Artvin’de Akparti Topbaş İle Gövde Gösterisi Yaptı

07/12/2013 22:24

Kadir Topbaş, Ak Parti Artvin Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocatepe’ye Destek Vermek Üzere Artvin’e Geldi Hemşerileriyle Buluştu.


Haber: Tolga GülKadir Topbaş, Ak Parti Artvin Belediye Başkan adayı Mehmet Kocatepe’ye destek vermek üzere Artvin’e geldi ve hemşerileriyle buluştu.

Ak Parti, Topbaş ile gövde gösterisi yaptı

Kadir Topbaş, Artvin Belediyesi’ni istedi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Kadir Topbaş, Ak Parti Artvin Belediye Başkan adayı Mehmet Kocatepe’ye destek vermek üzere Artvin’e geldi ve hemşerileriyle buluştu. Artvin Valiliği’ni ziyaret ettikten sonra Artvin Merkez Camii Meydanındaki miting alanında kendisini bekleyen coşkulu kalabalık ile buluşan Kadir Topbaş, Artvin Merkez’e ve ilçelerine daha iyi hizmetler verebilmek için Artvin’deki yerel seçimleri kazanmaları gerektiğini savunarak, çalışkan, dürüst, üretken, projeci, kısaca adam gibi adam diye nitelendirdiği Mehmet Kocatepe’ye destek verilmesini ve Ak Parti’nin Artvin Belediyesi’ni almasını istedi.

Ak Parti Gövde Gösterisi Yaptı

Artvin Merkez Camii Meydanında yaklaşık 3 bin kişi coşkulu bir şekilde hemşerileri Dünya Belediyeler Birliği Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Kadir Topbaş’ı karşılamak için bekliyorlardı. Artvin Valisi Kemal Cirit’i ziyaret ettikten sonra beraberinde Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, Ak Parti Artvin İl Başkanı Av. Erkan Balta, Ak Parti Artvin Belediye Başkan adayı Mehmet Kocatepe, işadamı Bisse Gömleklerinin sahibi Mustafa Kefeli, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, Ak Parti Merkez ilçe başkanı Nizamettin Alkan ve il ve de ilçe yöneticileri ile birlikte Artvin Valiliği’nden çıkarak miting alanına geldi. Miting saatinden yaklaşık bir saat öncesinden miting alanını dolduran kalabalığın coşkusu Topbaş’ın gelmesi ile doruğa çıktı. “Adam gibi Adam Kadir Topbaş” sloganları ile birlikte kürsüye doğru yürüyen Topbaş ve beraberindekiler kalabalığın coşkusu ve fazlalığı sebebiyle kürsüye oldukça zorlanarak ulaşabildiler. Kadir Topbaş ve beraberindekilerin kürsüye çıkması partilileri ve vatandaşları daha da heyecanlandırırken, kürsüde Ak Parti’nin eski milletvekili Ertekin Çolak, eski il başkanları Salih Ejderoğlu, Ahmet Özçelik, Dilek Alkan, Tüncer Başer’in yanı sıra birçok eski yöneticinin bulunması dikkat çekerken, Ak Parti bu miting ile birlik ve beraberlik mesajı vermiş oldu. Ayrıca mitingde MHP’nin Artvin Belediye Başkan Adayı Kadir Seçgin’in de gelerek Kadir Topbaş’a hoş geldin demesi ve rakibine de başarı temenni etmesi de mitingin akılda kalan görüntülerinden biri oldu.

