü...
 » Artvin'de Dp Basınla Kahvaltıda Bul...
 » Artvin’den Bir Emin Özgün Geçti...
 » Artvin'de Akparti Seçimin Galibi Ol...
 » Dp Genel Başkanı Artvin Basınına Se...
 » Yusufeli Akparti İlçe Kongresi İpta...
 » Artvin’de Cerattepe İçin Gergin Top...
 » Artvin’de Partiler Meydanlara İndi...
 » Artvin’de Akparti Topbaş İle Gövde...
 » Artvin Chp’de Tarihi Toplantı...
 » Artvin Mhp’nin Yeni Yönetimi Basınl...
 » Başbakan Erdoğan Artvin’deydi...
 » Ak Parti Artvin Teşkilatı Belediye...
 » Artvin’de Mhp Seçim Startını Verdi...
 » Av. Uğur Bayraktutan "24 Yıllık Tec...
 » Cumhurbaşkanı Erdoğan Yusufeli’ndey...En Çok Okunan Politika Haberleri
 » Hopa Akparti Kadın Kolları Kongresi...
 » Ak Parti Arhavi Gençlik Kollarından...
 » Chp Kemalpaşa İlçe Kadın Kolları Ge...
 » Artvin Chp Gençlik Kolları Kongresi...
 » Artvin Chp İl Yönetiminden Ardanuç’...
 » Chp'den Ohal'e Eşzamanlı 'hayır!'...