Artvin'de Akparti Delegeleri Temayül İçin Sandık Başına Gitti

21/03/2011 08:28

Ak Parti'de Temayül Yoklaması Sonuçlanırken Sonuçlarda Beklenen De Oldu Sürprizlerde.


Haber: Hayati AkbaşAk Parti'de temayül yoklaması sonuçlanırken sonuçlarda beklenen de oldu sürprizlerde.

Ak Parti temayül yoklamasını gerçekleştirirken sonuçlar açıklanır açıklanmaz sonuçlarda beklenen isimlerin bazıları çok gerilerde kalırken beklenmeyen bazı isimler ise ön plana çıkarak sürpriz yaptılar.

Sabah saatlerinde başlayan temayül yoklaması akşam saatlerinde sona erdi. Artvin Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen temayül yoklaması öncesinde partililer sinema salonunda toplandılar. Toplantı'da temayül yoklamasını kontrol etmek amacıyla gelen Rize Milletvekili Lütfi Çırakoğlu ile Karabük Milletvekili Mehmet Ceylan birer konuşma yaptılar. Her iki milletvekili de temayül yoklamasının usul ve esaslarına ilişkin değerlendirmelerde bulundular. İl Başkanı Erkan Balta ise yaptığı konuşmada temayül yoklamasının sandığının burada açılacağını ancak sonucun vekil aday sıralamalarının kesin sonucu olmayacağını vurguladı.

Bu görüntüler eşliğinde başlayan temayül yoklamasına 18 aday adayı katılarken, Milletvekili Ertekin Çolak ile İl Başkanı Av. Tüncer Başer oylama dışında tutuldular.

Akşam saatlerinde sonuçlanan temayül yoklamasında sandıklar açıldığında toplan 796 oy kullanıldığı ve 4 oyun geçersiz sayıldığı anlaşıldı. Rize Milletvekili Lütfi Çırakoğlu'nun yaptığı açıklama ile milletvekili aday adaylarının aldıkları oylar belirlenmiş oldu. Her delegenin iki oy kullandığı temayül oylaması sonuçlarına göre; Mehmet Kocatepe: 316, Ahmet Köksal Coşkun: 176, Dilek Alkan: 168, Yaşar Kemal Uzunhasanoğlu: 163, Nusret Yazıcı: 138, Çetin Demirkaya:131, Erdoğan Köse: 74, Yüksel Kantar: 70, Sinan Altunsoy: 54, Vasfi Kurdoğlu: 47, Vehbi Şentürk: 45, Hilmi Akın: 42, Timur Şeyhoğlu: 39, Hayrettin Gülbin: 18, Osman Aytekin: 18, Arif Şimşek: 18, Hasan Yılmaztürk: 15, Yıldırım Bakır: 1 oy aldılar.

Oylama sonuçlarını açıklayan Rize Milletvekili Lütfi Çırakoğlu, bu sonuçların kesin sonuç olmadığını, sürecin devam ettiğini ve süreç ile ilgili olarak nihai kararı genel merkezin vereceğini ifade etti. Ayrıca Çırakoğlu, kesinlikle herhangi bir adayın lehine slogan atılmasını ve alkış yapılmasını doğru bulmayacaklarını vurgulayarak tüm adayların önemli hizmetlerde bulunduklarını özellikle vurguladı.

İl Başkanı Av. Erkan Balta, temayül yoklamasını kısa bir konuşma yaparak kapatırken, Balta; bütün aday adaylarının kendilerinin aday adayı olduklarının altını çizerek tüm partililerin 12 Haziran Genel Seçimlerine daha bir yoğunlukla çalışmaya çağırdı.

Temayül yoklamasında sürprizler oldu

Ak Parti'de gerçekleştirilen temayül yoklamasında beklenen isimlerin sıralamada yer alamadıkları görülürken beklenmeyen bazı isimlerin ise sıralamada üst noktalarda kendilerine yer buldukları görüldü. Milletvekili Ertekin Çolak ile il başkanı iken istifa ederek aday adayı olan Av. Tüncer Başer'in oylama dışında tutuldukları temayül yoklaması sürprizlerle sonuçlandı.

Temayül yoklamasında herkesin beklentisi Mehmet Kocatepe'nin birinci çıkacağı yönündeydi. Sonuç beklendiği gibi oldu ve 316 oy alan Mehmet Kocatepe beklentileri boşa çıkartmadı. Temayülde yine beklendiği gibi Dilek Alkan ve Çetin Demirkaya iyi bir oy alarak beklentileri boşa çıkarmayan bir başka isimler oldular. Temayülün sürprizlerini ise Orman Bölge Müdürü iken istifa ederek aday adayı olan Ahmet Köksal Coşkun, Arhavi ilçe başkanı iken istifa eden Yaşar Kemal Uzunhasanoğlu ile Hopa Yüksek Okulu Müdürü iken istifa eden Nusret Yazıcı yaptılar. Ayrıca Gazeteci Yüksel Kantar ile Gazi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Erdoğan Köse'de aldıkları oylar ile dikkat çektiler.

Ak Parti'de milletvekili aday sıralaması için süreçte bir adım daha atılmışken, şimdi genel merkezin sonuçla ilgili nihai kararı vermesi beklenecek.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 21.03.2011 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Ak Parti Artvin Teşkilatı Belediye...
 » Akparti Kemalpaşa'da Temayül Yoklam...
 » Artvin’de Akparti Temayül Yoklaması...
 » Akpartili Aday Adayları Kendilerini...
 » Artvin'de Aday Bolluğu Yaşanıyor...
 » Chp Parti Meclisi Artvin Adaylarını...
 » Artvin Mhp’nin Yeni Yönetimi Basınl...
 » Av. Uğur Bayraktutan "24 Yıllık Tec...
 » Artvin'de Akparti Aday Adaylarının...
 » Artvin Gazeteciler Derneği Yeni Yön...
 » Chp Başkan Adayını Belirlemek İçin...
 » Demirkaya, "Bu Yarışta Hopa Kazanac...
 » Artvin Barosunda İzzet Varan 5. Dön...
 » Olimpiyat Şampiyonu Hamza Yerlikaya...
 » Artvin’de Muhteşem Bir Festival Haf...
 » Kışla’dan Çarpıcı Açıklamalar...
 » Artvin’de Ak Parti Seçim Startını H...
 » Artvin Gazeteciler Derneğine Ziyare...
 » Artvin Akparti Kongresinde Sürpriz...
 » Artvin 38. Başkanlar Konseyi Sonuç...En Çok Okunan Politika Haberleri
 » Sercan Dede Ödp Artvin İl Başkanlığ...
 » İyi Parti Teşkilatı Basın Mensuplar...
 » Sp Artvin İl Başkanlığı Ekonomik Du...
 » Artvin’de İyi Parti Merkez İlçe Baş...
 » Milletvekili Kışla Artvin’de...
 » Artvin Chp Merkez İlçe Gençlik Koll...