İl Başkanı Av. Erkan Balta: Kadir Topbaş’ın kimliğinde Artvin yazması için babası eşini Artvin’e göndermiştir

Ak Parti Artvin İl Başkanı Av. Erkan Balta, mitingdeki ilk konuşmayı yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Kadir Topbaş’ın, Türkiye Belediyeler Birliği ve Dünya Belediyeler Birliği başkanı olmasından bahsederek Kadir Topbaş ile tüm Artvinliler ne kadar gurur duysalar az olacağını savundu. Konuşmasında Kadir Topbaş’ın kimliğinde Artvin yazması için Topbaş’ın babasının eşini Artvin’e göndermesinden bahseden Ak Parti İl Başkanı Av. Erkan Balta, “Kadir Topbaş’ın kimliğinde Artvin yazsın diye babası eşini Artvin’e göndermiştir. Bu sebepledir ki bizim bugün iftiharla bahsettiğimiz, geçtiğimiz Perşembe günü Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan, tarafından bugüne kadar hiçbir isme nasip olmayan iki kez arka arkaya İstanbul gibi büyük bir kente başkanlık yaptığı halde üçüncü kez bu görev için ismi açıklanırken doğum yeri Artvin yazmıştır. Biz Artvinlilerin Sayın Kadir Topbaş ile ne denli gurur duysak azdır. Kadir Topbaş, bugüne kadar her Artvinlinin derdine ortak olmuş ve bu kentin büyümesi gelişmesi içinde elinden gelenin fazlasını yapmıştır. Adaylığının açıklanmasının hemen ertesi günü Artvin’e geliyorsa Dünya Belediyeler Birliği başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, bu kendisinin Artvin’e olan sevdasının ne denli büyük bir sevda olduğunun göstergesidir. Bu sebepledir ki Artvin Belediyesini ve dolayısıyla da ilçe belediyelerini almalıyız. Kapı kapı dolaşarak, Artvin’i hizmete doyurmak için koşturmalıyız. Ben böylesi bir günde kendisini düşünmeyerek, nefes aldığı, ciğerlerinde ilk nefesini hissettiği, doğduğu, hayran olduğu iline koşarak gelen gurur kaynağımız Sayın Mimar Kadir Topbaş’a teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Erkan Balta: İsrafil Kışla’nın hizmetlerini kendisi mütevaziliğinden anlatmasa da biz onu anlatmalıyız

Konuşmasının devamında Artvin’in öyle mütevazi bir milletvekiline sahip olduğunu ve bu milletvekilin yaptığı hizmetleri de mütevaziliğinden dolayı anlatmaktan çekindiğini belirten Ak Parti Artvin İl Başkanı Av. Erkan Balta, “ Artvin öyle bir mütevazi bir vekile sahip ki. Zamanının tamamını ilimize hizmet, Artvinliye hizmet için harcayan, ürettiği projelerle bu insanların, bu yörenin sorunlarını çözmek için adeta kendini paralayan bir milletvekiline sahibiz. Hemen her hafta büyük hizmetleri ilimize kazandıran, bazen bizlerin bile saymakta zorlandığı büyük yatırımların ilimize gelmesini sağlayan Ak Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, kendisini anlatmakta ise hizmetlerinde olduğu gibi cömert davranmamaktadır ve hatta hiç bahsettirmemektedir. Ama ben diyorum ki, hepimiz Sayın Milletvekilimizin hizmetlerini kapı kapı dolaşıp anlatmalı ve kendisinin bu ile kattığı değerleri insanlarımıza aktarmalıyız. Şimdi işte artık bu hizmetleri katlama şansımız bulunmaktadır. Artvin’in genel iktidardan aldığı hizmetleri yerelde de alabilmesi, kent merkezlerinin de bu hizmetlerden yararlanabilmesi için bir fırsat vardır. Bu fırsatta 30 Mart’ta kapımıza kadar gelmiştir. Artvin’in gelişebilmesi, büyüyebilmesi ve köhne belediyecilik anlayışlarından kurtularak Ak Parti’nin belediyecilik anlayışı ile tanışması için elimizde bir fırsat vardır. Bir gönül adamı, bir hizmet adamı olan, Ankara’da iş bitiren, proje üreterek memleketine bugüne kadar onlarca hizmetin gelmesini sağlayan, ülkemizin önemli bürokratlarından biri bugün memleketine olan hizmet borcunu ödemek için gelmiştir.

Deme bu niçin böyle, yerindedir o öyle, var sonunu seyreyle, Mevla görelim neyler, Neylerse güzel eyler. Hak şerleri hayr eyler, Zannetme ki gayr eyler, Ârif anı seyreyler, Mevlâ görelim neyler, Neylerse güzel eyler” sözün özü Artvin’i köhnemiş belediyecilik anlayışından kurtarmaktır. Bu hedefe hazır mıyız? Tek hedefimiz var o da sekiz belediye başkanlığını almak. Ben tüm teşkilat mensubu arkadaşlarımıza sonsuz güveniyorum. En önemli sermayemiz birliğimiz ve bütünlüğümüzdür. Tüm arkadaşlarım AK Parti ruhu içerisinde bu hizmet kervanında elinden gelen gayreti gösterecek ve bu bayrağı en yüksek hedefe dikeceğiz. Bizim anlayışımızda hizmet birinci sırada gelir. Artvin’ in bir beş yıl daha kaybetmesine ne teşkilatımızın ne de Artvin halkının tahammülü vardır ”şeklinde konuşarak sözlerini tamamladı.

İsrafil Kışla: Adam gibi adam Mehmet Kocatepe ile sizlerin karşısındayız

Ak Parti İl Başkanı Erkan Balta’dan sonra kürsüye çıkan Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla ise “Artvin aşığı hizmet insanı, adam gibi adam hemşerilerine canını verecek kadar hemşeri canlısı, dava adamı Mehmet Kocatepe ile bugün huzurlarınızdayız” diyerek konuşmasına başladı. Konuşmasının devamında ise “Onun Artvin'e olan sevgisini sizin de ona olan sevginizi biliyorum. Sizlerin talepleri sonucu Ak Parti Artvin'de Mehmet Kocatepe'yi aday gösterdiği için toplumun her kesiminden olumlu tepkiler alıyoruz. Başbakanımıza ve yetkili organlara teşekkür ediyorum. Böyle anlamı bir günde yoğun programına rağmen bizlerle beraber olan Artvin ve Artvinlilerin Medarı iftiharı İBB Başkanımız Kadir Topbaş Bey'e de teşekkür ediyorum. Artvin adına ne zaman talepte bulunursak bizlere her daim yardımcı olmuş, yanımızda olmuştur. Tarihte hiçbir kişiye İstanbul'a iki dönem belediye başkanı olmak nasip olmamışken Kadir Abimiz inşallah 30 Mart'ta 3. Kez bu göreve seçilecek. Dünya Belediyeler Birliği Başkanlığına da ikinci kez seçilmiş olması da tüm Türkiye için bir gurur kaynağıdır” dedi.

İsrafil Kışla: Tarihi bir gün yaşıyoruz

Konuşmasının son bölümünde Ak Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, “Bugün Artvin için tarihi bir gün yaşıyoruz. 30 Mart yerel seçimlerinin startını veriyoruz. Bu süre içinde birlikte çalışacağız, birlikte koşacağız. Sıkmadığımız el, çalmadığımız kapı kalmayacak. Artvinli hemşerilerimizin bize gönüllerini açacağına inanıyoruz. Artvin'de yeni bir dönem başlayacak ve bu yeni dönem sizlerin eseri olacaktır. Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan dan sizlere kucak dolusu selamlar getirdim. Bizlere böyle bir gün yaşattığınız için sizlere teşekkür ediyoruz. Artık ideolojik siyaset dönemi bitmiş hizmet dönemi başlamıştır. Halka rağmen siyaset dönemi bitmiş halk ile birlikte siyaset yapma dönemi başlamıştır. Yalan ve iftira ile siyaset dönemi bitmiş, millet çıkarlarını her türlü şahsi çıkarların üstesinden gören bir anlayış dönemi başlamıştır. Artvin'de de bütün seçimlerde oylarımız artmış ve Türkiye ortalamasına iki puan kaldı. Son seçimlerde yüzde 48 oy aldık ve AK Parti'yi Artvin'de de birinci parti yaptık. Bu seçimde de inşallah Türkiye ortalamasının üstüne çıkacağız. Herkesi kucaklayan bir anlayışla hizmet etmeye çalışıyoruz” dedi.

Varyant yol ucubesinden sizleri kurtaracağız

Konuşmasının devamında Artvin’i varyant yol ucubesinden kurtaracaklarının altını çizen İsrafil Kışla, konuşmasını; “ 170 bin Artvinlinin milletvekilliğini yapıyoruz. Görevde olduğum iki buçuk yıllık süreçte Artvin'de el atmadığımız sorun problem kalmadı. Bir çok problemi çözüme kavuşturduğumuz gibi bir çok probleminde çözüm çalışmalarını hızla devam ettiriyoruz. Ulaşımda Artvin'de alternatif yol çalışmamız devam ediyor. Artvin'i Ardanuç'u, Şavşat'ı üzen Varyant ucubesinden kurtulacağız. Bu noktada da çalışmalarımız devam ediyor. Artvin'in su problemini de çözeceğiz. Çöp problemini de önümüzde ki dönemde Merkezi hükümetle birlikte çözeceğiz. Teleferik projesinin alt yapı çalışmaları bitti. İnşallah Ak Parti belediyesine bunu yapmak açmak nasip olacak. Artvin inşallah doğal gaza kavuşacak. Önümüzde ki dönem Artvin'i yaşanabilir modern bir şehir haline getirecek en önemli projeleri hayata geçireceğiz. Artvin'i yaşanabilir bir şehir haline getirmek için Ak Partiyi yerelde de iktidar yapmak zorundayız. Mehmet Kocatepe'nin Artvin'e değer katacağına inanıyoruz. Mehmet KOCATE ile Artvin belediyeciliğinde yeni bir dönem başlayacaktır. Ak PARTİ belediyesi demek hizmet demektir, yatırım demektir, sosyal belediyecilik demektir. Artvin’in tüm ilçelerinin eşit hizmeti almasını ve Ak Parti’nin belediyecilik anlayışından yararlanmasını istiyoruz. Bu yüzden sizden destek istiyoruz” diyerek konuşmasını tamamladı.

Mehmet Kocatepe: Artvin'i dünyada ki emsalleri gibi turizmin, sporun eğitimin kenti yapacağız.

Artvin Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocatepe konuşmasına İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Mimar Kadir Topbaş'a kendisinin Ak Parti Artvin Belediye Başkan adayı olarak Artvin Halkının karşısına çıktığı ilk gün yanında olduğu için teşekkür etti.

Mehmet Kocatepe yaptığı konuşmada; “Biz Artvin Yusufeli Barhal'da Kadir Topbaş ismiyle bir siyaset öğrendik. Büyüdükçe takip ettik ve bizim idolümüz oldu. Başkanımız İstanbul'a Belediye Başkanı oldu. Bizde onun yolunu takip ediyoruz bu bizim için en büyük şereftir. Sayın Başkanımız Kadir Topbaş geldiğimiz bu noktada hep bizler destek oldu. 30 Mart'tan sonra da en büyük desteği Artvin'imize verecek. Bizlerde Artvin'i dünyada ki emsalleri gibi turizmin, sporun eğitimin kenti yapacağız ”dedi.

Biz Artvin Sevdalısıyız

Konuşmasında kendisine dışarıdan bir aday olduğuna yönelik eleştirilere de yanıt veren Ak Parti Artvin Milletvekili Adayı Mehmet Kocatepe, kendisinin öz ve öz Artvinli bir aday olduğunu ve Artvin Sevdalısı bir kişi olduğunu söyleyerek yanıt verdi. Kocatepe; “Biz Artvin sevdalısıyız. Bize öylesine sahip çıktınız ve bağrınıza bastınız ki bu sevdamız aşka dönüştü. 2011 genel seçimlerinde bayrağı bıraktığımız yerden alıp hizmet kervanına hizmet yarışına birlikte devam ediyoruz. Bizler makam mevki ve koltuk sevdalısı hiç olmadık. Maddi olarak da bir şeye ihtiyacımız yok. Bizim sizin muhabbetinize hayır duasına, Allah razı olsun duasına ihtiyacımız var. Neden aday oldum biliyor musunuz? İşimiz geri ülkemizin ve dünyanın bir çok iline gidiyoruz. Artvin'e benzeyen öyle güzel şehirler var ki onları görünce içimiz geçiyor. Oralarda gördüklerimizi Artvin'e neden kazandırmayalım. Vatandaşlarımız, engellilerimiz, yaşlılarımız, hanımlarımız yaşanabilir bir şehirde yaşasın istiyoruz. Allah'ta dualarımızı kabul etti” ifadelerini kullandı.

Ankara’da Mehmet Kocatepe’nin Ofisi sizin ofisiniz olmadı mı?

Konuşmasında yıllardır Ankara’da yaşadığını ve Allah’ın kendisine Artvinliye hizmet etme fırsatını Ankara’da bir bürokrat olarak verdiğini belirterek sürdüren Mehmet Kocatepe, kendi ofisinin Ankara’da tüm Artvinlilerin ofisinin olup olmadığını miting alanındaki coşkulu kalabalığa sordu. Konuşmasının devamında Kocatepe; “Mehmet Kocatepe'nin Ankara'da ki ofisi Artvin olup Ankara'ya gelen herkesin uğradığı varsa derdinin çözüldüğü yerdir. Artvin çok büyük imkanları sahip bir il değil. Dedik ki Artvin'e bunca yıldır kazandığı birikimimizi, bürokraside ki gücümüzü, devlet tecrübemizi, Başbakanımız Recep tayip Erdoğan'ın belediyecilik Belediye Başkanlığı yıllarından gelen Ak Parti Belediyecilik anlayışını, hükümetimizin gücünü yatırımlarını arkamıza alıp neden Artvin halkına vermeyelim” dedi.

Kadir Topbaş’ın desteğini sizlere hizmet için kullanmayalım mı?

Ak Parti Artvin Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocatepe konuşmasında, Kadir Topbaş’ın kendi adaylığının açıklandığının ilk gününde Artvin’de Mehmet Kocatepe’ye destek vermek için gelmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, mega kentin belediye başkanı ve Dünya Belediyeler Birliği Başkanı Mimar Kadir Topbaş’ın desteğini Artvin’e hizmet etmek için almalarının suç mu olduğunu sordu. Konuşmasında Kocatepe; “Dünya Belediyeler Birliği Başkanı İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkan Adaylığının açıklandığı günün ertesinde bizimle birlikte Artvin'de onun desteklerini gücünü Artvin için kullanmayalım mı? Dedik ki Allah'ın bu lütfunu kardeşlerimizle paylaşalım. Damardan damara kan verip Artvin'in sorunlarını çözmek için buraya geldim. Bizler belediye başkanı olursak hangi görüşten olursa olsun herkese hizmetkâr olmaya geliyoruz. Bizde ayrı gayrı yoktur. Artvin'deki hizmet güneşi herkesin üzerine doğacak” dedi.

Ben hepinizin kardeşi, ağabeyi, yeğeni, torunu veya çocuğuyum

Kendisinin Ankara’da bir bürokrat olarak yaşamasına karşın Artvinli olmaktan her zaman gurur duyduğunu ve hayatının hiçbir noktasında da Artvinli den ve Artvin’den uzak kalmadığına dikkat çeken Mehmet Kocatepe, herkesin Ankara’da yaşayan bir akrabasının olduğuna vurgu yaparak kendisinin de herkesin ağabeyi, kardeşi, yeğeni, torunu ve çocuğu olduğunu ifade ederek konuşmasını sürdürdü. Kocatepe; “Sizlerin Artvin'in dışında oğlunuz eşiniz dostunuz büyüğünüz yok mu işte ben onlardan biriyim. Kiminizin oğlu, kiminizin kardeşi, kiminizin yeğeniyim. İmdi sizlerden bana Memleketime olan vefa borcumu ödemem için fırsat vermenizi istiyorum. Seçime dahi 4 ay var projelerimi buradan açıklamak istemiyorum Bu bir adaylık konuşmasıdır. Önümüzde ki 4 ay da projelerimizi STK'larla tek tek paylaşacağız. Ama yönetim anlayışımızı buradan söylemek istiyorum. STK'lar bizlerin en büyük destekçisi olacaktır. İstişare edeceğimiz kanallarımız olacaktır. Sosyal Belediye bizim işimiz. Artvin'de engellilerin destekçisi olacağız.

Artvin’in yeşiline, doğasına, suyuna zarar verecek her şeyin karşısında olacağım

Artvin Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocatepe, Artvin için projelerinin olduğunu ve bugün henüz o projelerini açıklamayacağını belirtirken, Artvin’in doğasına, suyuna, toprağına, havasına ve yeşiline zarar verecek herkesin karşısında olacağını belirtti. Konuşmasının son bölümünde; “Artvin'in Artvinlinin tüm hassasiyeti benimde hassasiyetimdir. Artvin'imin havasına, yeşiline, suyuna, doğasına zarar verecek her şeyin karşısında sizinle birlikte olacağız. Sizin hassasiyetiniz bizim hassasiyetimiz olacaktır. Bu duygularla Artvin belediye başkanlığına adaylığımı açıklayarak Allah bizleri mahcup etmesin Allah yar ve yardımcımız olsun! diyorum" dedi.

Topbaş: Artvin ile her zaman gurur duydum. Ciğerlerimde ilk kez Artvin’in havasını hissettim

Kadir Topbaş’ın anons edilmesi ile alanda coşku doruğa çıkmış oldu. Mitingde en fazla beklenen an da bu olsa gerekti. Topbaş’ın mikrofonu eline alması ile birlikte uzun süre konuşmak için beklemesi de bir oldu. Sloganlar sebebiyle yaklaşık 5 dakika konuşmasına başlayamayan Kadir Topbaş, Artvin ile gurur duyduğunu ve her daim de bu gururu duymaktan da onur hissettiğini söyleyerek konuşmasına başladı.

Konuşmasında Artvin’in farklı bir büyüsünün olduğunu anlatan Kadir Topbaş, “ Artvin'in farklı bir büyüsü var. İlk soluduğum hava olduğu için dünyaya ilk geldiğimde ciğerlerime Artvin'e soluduğum için Artvin'e bir başka sevdam var. Rahmetli babam her yaz tatilinde bizleri, geçmişimizden geleneğimizden kopmayalım, sevdamız bu topraklarla haşır neşir olsun diye Artvin'e köyümüze gönderirdi. Bende aynı şeyi çocuklarımızla birlikte yapıyorum tatillerimi köyümde geçiriyorum. Dünya'nın bir çok yerine gittim ama Artvin benim için bir başka. Artvin başka güzel İstanbul gibi sevda şehri” dedi.

İnanıyorum ki her Artvinli benimle gurur duyuyordur

Her Artvinlinin kendisini takip ettiğine ve kendisi ile de gurur duyduğuna inandığını açıklayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Kadir Topbaş, konuşmasının devamında; “ Dünyanın hayranlık duyduğu kıtaların buluştuğu, medeniyetler beşiği Türkiye'nin mozaiği Türkiye'nin aynası bir kentte yaşamak ve böyle bir kentte idareci olmak, böyle bir sorumluluğu almak benim için bir gurur meselesi. İnanıyorum ki her bir Artvinli hemşerimde benim orada görev yapmamdan gurur duyuyor. İstanbul'a hizmet üretiyoruz ve İstanbul'u yaşanabilir bir şehir haline getiriyoruz. Birçok devlet adamı ve dünya belediye başkanları bunu nasıl başardığımızı soruyor. Başbakanımız bize 3 öğüt vermişti. Başarının temeli insan yönetimi, zaman yönetimi ve para yönetimi. Bu üçünü başardığınızda başarıda geliyor. Bugün Türkiye'de yeni kaynaklar bulunmadı petrol ortaya çıkmadı. Bugün Türkiye'nin gelişmesi yönünde büyük projelere imza atan bir başbakanımız var. Bizde aynı şekilde İstanbul'da her alanlarda ki sorunları tek tek çözüyoruz. İstanbul bizim sevdamız. İstanbul bizi bilir bizde İstanbul'u biliriz. İstanbul güzelliklerle dolu bir şehir. Bu güzelliklerin bu şehrin geleceğe taşınması adına birçok mesai ve siyasi arkadaşımızla el bir yaptık.

İstanbul geçmişte bütçede para olmazdı. İstanbul'da belediye çöp karnesi alamıyordu. Biz İstanbul'da kaynakları doğru kullandık yetimin hakkı var dedik. Kimseye yedirmedik. Bütçemiz doldu taştı. 10 yıl içerisinde İstanbul'da yapmış olduğumuz yatırımların toplamı 60 katrilyon. Geçmişte bu paralar nereye gidiyordu. Neden sorgulanmıyor. Geçmişte ki bu kaynakları kim heder etti. Milletin kaynakları nerelerde heder ettiler. Geçmişte ki susuz bir İstanbul, çöpten geçilmeyen bir İstanbul bugün 15 milyon nüfusuna rağmen su problemi yaşamayan bir şehir. Dünya'da sadece İstanbul metrosunu belediye olarak kendisi yapıyor. Dünyada metrosunu kendisi yapan başka bir belediye yok. Kaynakları doğru kullandığımız için bunları yapıyoruz. İstanbulluların desteğiyle iki dönemi tamamladık. Üçüncü dönem için de tarihte ilk defa partimiz bizi İstanbullulara takdim etti. İnanıyorum ki İstanbullular bizi tekrar takdir edecekti. Hep söylerim tarlada izi olamayanın haranda yüzü olmaz. Bizim tarlada izimiz var harmanda da yüzümüz. Eğri dalın gölgesi eğri olur der Yunus Emre. Bizim gölgemiz eğri düşmez. Biz sözümüzü yerde bırakmayız. Biz milletimize ülkemize hizmet etmenin gururunu yaşamaktayız.

Artvin Türkiye'de demokrasinin en güzel yaşandığı il olarak bilinir. Demokrasinin gereği siyasi partiler vaz geçilmez unsurlardır. Siyasi partiler gelirler yetki isterler sizler sizde yaptıklarına programlarına bakarak seçiminizi yaparsınız. Herkes de buna saygı duyar. İyi ki demokrasi var. Sizlerde Artvin merkez ve ilçelerinde belediye başkanlarını köylerinizde de muhtarları seçeceksiniz. İnanıyorum ki hassasiyet gösterip en doğru ve güvendiğiniz insanlara bu yetkiyi vereceksiniz.

Ak Parti Belediyeciliğinin yerel yönetimlerdeki başarısını zaten biliyorsunuz. Yerel yönetim bizim işimiz. Sadece Türkiye'ye değil bütün dünyaya model olmuşuz. İstanbul Büyük Şehir Belediyesi olarak Pakistan'ın Lahor kentinde bir buçuk yıldan beri çöp toplama işinde biz öncülük ettik. Teknik danışmanlık veriyoruz. Şuanda Lahor Pakistan'ın en temiz şehri oldu 6 şehrin temizliğini daha bizim yapmamız istendi. Önümüzde ki aylarda da Mekke-i Mükerreme'de de temizlik içinde bizim teknik desteğimiz olacak. Avrupa'dan da destek istenmekte. Avrupa'da Hollanda'da Amsterdam Belediyesi Rotterdam Belediyesi bizi örnek almak istediklerini ifade ediyorlar. Yerel yönetim bizim işimiz. Bu yüzden de diyorum ki bu yerel seçimlerde Mehmet Kocatepe kardeşimize bu görevi verin.

Dünya'da coğrafyası Artvin'den çok daha zor kentler var. Oraları öyle imar etmişler ki o şehirler paha biçilemez hale gelmiş. Bu bir kader değil. Teleferik projesini ilk söyleyen benim Bu şehre bir rahatlık getirir. Bunu yaparken de minibüs esnafımızı asla mağdur etmeyin de dedim. Artvin için 2014 Mart Yerel seçimleri inşallah bir milat olur ve bir değişim dönüşüm yaşanır. Artvin'in bugün ki durumu kader değil.

1977 de Artvin Milletvekili adayıydım 312 köyü kapı kapı gezdim. Orada orman köylülerimizin yaşam tarzını gördüm. Orman rezervleri doğru kullanamadığı için hem orman köylüleri zarar ediyor demiştim. Orda ki vatandaşlarımızda 'Olsun Allah Devlete zeval vermesin diyecek kadar mert vatansever bir Artvinli gördüm. Artvin insanı da böyle.

1977 ve 1987'de Artvin'in tüm köylerini gezmiş bir insan olarak bu coğrafyayı bilen bir insan olarak bugün buraya kendi köylüm olan değerli bir insanı Ak Parti Artvin Belediye Başkan Adayını Mehmet Kocatepe'yi emanet etmek için buradayım.

Destek verin Artvin'i Ak Parti Belediyeciliğiyle tanıştırsın. Artvin’e hizmet etsin. Sizler hizmetin en iyisine layıksınız ve size bu hizmeti getirebilecek adam gibi bir adamı teslim ediyorum. Artvin Belediyesi’ni Ak Parti’nin alması sizlerin de büyük hizmetleri alması anlamına gelecektir. Sizleri saygıyla selamlıyorum ve Allah’a emanet olun, diyorum” ifadelerini kullanarak konuşmasını tamamladı.

Miting bu konuşma ile son bulurken, mitingin sonunda Kadir Topbaş ve kürsüde bulunan herkes ellerini kaldırarak birlik ve beraberlik mesajı vermiş oldular. Mitingin ardından Topbaş yine aracını kendisi kullanarak Artvin’den ayrılarak Trabzon’a doğru yola çıktı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 07.12.2013 tarihinde Tolga Gül tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Vali Cirit Ve Başkan Kocatepe’den T...
 » Akparti Yusufeli Mitinginde Gövde G...
 » Kışla’dan Çarpıcı Açıklamalar...
 » Artvin’de Cerattepe İçin Gergin Top...
 » İstanbul Bostancı Gösteri Merkezind...
 » Artvin’de Partiler Meydanlara İndi...
 » İsmet Acar; “Artvin Hakettiği Yatır...
 » Başbakan Erdoğan Artvin’deydi...
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » Başbakan Binali Yıldırım Artvin’de...
 » Kadir Topbaş’ın Artvin’e Yardımları...
 » Yusufeli Akparti İlçe Kongresi İpta...
 » Artvin'de Madene Hayır Mitingi Yapı...
 » İstanbul Feshane’de Artvin Rüzgârı...
 » Davutoğlu Artvin’de Artvinlilerden...
 » Artvin’den Bir Emin Özgün Geçti...
 » Artvin Chp Belediye Başkan Aday Ada...
 » Milletvekili Kışla Teşekkür Ziyaret...
 » Artvin'de Dp Basınla Kahvaltıda Bul...
 » Şahin, “Artvin Belediyesini Adım Ad...En Çok Okunan Politika Haberleri
 » Sercan Dede Ödp Artvin İl Başkanlığ...
 » İyi Parti Teşkilatı Basın Mensuplar...
 » Sp Artvin İl Başkanlığı Ekonomik Du...
 » Artvin’de İyi Parti Merkez İlçe Baş...
 » Milletvekili Kışla Artvin’de...